Skocz do zawartości

[do 1500 zł] lekki rower miejski dla kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

poszukuję roweru do jazdy po mieście (do pracy, po zakupy - ok. 15-20 km dziennie). Mam 162 cm wzrostu. Niestety problem polega na tym, że szukam roweru lekkiego... muszę go wnosić po schodach do mieszkania. Szukając na forum znalazłam te rowery:

 

ROMET MIKSTE

 

WHEELER

 

ADRIATICA - podobno waży ok. 14 kg

 

Czy przychodzi Wam coś jeszcze do głowy godnego polecenia? Do roweru potrzebuję dorzucić jeszcze koszyk...

 

Będę wdzięczna za sugestie. 

Edytowane przez asia2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masa głównym czynnikiem, to chyba ten 17":

https://www.domenasportowa.pl/product-pol-65943-Rower-crossowy-Author-Thema-2016-7262.googleshoppingpl.html?gclid=COjL_Ouw_9MCFRUTGwoddzoNnw

 

lub

http://pl.author.eu/crossowe/rowery/author-lumina-2017-ua42876902-4757

 

Niestety jak ma sztywny widelec (pożądany dla ograniczenia masy) to w "nagrode " ma wolnobieg i najsłabsze przerzutki...

Jak osprzęt lepszy - to już pseudoamor w standardzie.

 

Błotniki (pewnie dołożysz)  to 0,5 kg ...

Klasyczne "miejskie" będą zawsze cięższe (przekładnia planetarna swoje waży)

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż -  jeśli wystarczą ci 3 przełożenia to chyba na kołach 28" (328)

Jesli nie - merida 728.

 

A jeśli boisz się o niewłaściwą sylwetkę - zawsze można w authorach zmienić za 20-40 zł kierownicę na "jaskółkopodobną" czy jakąś inną o większym wzniosie. Masa niewiele się zmieni a na starcie to jednak będą ze 2-2,5 kg mniej...

 

No a miętowy romet to nie moja bajka jednak :)   - z pierwotnych propozycji sugerowałbym wheelera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że do authora będę musiała dodać jeszcze koszyk i błotniki, więc pewnie wagowo na to samo wyjdzie. 

 

Mogę naiwnie zapytać dlaczego wheeler jest lepszy od rowerów merida?  :icon_confused: Ktoś ze znajomych, kto podobno zna się na rowerach poleca bardzo meridę  :icon_confused:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu odgrywa rolę tzw. "value for money" - mają rację ci którzy się pozytywnie o meridach wypowiadają pod względem technicznym - tyle tylko że sam napis na ramie jest wart kilkaset złotych, bo o tyle mniej więcej droższa jest merida od mniej znanej ramy (jeśli reszta osprzętu będzie bardzo podobna / identyczna)

 

Jeśli nie zaboli cię portfel / serce - kupuj meridę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozjaśnienie :) jutro spróbuję wybrać się do sklepu w Warszawie, w którym mają meridę i o dziwo tego wheelera (póki co znalazłam jeden taki sklep) i zobaczę, jak mi się siedzi na jednym i drugim. 

 

Oraz jasne, że wolę wydać mniej, niż więcej... Zwłaszcza, że ta merida 728 (co prawda cudownie niebieska  :laugh: ), kosztuje 1649 zł... a Wheeler 999 zł  :icon_cool:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś nie tak dawno szukał lekkiego roweru do miasta https://www.forumrowerowe.org/topic/217009-rower-lekki-rower-miejski-trekkingowy/ . Tam było kilka ciekawych ofert. A do Wheelera 627 żona się przymierzała. Zaraz znajdę gdzie pisałem o tym.
 
upd.  
 

Żona przymierzała się do takiego Wheelera. Niby jest ok, ale on jakoś nas nie przekonał. To ma być miejska damka, a ma opony 2.1 z bardzo terenowym bieżnikiem, które po asfaltu jadą nie bardzo. A ponieważ kolo 27.5, to wybór ogumienia "nie-mtb" jest znikomy (był, rok temu próbowaliśmy). Pozycja też była jakaś dziwna, bo kierownica prawie prosta i mostek nie regulowany. Rolka hamuję jak... rolka. I brak otworów na bidon :) Na plus bardzo wygodne siodło i sztyca amortyzowana, która rzeczywiście ładnie pracowała. No i generalnie to najtańszy nowy rower z nexus7.


A ten protron 627 sprzedają chyba w 2 miejscach w okolicach Warszawy: ambike w Konstancinie i outlet Wheelera w Majdanie.

Edytowane przez relyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...