Skocz do zawartości

[Nowy rower] do jazdy po trasach górskich


Ademator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam roweru do jazdy po trasach górskich. Dokładnie chodzi o trasy zjazdowe typu Stefanka, Twister na Koziej górce w Bielsku białej. Nie będzie to jazda wyczynowa, raczej jazda za synem. Wybieram miedzy  Rockrider ST 540 S 27,5" a GHOST KATO FS 2023 z większym naciskiem na Rockrider ze względu że nie chciał bym wydawać jakiś wielkich kroci na ten rower, chyba że waszym zdaniem ten rockrider to będzie totalna klapa.  Chciałem poznać wasze opinie o tych rowerach. Dzięki za każda pomoc w wyborze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie full za mniej jak 10 k, wystrzałowy nie będzie, ale o ile ten ghost jest znośny o tyle rockrider już nie.

Nie ma się tu co za bardzo rozwodzić.

W skrócie bierz ghosta, bo na początek jak za tę kasę jest ok, a jak syn się rozkręci to w sumie na żadnym rowerze go nie dogonisz ;)

Nie ma się co oszukiwać, Ty młodszy nie będziesz, a dzieciak jak złapie bakcyla to pomyśl o lepszym rowerze dla nkego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tak tani rower to klapa i szkoda nim sobie głowy zawracać. Ten Ghost też nie powala. 

Takie minimum to według mnie https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-all-mountain-rockrder-am-50-s/_/R-p-331990?mc=8641873

Poniżej 7 tysięcy można jeszcze kupić Dartmoora Blackbird. Choć amortyzatora X-Fusion nie miałem nigdy. Damper tak, O2 cośtam i był okej. I te ~7tysięcy to taki początkowy budżet na fulla. A Rockridera za 3 tysiące i wszystko inne w tej cenie szkoda kupować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch Ghost. Full za 3k nie nadaje się do użytku.
W Bielsku mają jeszcze dostępnego Marina za 7k w rozmiarze M z powietrznym amorem i to byłoby najlepsze wyjście. Bo jak Cie ten amor w Ghost zacznie irytować to wymiana wyjdzie drożej niż zakup Marina od razu.
https://pamirbike.pl/produkt/marin-rift-zone-29-1-2021/

Jak chcesz bardziej po taniości to szukaj HT ale tez z powietrznym amorem. No ale to nie daje takiej frajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poluj na ostatnie sztuki Blebirda Intro 2021:

https://velo.pl/gorskie/gorskie-zawieszone/trail-29-fs/dartmoor/bluebird-evo-29-1

Sprężynowy XCR to strapa amortyzatora, którą trudno jest ustawić pod swoje preferencje. 

Z kolei napęd SX to kompletne dziadostwo, które może być trudno zmusić do poprawnej pracy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie jeszcze mam taka propozycje Rower LAPIERRE X-CONTROL 310 27,5 full Trail XC FOX. za ok 4500? warto czy raczej rozważać coś innego?

tutaj link z ogłoszenia Rower LAPIERRE X-CONTROL 310 27,5 full Trail XC FOX Kraków Dębniki • OLX.pl

Edytowane przez Ademator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto i nie warto. To ten?
https://portal.bikeworld.pl/artykul/testy_i_nowosci/testy_rowerow/8384/lapierre_x_control_310

Bo to artykuł z 2011 roku czyli rower też. Jeśli stan jest zgodny z opisem to nada się. Geometria niedzisiejsza ale to nie znaczy, że nie jeździ. Na Twistera cudów nie trzeba.
Tylko czy zdajesz sobie sprawę ile kosztuje serwis fulla? To Cię i tak dopadnie prędzej czy później ale kupując używkę trzeba się liczyć z wydatkami.

A czy jest warty 4,5k? Jak za sprzęt mający 12lat to moim zdaniem nie. Acz przy dzisiejszych cenach wartość rzeczy jest trudna do oszacowania.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca twierdzi że rower jest z 2014 roku. Zdaje sobie sprawę z kosztów utrzymania. Sprzedawca twierdzi po kontakcie telefonicznym że rower jest po pełnym serwisie i jest przygotowany do jazdy. Dzięki wielkie za pomoc, postaram się coś z tych waszych propozycji wybrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ademator napisał:

Panowie i Panie jeszcze mam taka propozycje Rower LAPIERRE X-CONTROL 310 27,5 full Trail XC FOX. za ok 4500? warto czy raczej rozważać coś innego?

Nie ma sztycy regulowanej, jest korba na 3 blaty czyli nieco lipa. Chce ci się zabawiać w ewentualne zmiany? Oczywiście nie musisz ale jak wyjdziesz cokolwiek na sztucznych trasach poza to co podałeś do korba do wymiany, przerzutka, ... A nawet nie musisz bo flow traile też mają czasem smaczki i prześwit jest istotny. Nie lubię pitolenia kolegi wyżej z tymi pękaniami i ogólnie awersji do używek ale ten zaproponowany Dartmoor jest bardzo dobry na to co chcesz jeżdzić. Też pod względem geometrii. Sam decyduj. Rower stoi w sklepie rowerowym. Swego czasu też fulla zostawiłem po pełnym serwisie w sklepie bo była taka opcja i ja kupowałem kolejny. Musiał byś się tam wybrać i zobaczyć zdając nam relacje jak jest faktycznie. Może sprzedaje pracownik to przecież nie będzie robił w uja klienta. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się w rower o tej geometrii nie pchał. Szukając swojego fulla (do jazdy AM, od turystyka górska) też jakieś dwa rowery którym bliżej było do XC niż trailu sprawdziłem. I to kompletnie nie ta bajka. W górę fajnie, w dół, bez szału. Zapewne ktoś bardziej doświadczony by sobie radził, bo na maratonach w końcu wymiatają, ale tutaj, do nadążania za synem, słaby pomysł. Poza tym 9 letni rower.  Może i wart tej kasy, pytanie jednak czy warto pchać się w zakup używki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...