Skocz do zawartości

[oświetlenie] convoy s2+ bez przeróbek


Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

posiadam lampkę na przód lumintop C01 z mocą max 400 lumenów. Lampka sprawdza się w warunkach miejskich bardzo poprawnie, ale tam gdzie nie ma oświetlenia (parki, wały p-powodziowe) jest już gorzej. Myślę o zakupie convoy s2 lub innej alternatywie do 100 zł. Czy Convoy bez przeróbek da radę? a jeśli tak to jaką wersje kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Convoy S2+ bez przeróbek nadaje się średnio na rower, bo rozkład światła ma "latarkowy" i będzie oślepiał osoby z naprzeciwka. Jak już chcesz jednak takiego, to kupuj u źródła czyl iw sklepie na Aliexpress:

https://pl.aliexpress.com/item/32252638688.html?spm=a2g0o.store_pc_groupList.8148356.49.2d4714f2KVIabP&pdp_npi=2%40dis!PLN!98%2C39 zł!98%2C39 zł!!!!!%4021038ed816760209645157278e1440!59108187637!sh

Do roweru polecam diodę Cree XM-L2 T6-4C i opcję maksymalnej mocy 7135x6 (2.1A). Jeśli w nieprzerobionej latarce będziesz używał prądu 2.8A, to po jakimś czasie dioda się zdegraduje i będzie świeciła słabiej.

A jak chcesz Convoya S2+ na "wypasie" to zapraszam:

 

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ta Twoja ma 400 lumenów tylko na papierze. A sprawdzi się nawet taki z Ali za 10$.

Mam dwa Convoye z Ali, jeden 1A, drugi 2A.  W trybie 30% są wystarczające, ten sto to naprawdę na konkretne zadupia. Tyle że do Convoya trzeba Ci uchwyt, ze dwa ogniwa, ładowarkę.

Author Solaris kosztuje coś ponad 70 złotych. Używam najsłabszego trybu, chyba że jest bardzo ciemno to tego 300. Za stówkę można mieć Cateye AMPP 400 - też w zupełności wystarcza. Na co dzień są to dobre lampki pozycyjne, a jak jest ciemniej po prostu przełącza się na mocniejszy tryb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam convoy s2+ i bez kolimatora (rozszerza kąt oswietlania)jest idealna do szukania zgubionych rzeczy albo pobyt w pieczarze, a na rower słabo, jest zbyt ciężka i chwytom do niej nie ufam.

4 godziny temu, jaakko napisał:

tam gdzie nie ma oświetlenia (parki, wały p-powodziowe) jest już gorzej.

W jakim sensie gorzej, precież masz Lumintop B01 i nie oślepia kierowców. Posiadam pozycyjną za 15PLN i jeździłem z nią o 5 nad ranem w lato i było bezpiecznie. Jazda miejska nocą to nie zawsze jazda po parkach, w pierwszym przypadku bezpieczeńśtwo jest najważniejsze (silny uchwyt na kiero i kilka trybów pracy, dołóż kasę i miej pewność). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie musi być odcięcia, to wczoraj włożyłem na rower Sigmę Buster 300 za 110 zł, a na kask - Buster 100 za 70 zł. Jak na moje potrzeby powinno być ok - oba światełka się uzupełniają, jeździłem po lesie na trybie eco i światła nie brakowało. Trzeba jeszcze dokupić mocowanie do kasku - ok. 20 zł

Różnice w stosunku do Convoya (czy to wady czy  zalety zostawiam ocenie):

- mocowanie na obejmę (w komplecie),

- można szybko wypiąć (a to już zależy jak kto Convoya mocuje, ja mocowałem na obejmę z drukarki 3D + aluminiowa obejma z mocowaniem gopro),

- wskaźnik ładowania/naładowania,

- obie są lżejsze od Convoya,

- ogniwa są niewymienne i wbudowane, żywot ogniwa = żywot lampki,

- ładowanie USB.

Bustery chyba będą oślepiać na DDR i drogach publicznych, więc trzeba to wziąć pod uwagę.

Moje Convoye zostaną przeszeregowane do bycia zwykłymi latarkami, do zabierania na piesze wycieczki. Dodam, że moje własne modyfikacje nie sprawdziły się, bo kupiłem jakieś kiepskie kolimatory ale ludzie chwalą modyfikacje Kolegi @rambolbambol, który udostępnia opcję przetestowania.

 

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzadko jeżdżę w ciemnościach. Na stałe mam zamontowana lenze do jazdy czasami na ruchliwych drogach w dzień i w nocy po mieście. Jak wiem że będę wracał późno zakładam właśnie convoy s2+ jak używa się go rozsądnie to się nikogo nie oslepa ,convoy ma tryby można jechać na niższych latarkę skierować lekko ku dołowi, jeżdżąc po lesie po bezdrożach użyć dla siebie i dla funu pełna moc . Czasem zakładam też armytek wizard warm, wszystko na uchwycie olighta .nic mi nie telepie nie urywa się nie spada ,zaraz na pewno ktoś o to zapyta nie zjeżdżam z gór jadąc po korzeniach .normalne leśne drogi ,szutry ,polne drogi ,nigdy nie miałem problemu z tym uchwytem .ale jak mówię moje wycieczki w ciemnościach są okazjonalne .

 

 

20190328_132320_copy_2656x1494.jpg

Wizard 

20220916_195529-01_copy_1156x867.jpg

Convoy

20230211_100945_copy_867x1156_1.jpg

Lenze

IMG_20201204_133303-01_copy_1587x1190.jpeg

To co zostało latarkowego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...