Skocz do zawartości

[2500] Rower dla 10latka. Lekki.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dylemat co kupic młodemu. Generalnie chciałem poczekać jeszcze rok i kupić mu coś na kołach 26 cali żeby miał na min 5 lat ale poniewaz z jego budżetowym obecnym rowerem jest coraz większy kłopot to muszę kupić już coś przed tym sezonem. Młody ma 10 lat i 143cm czyli jest dość wysoki na swój wiek. Obecny rower to najtańszy szmelc na kolach 24. Ciagle jest problem z hamulcami które ciągle się rozlegulowuja i wprowadzają tarcie . Poza tym rower jest piekielnie ciężki bo ma prawie 14kg. No i dziwne odgłosy z napędu... Po prostu złom. 

Szukajac czegoś lekkiego większość wyszukiwarek pokazuje woom. Tylko teraz pytanie czy woom 5 czy 6? Ten drugi jest niby od 140cm ale jak młody przymierzał to jednak troche spory ten rowerek. I będzie mu ciężko ze zwrotnoscia. Woom 5 znowu za rok będzie już do zmiany więc nie wiem ....

Czy coś innego można znaleźć na rynku o wadze poniżej 10kg? Młody uwielbia jeździć ale każdy wyjazd powyżej 15km daje mu e kość przez wady i ciężar jego obecnego złomu. 

Budżet 2 do 2.500zl. może być używka. Tyle że woom używany kosztuje 200zl mniej od nowego ...

Edytowane przez Dwaoczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Woom ogólnie będzie spoko i nic innego z taką masą nie kupisz

2. Roweru nie kupuje się na zapas a już na pewno nie dla 10 latka, który w ciągu tych 5 lat dobije praktycznie do swojego "dorosłego" wzrostu

3.

Cytat

Tyle że woom używany kosztuje 200zl mniej od nowego ...

Więc jeśli utrata wartości jest żadna to gdzie leży problem żeby dzieciak miał rower dostosowany do swoich potrzeb i wymieniony kiedy zajdzie taka konieczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty byś kupił rower na rok? ON na tych 24 calach jest już przy górnej granicy. Siodełko ma wysoko podniesione. Ten rok by jeszcze przemęczył na swoim ale wspomniane wady go dyskwalifikują. Jak mu kupię 26 to mam spokoj z podobnymi dylematami na 5 lat, nie widzę w tym nic zlego. Tylko że te woom 6 z 26" kolami są jakieś wieksze niz typowe rowery, chyba mają duzy rozstaw ramy. Jest jeszcze kilka marek ktore robią lekkie rowery ponizej 10kg ale nie są popularne u nas w kraju.

Największy problem jest taki że dzieciaki w tym wieku totalnie nie dbają o rzeczy i także rowery. Pojedzie na boisko czy na plac zabaw z kolegami,  rzuci w krzaki i przypomni sobie o nim za 3 godziny. Tego obecnego gruchota mi nie szkoda ani żaden zlodziej sie nie zainteresowal ale taki woom to pewnie zniknie.

Edytowane przez Dwaoczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz Trek Wahoo 26" - waga ok. 9kg. Cenowo się też mieści się nówka w budżecie. Używkę kupisz sporo taniej niz Wahoo, Frog, Kubikes. Mam takiego Treka i jest mega dla dzieciaka. 

Koniecznie najpierw trzeba przymierzyć.

Edytowane przez vincek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Dwaoczka napisał:

A ty byś kupił rower na rok?

Mihau? Kupiłby ;)

Jak to jest ludzie daliby się pokroić i żywcem spalić za swoje dzieci. A rowery kupują im wyłącznie na złość. Same graty bo dla dziecka... bo dorośnie, bo zniszczy i jeżdzi potem 30kg zawodnik na rowerze 15kg... to jakby dorosłemu worek cementu kazać ciągnąć za rowerem.

Kup mu tego wooma za rok sprzedasz stracisz raptem 200zł.

Ps. Wiesz jak moje dziecko dostało np. swój pierwszy rower przelajowy? Akurat nie mialem wolnej kasy... wiec straciłem fulla...

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dwaoczka napisał:

Jak mu kupię 26 to mam spokoj z podobnymi dylematami na 5 lat, nie widzę w tym nic zlego.

To kup mu od razu buty "na zapas" kilka rozmiarów za duże, analogiczna sytuacja, też będziesz mieć spokój na jakiś czas.

20 minut temu, Dwaoczka napisał:

Tylko że te woom 6 z 26" kolami są jakieś wieksze niz typowe rowery, chyba mają duzy rozstaw ramy.

26 cali jeszcze kilka lat temu było obowiązującym standardem w rowerach mtb "dla dorosłych", chłopy po 2m wzrostu na takich jeździli więc nie wiem czego się spodziewasz, woom jest po prostu niższy, tyle

23 minuty temu, Dwaoczka napisał:

Jest jeszcze kilka marek ktore robią lekkie rowery ponizej 10kg ale nie są popularne u nas w kraju.

Powodzenia w przymiarce, zakupie, serwisie a przede wszystkim późniejszym zbyciu. Woom jest po prostu bezpieczny, w każdej chwili sprzedajesz od ręki

16 minut temu, Dwaoczka napisał:

Największy problem jest taki że dzieciaki w tym wieku totalnie nie dbają o rzeczy i także rowery.

Kwestia wychowania.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilam mojej 10 latce niedawno B'twin Riverside 900. Jest  fantastyczny, leciutki, wazy 10,5, kupilam go w grudniu, wiec cena była niższa niż obecnie. Zależało mi na szerszych oponach, a w tym rowerze takie są  Mloda ma 139 cm, myslę, że pojeździ co najmniej 3 lata 

Edytowane przez Elkaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mihau_ napisał:

To kup mu od razu buty "na zapas" kilka rozmiarów za duże, analogiczna sytuacja, też będziesz mieć spokój na jakiś czas.

Cytat

 

Nie kilka tylko pół rozmiaru. Buty też kupowałem dzieciom pół rozmiaru za duże jak rosły jak na drożdżach. Miałem kupować takie które były już ciasnawe? Tak to właśnie jest z tym rowerem 24. Rok przemeczy ale potem już na pewno będzie za mały. 

Woom 6 ma podane w opisie że jest od 140cm wzrostu więc argument o tym że na 26 calowych rowerach jeździli kiedyś dorośli jest mało trafiony. Młody spokojnie na nim da radę tylko obawiam się że będzie mu mniej wygodnie przez pierwszy rok. 

Zgadzam się że mniej na wartość straci woom ale czy jest najlepszy w tym budżecie? Czasami lepiej kupić coś mniej markowego albo rzucającego się w oczy złodziejowi a tak samo dobrego. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...