Skocz do zawartości

[Sprzedaż roweru] Jak myslicie, czy rower elektryczny z przebiegiem 14,5 tyś jest sprzedawalny?


Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście pierwsza  odpowiedź pewnie będzie - wszystko kwestią ceny. Tyle że jak mam go sprzedać za bardzo niewielkie pieniądze to wolę go dać komuś ze znajomych za darmo - po pierwsze wszystko działa, bateria trzyma i jest to rower z polskiej dystrybucji, z dowodem zakupu, jak mam go sprzedać to przynajmniej za wartość ramy i osprzętu. Rama jest całkiem współczesna, z baterią ukrytą w niej, hamulce tarczowe Shimano SLX, napęd pełne 9 biegowe Deore XT, łańcuch i kaseta zmieniane rok temu, zresztą mam zapasowe więc mogę dodać nowy łańcuch i kasetę. Nie wiem realnie ile może wytrzymać silnik i bateria, ale gdyby ktoś nawet musiał wymienić niedługo jedno i drugie to wtedy miałby praktycznie nowy rower w takim zestawieniu które jako nowe kosztuje ponad 15 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, egzemplarz mojej żony, S ( 42 cm) dla osoby 150 - 165 cm, po uppgrade - hamulce SLX, napęd Deore XT 9 rzędów 11 - 36, łącznie z manetką i kasetą, dodaję nową kasetę Deore XT i łańcuch e 9 , chcę 4000, ale myślałem się ogłosić wiosną, bo teraz to kiepska pogoda do przetestowania.

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rower z przebiegiem 14k km jest coś warty? 

To zależy od stanu silnika przede wszystkim. Silnik który był używany w suchych warunkach- zalecany jest serwis co 3000-5000km. Czyszczenie,  wymiana smaru  - dla zadbania o elementy przekładni. 

W mokrych warunkach eksploatacji serwis warto robić żeby sprawdzić stan bebechów  - ponownie: takie działanie chroni zawartość silnika. Zadbany nie wymaga wymiany niczego. 

Koszt serwisu z wymianą łożysk to 1000-1500 zł. Bez części - połowa. 

Co do pakietu: można zrobić diagnostykę,  sprawdzić wydajność. Otworzyć jeśli rower widział wodę, sprawdzić na obecność korozji. 

Mój pakiet ma przebieg ze 20 tysięcy,  nadal 80% pojemności. 

Sprawdzić co silnik ma w środku o w jakim jest stanie  można zrobić bez problemu samemu,  są materiały poglądowe, potrzeba kilka podstawowych narzędzi. Zweryfikujesz kondycję zawartości,  łożysk, smaru,  wszystkich komponentów mechaniki i elektroniki. Liv ze stajni gianta na silniku yamahy? Bardzo przyjemny w serwisie nawet jeśli trzeba wymienić łożyska.  

 

Edytowane przez tobo
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...