Skocz do zawartości

[Torba podsiodłowa] następca topeak aero wedge pack medium


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam od kilku lat torbę podsiodłową z tytułu. Szukam czegoś do roweru MTB.

Obecnie wożę w niej:

1 dętka

skuwacz do łańcucha

zestaw kluczy do roweru ( ze zdjęcia )

klucze.jpg

 

zestaw naprawczy do opon (  łatki + klej )

spinki do łańcucha

3 łyżki do opon

To wszystko mieści się do torebki z tytułu.

W związku z tym że nabyłem ulock Abus bordo chciałbym go również zmieścić do torebki ( gdy jadę gdzieś gdzie go będę potrzebować ). Jeździłem z nim w plecaku ale czuć jego wagę.

Próbowałem też zamontować go do ramy ale mam wrażenie że go gdzieś zgubię.

Czy ktoś mógłby polecić jakąś torbę podsiodłową do której wejdą wymienione przedmioty a nie będzie wystawać nadmiernie po za siodełko?

Obecna jeszcze dość rozsądnie mieści się na długość sztycy pod siodełkiem.

torebka.jpg

 

 

obraz.png

Edytowane przez mmoorroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Abus Bordo to taki składany, tak? Ja wożę takie zapięcie (tylko innej firmy, chyba Fischer) w moim commuterze na ramie - dziurawe ścieżki rowerowe, krawężniki, czasmi polne drogi itp. i jeszcze mi się nie zdarzyło go zgubić. Tym bardziej, że chcesz go wozić tylko czasmi to chyba warto go umocować na ramę jak się potrzebuje i zdjąć jak nie potrzebujesz. Mają one otwory żeby przykręcić do miejsca na bidon ale ja mam pod ramą na rzepach bo mam tylko jedno miejsce na bidon (i żeby obniżyć środek ciężkości przy okazji :)).

1986718776_IMG_20220905_175423(2)_LI.thumb.jpg.9026098af0bf85d72f0b7194cc9474b8.jpg

Ale w mtb może faktycznie jest bardziej narażony na wypięcie się z "koszyczka" w którym siedzi. Chociaż nie wydaje mi się bo, przynajmniej w moim, trzeba dość głęboko wcisnąć guzik blokujący i jednocześnie wyciągać żeby go wyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto pomyśleć nad zmianą narzędzi?

Np. mały multitool ze skuwaczem (mam takowy i nawet w garażu staram się go używać  żeby nabrać wprawy i nie mocować się z nim w terenie).

Łyżki też wymieniłem na takie małe, jakie są w zestawie naprawczym z Deca. Mam nadzieję że wystarczą w razie potrzeby.

Wreszcie, dętkę można przerzucić na ramę - są takie mocowania, nawet Topeaka.

I cała seria tych narzędzi Topeaka chyba z serii Ninja, które można wozić czy to jako korki od gripów czy elementy koszyka na bidon. To już opcja dla fanów.

@Greg1T100?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w ten deseń:

https://www.centrumrowerowe.pl/uchwyt-rowerowy-topeak-ninja-master-free-strappack-pd25037/

Albo po bożemu:

https://www.rowertour.com/p/241502/uchwyt-abus-sh-do-bordo-650085

Bo rozumiem, że montowałeś do ramy nie za pomocą tego dedykowanego uchwytu?

 

Tu jeszcze od Marina:

https://www.motor-land.pl/products/uchwyt_na_rame_marin_bear_hug

 

A jak wozisz dętkę? Spiętą gumką? Weź spróbuj owinąć ciasno folią spożywczą - jak tak wożę, zawsze to ciut mniej miejsca zajmuje.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mmoorroo napisał:

Próbowałem też zamontować go do ramy ale mam wrażenie że go gdzieś zgubię.

Masz słuszne wrażenie. Ja już zgubiłem. Ale w zestawie jest pasek z rzepami który teoretycznie służy do mocowania uchwytu do ramy kiedy nie przykręcamy go w miejscu na bidon. Kiedy jednak uchwyt jest przykręcony do bidonowych otworów montażowych pasek na zostaje i odpowiednio przewleczony świetnie zabezpiecza blokadę i na 100% wtedy nie wypadnie. Przynajmniej w mojej wersji Bordo mam taki komplet mocowań (do ramy + pasek). Mam konkretnie ten model: https://www.centrumrowerowe.pl/zapiecie-abus-bordo-lite-6055-pd17745/?v_Id=123603

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, spidelli napisał:

A jak wozisz dętkę? Spiętą gumką? Weź spróbuj owinąć ciasno folią spożywczą - jak tak wożę, zawsze to ciut mniej miejsca zajmuje.

Dobry pomysł. Zrobiłem jak napisałeś i 50%mniej miejsca zajęte.

Cytat

Przynajmniej w mojej wersji Bordo mam taki komplet mocowań (do ramy + pasek). Mam konkretnie ten model: https://www.centrumrowerowe.pl/zapiecie-abus-bordo-lite-6055-pd17745/?v_Id=123603

Też go mam ale w miejsce bidonu go nie mogę dać a gdzie indziej brzydko wygląda :)

Chyba kupię topeak w wersji large 2l i wszystko wejście.

Fajne jeszcze są torebki jack pack ale tam najmniejsza 4l a to już kawał torby gdzie nawet kurtka wejdzie, a tego póki co nie potrzebuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak podsiodłówka trochę bardziej pojemniejsza, to bym polecił Ortlieba w tej wersji https://www.ortlieb.com/en_us/saddle-bag-two+F9414

Przede wszystkim mocowanie do prętów znacznie bardziej solidniejsze, tym bardziej że lekkich rzeczy mieć nie będzie. 

Fajne to mocowanie ale mniejsza ma 1.6l a topeak 2l, a druga to już zbyt duża bo 4l.

samo mocowanie wygląda faktycznie na dużo mocniejsze niż w mojej tj same paski.

SKS Explorer Click Sakwa podsiodłowa 1.8L ta by była fajna gdyby miała od razu 1,8l a nie po rozpięciu bo mam obawę czy wtedy szybciej się nie rozerwie.

Edytowane przez mmoorroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2023 o 12:51, spidelli napisał:

@Greg1T100?

Tak, T100. Kupiłem go specjalnie na dojazdy do pracy coby nie było szkoda czegoś lepszego tyrać po mieście, dziurawych ścieżkach rowerowych, krawężnikach itp. Często też po pracy jadę do domu "okrężną drogą" tak 20-30 km, czasami jakimiś polami i jest o.k. Tylko napęd taki sobie bo mam trochę pagórków morenowych, zresztą wiesz bo przeczytałem cały wątek o T100 na którymś forum. No i nie strach pod sklepem zostawić 😁

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...