Skocz do zawartości

[kask] Inteligentne kaski rowerowe


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Takie wynalazki wyszperałem w Google.

Lumos Ultra. Kask z lampkami sygnalizacyjnymi z przodu i tyły, w tym kierunkowskazami (oczywiście z myśl przepisów trzeba tez sygnalizowac rękami)

https://www.amazon.com/Helmet-Bicycle-Signals-Bluetooth-Connected/dp/B08QSMTSGH?linkCode=sl1&tag=gforgad-20&linkId=c0bcc27239b3efa458ce97da420a2418&language=en_US&ref_=as_li_ss_tl&th=1

https://lumoshelmet.co/products/lumos-ultra

Faro. Podobny do pierwszego, ale bardziej rozbudowany

https://unit-1-gear.myshopify.com/en-eu?kbr_source=gforgadget.com&kbr_medium=kickbooster&kbr_content=link&kbr_campaign=00a983b8

Tutaj ciekawostką jest mozliwośc wysyłania SMSa w razie upadku oraz system MIPS chroniący mózg. Opis tu https://mipsprotection.com/

Jest też w necie opis po polsku https://pmbike.pl/czym-jest-system-mips-w-kaskach-rowerowych

MIPS to skrót od angielskiej nazwy Multidirectional Impact Protection System i oznacza wielokierunkowy system ochrony mózgu, który ma na celu rozproszyć siłę w chwili wypadku. Jest stosowany podczas produkcji kasków rowerowych, narciarskich i snowboardowych. Coraz częściej można go również spotkać w kaskach motocyklowych. Ten system ochrony naśladuje naturalne zachowanie ciała, a dokładniej mózgu. To dodatkowa warstwa przymocowana na elastycznych zaczepach, która oddziela skorupę kasku, od części odpowiedzialnych za trzymanie go na głowie.

Ta technologia została stworzona przez szwedzkich naukowców oraz badaczy medycznych, których celem było opracowanie technologii, zwiększającej pozom ochrony. W 2000 roku został przetestowany pierwszy kask z systemem MIPS, który jak się okazało, zmniejsza przyspieszenie obrotowe, dzięki czemu okrycie głowy stało się bardziej bezpieczne.

Technologia MIPS została tak opracowana, aby była dopasowana do każdego kasku. Ponadto jego zamontowanie nie wpływa z żaden sposób na wygodę, wentylację oraz komfort. Jedyna znacząca różnica to zwiększony poziom bezpieczeństwa.

Dlaczego system MIPS jest stosowany w kaskach i czy we wszystkich?

Działanie wielokierunkowego systemu ochrony przed uderzeniami MIPS nie jest skomplikowane, ale za to wyjątkowe. Wykorzystuje on te same aspekty, na których opiera się mózg. Polega to na odizolowaniu jednej warstwy kasku, która przylega do głowy od przeciążeń i możliwych ruchów skorupy w trakcie wypadku. W ten sposób część głowy podczas upadku nie zostanie odsłonięta.

W sytuacji, kiedy dochodzi do uderzenia o coś twardego, MIPS powoduje kilkumilimetrowy poślizg, którego zadaniem jest ochrona mózgu. Przyczynia się on również do zmniejszenia siły, jaka jest kierowana podczas uderzenia na głowę.

MIPS można kreślić jako wkładkę, która zawsze pozostaje w tym samym miejscu, chroniąc głowę.

Technologia MIPS składa się z trzech elementów:

wykładziny EPS,

wykładziny o niskim współczynniku tarcia,

elastomerowego systemu mocowania pomiędzy nimi.

W sytuacji narażenia na działanie sił obrotowych, zapewniają możliwość niezależnego poruszania się EPS wokół głowicy. Przed zakupem kasku należy sprawdzić, czy posiada on system MIPS, ponieważ nie jest on obowiązkowym wyposażeniem.

Dlaczego warto wybrak kask z systemem MIPS?

Zastanawiając się nad kupnem kasku, warto przemyśleć zakup modelu wyposażonego w system MIPS. Jego istotną zaletą, jest skuteczność ochrony, jaką zapewnia. Dodatkowo jest osiągalna dla każdego, ponieważ jest coraz powszechniej dostępna. MIPS praktycznie stał się już obowiązkowym elementem w nakryciach głowy. To, czy dany produkt go posiada, można sprawdzić na dwa sposoby: na kasku znajduje się żółte logo, które informuje kupującego, że dany kask posiada system MIPS lub zajrzeć we wewnątrz kasku.

Jak dla mnie to ciekawostki, charakteryzujące się przede wszystkim wysokimi cenami. Pozostane przy tradycyjnym kasku :)

 

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka na forum nie zwróciła takiego wyniku. Nie kazdy o tym wie. Więc jeśli nie masz nic mądrzejszego do napisania oprócz przypieprzania się to lepiej nie pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo, jak nie masz ciekawszych tematów niż kolejne wygrzebane gadżety z sieci, to nie zakładaj tematu.

Jak chcesz przedstawić tą technologię, to załóż odpowiedni temat, z MIPS w tytule. Dodatkowo opisz to swoimi słowami, a nie kopiuj cudze teksty, do tego sensowne linki do źródeł, żeby sobie doczytać.
To co tutaj zrobiłeś, to nic innego jak plagiat, podpisałeś swoim nickiem cudzy tekst.
Forumowa wyszukiwarka zwraca ponad 100 wpisów z MIPS...

