Skocz do zawartości

[Okolice 5000zł] Rekreacyjny MTB. KTM vs Specialized


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ponownie 😀

Rzuca mnie w stronę rekreacyjnego MTB. Rozkminka Cross vs MTB...

Rower na ścieżki rowerowe, las, wyprawy w granicach 100-150km.

1. KTM ULTRA Sport rozmiar 43

https://www.ktm-bikes.at/bikes/detail/ultra-sport-29-vapor-grey-orange-black-1x12-shimano-deore-2022

CENA w granicach 4800.

2. Specialized Rockhopper Elite rozmiar M

https://www.specialized.com/pl/pl/rockhopper-elite-29/p/199580?color=319779-199580

Specialized ma korbę do podmianki na 32 lub 34 (ale to małe piwo)...

CENA w granicach 4800.

Pytania:

1.Która geometria w w.w jest bardziej rekreacyjna? Planowany bagażnik itp...

Osprzętowe rowery podobne. Różnica 11 vs 12 biegów.

Waga 70

Wzrost 176

Przekrok 78

Edytowane przez BartoszPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KTM krótszy zarówno na siedząco jak i stojąco, lecz nie przechyla to szali na żadną stronę. Stack (to jak wysoko jest przód roweru) zaledwie 2mm większy pomimo wyraźnie dłuższej główki ramy - dziwne. Parametry są na tyle podobne, że decydowałbym oczami.

Edytowane przez c1ach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że napęd 1x12 albo 1x11 będzie odpowiedni do twoich potrzeb ?  Ktm ma na korbie 34zęby :10= 3,4 . To nie jest twarde przełożenie w dodatku części do takiego napędu trochę kosztują . Spec w ogóle nie podaje jaka jest zębatka z przodu ale z tyłu masz 11 więc też nie będzie twardo . Ja wolałbym napęd 2X 10 . A jeśli nie planujesz  jazdy po górskich szlakach to popatrz na crossy gianta - Roam . One mają geo zbliżone do MTB z dawnych lat , opony można włożyć dość szerokie, tylko amor zostanie niegórski ( a może ? ) ale w dwóch najwyższych modelach jest pneumatyk .

Aha , Marin robi różne dziwadła . Do mnie ich filozofia nie przemawia ale sporo ludzi jest zadowolonych w ich rowerów wyprawowych .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podobnych do Ciebie wymiarach bardzo dobrze czuję się na Specu rozmiar M, kierownica 720 mm oryginalnie. Mogę jechać i nie zsiadać, zwłaszcza, że mam oryginalny napęd 2x10 i przy dojazdach na miejscówki nie jest nudno. Ten Rockhopper ma krótki mostek, możesz dać dłuższy. Ma otwory na bagażnik, dobra rzecz. Ogólnie ma dobrą ramę. Krótsza rama to wygodniejsza, nie tak bardzo wyciągnięta pozycja na rowerze. Ale za krótka też źle, więc z tych dwóch brałbym Speca. Napęd 1x11 lepszy moim zdaniem, bo tańszy w eksploatacji a zakres całkiem porównywalny do 1x12. Więc znowu Spec...

Edytowane przez KurczakNorris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...