A odnośnie historii, to jest już dosyć długa: https://mipscorp.com/about-mips/history/

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Mam wrażenie, ze cokolwiek tu teraz napiszę to zaraz wylewa się hejt. Dobra, skasujcie sobie ten temat i moje konto też. Żegnam ozięble

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Thomlodz napisał:

Wiesz co? Mam wrażenie, ze cokolwiek tu teraz napiszę to zaraz wylewa się hejt. Dobra, skasujcie sobie ten temat i moje konto też. Żegnam ozięble

Gadasz jak potłuczony. Co wlezę -  koleś z Łodzi znowu coś napłodził. 

Wykopałeś niułsy o randce na rowerach z wypadem po zapasy w tle,  potem masa innych fantastycznych wieści. 

Zasugerowano parę razy że nuda cię zabija. 

"Żegnam ozięble" to NAJLEPSZY tekst twojego autorstwa. 

Oziębłość to raczej aspekt seksualności,  nie aktywności na forum  ;)

Tylko błagam  - trzymaj się tego "żegnam".... 

Ps. Pożegnałeś się 7 godzin temu, wchodzę na profil, "ostatni raz widziany 2 godziny temu". No to jak z tymi nadziejami które zostawiasz ludziom? Ulgę im fundujesz,  nigdy więcej już nic nie wyprodukujesz,  zniknąłeś a tu co? Are you still here?? 

 

Edytowane przez tobo
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianem syfu określasz WSZYSTKO, co ostatnio publikowałem. To jest zwyczajna złośliwość i czepialstwo. Mogę ze swojej strony napisać że język, którym się posługujesz to często jakiś bełkot, zrozumiały chyba tylko dla Ciebie. A określenie "jazda na ślepego" to zwyczajne nabijanie się z człowieka dotkniętego ciężkim  kalectwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomlodz W prawym górnym rogu jest taki drobny piktogram obrazujący kopertę. Jak na niego "klikniesz" to, w magiczny sposób, dostaniesz możliwość skierowania uwag bezpośrednio do adwersarza. Któregokolwiek. Tak więc nie ma potrzeby zaśmiecania wątku gorzkimi żalami.

Nie dziękuj 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomlodz po prostu produkujesz tematy i myśli sprzed 10-15 lat. Owszem, są tu osoby ogarnięte np. w tematyce retro na przykład, ale Ty masz na odwrót, piszesz jakbyś sam pochodził z retro czasów i obudził się że kaski nowoczesne wynaleziono... 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2023 o 10:13, Thomlodz napisał:

Wiesz co? Mam wrażenie, ze cokolwiek tu teraz napiszę to zaraz wylewa się hejt. Dobra, skasujcie sobie ten temat i moje konto też. Żegnam ozięble

Skoro tu jednak jesteś, to się odniosę.

Po prostu zakładasz śmieciowe tematy. Albo o kiepskich gadżetach, albo sensacyjne rodem z brukowca, tak jakbyś szukał atencji.
Jest temat o znalezionych rowerowych rzeczach w internecie, tam spora część twoich tematów może trafić. Możesz też założyć temat o rowerowych gadżetach i tam wrzucać te wszystkie wyszperane ciekawostki.
Tak samo te tematy, że ktoś kogoś pobił, ktoś kogoś przejechał. Czemu mają służyć, jaką wartość wnoszą na forum? To tylko sensacja rodem z brukowców, pretekst żeby sobie upuścić frustracji. Dużo lepsze byłyby materiały z dobrze opracowanymi poradami jak sobie radzić z agresją na drodze, jak unikać wchodzenia w konflikt, jak obniżać poziom stresu, co stoi za bardzo szybkim nakręceniem się w kłótni na drodze.

A to że ludzie zaczęli ci jawnie to wytykać, to po prostu oznaka przelania się. Równie dobrze mogliby słać masowo raporty i moderacja by ci te tematy usuwała, wtedy byś narzekał, że się na ciebie uwzięli.

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przykre, ale ostatnie tematy który spłodziłeś bardziej pasują na spotkanie koła działkowców/wędkarzy, gdzie grupa tetryków, po degustacji wyrobów krajowego przemysłu spirytusowego, porusza tematy o których dowiedzieli się rano z lektury "Faktu". Nie dziw się więc, że część użytkowników, znanych z czysto merytorycznych postów, niekoniecznie darzy powyższe zainteresowaniem i jawnie neguje sens tworzenia tychże.

Ostatnio okazało się że uważany za trolla, jeden z infantylnych użytkowników niniejszego forum właśnie skończył 40 lat. Nastała konsternacja, bo wszyscy tolerowali jego dyrdymały myśląc że to gimnazjalisty w za ciasnej czapeczce... A tutaj z kapelusza wyskakuje dojrzały mężczyzna.

Masz tez dla nas jakąś niespodziankę ? 😁

 

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jest wiele osób które inaczej zachowują się w realu a inaczej w necie. Jak sobie radzić z agresją na drodze? To jest poważny temat, wymaga przeczytania różnch poradników oraz przeanalizowania własnych doświadczeń. Generalnie powinno się zachować spokój i nie wdawać się w dyskusje z agresywnymi osobnikami napotkanymi na drodze (czy to kierowcami samochodów czy to rowerzystami czy tez pieszymi). Bo nigdy nie wiadomo na kogo się trafi. Jak popełnimy błąd, np. wymusimy pierwszeństwo to koniecznie trzeba przeprosić, np. gestem uniesionej ręki. Tyle na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@Thomlodz jesteś trochę na forum, więc wiesz jak tutaj się egzystuje. Dłuższy czas było dobrze, a od jakiegoś czasu Twoje wypowiedzi są "dziwne".

Jak założysz sensowny temat, który faktycznie ma podstawy do istnienia i jest czymś nowym, niespotykanym to nikt pretensji mieć nie będzie. Dodatkowo są tematy do wrzucania różnych ciekawostek, co już wcześniej zostało zasugerowane.

Kończąc dyskusję zamykam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...