Skocz do zawartości

[BMX vs MTB 20"] nowy


mutos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Jestem na etapie budowania 6 latkowi nowego roweru. Sam sobie składam/dobieram komponenty. Rower ma byś szybki, wytrzymały i zwinny w użytkowaniu - tak jak BMX, koła 20". Masa jest najważniejszym parametrem.

Ma być sztywny widelec, napęd 1 rzędowy z wolnobiegiem.

Kupiłem już dwa BMXy wyczynowe i ich masa jest dla mnie nieakceptowalna: 14kg!. Czy wszystkie BMXy są tak ciężkie? Czy zapomnieć o BMXach i szukać innego typu roweru, a który będzie się zachowywał podobnie do BMXa? Syn teraz waży 26 kg i raczej więcej niż 35 kg na tym rowerze nie będzie jeździło. Czego szukać? Proszę o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli BMX waży 14 kilo, to "wyczynowy" mógł być tylko w opinii osoby, która Ci go sprzedała. Ale sam kierunek poszukiwań moim zdaniem słuszny - tylko skupiłbym się na juniorskich roweruch do racingu. Mają aluminiowe ramy, prosty ale solidny napęd, a często nawet normalnie działający hamulec vbrake. Na przykład coś takiego:

https://www.olx.pl/d/oferta/bmx-racing-felt-sector-junior-race-CID767-IDRSES6.html

Jeśli masa ma być najważniejszym priorytetem, to trudno przebić taki rowerek - ten z ogłoszenia waży katalogowo 7,2 kg

Edytowane przez yapabaka
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Rower crossowy... Masz w ogóle jakieś pojęcie o przełożeniach? Jeżeli sam jeździsz to wrzuć sobie do jakiegoś kalkulatora, choćby http://www.bikecalc.com/, to na czym Ty jeździsz i to na czym będzie jeździł Twój syn.

Ale powtarzam - jeżeli macie tam totalnie płasko - to nie ma problemu. W moich stronach to by się w ogóle nie sprawdziło, tym bardziej dla dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam raczej spore pojęcie. Gdybyś wiedział jak to działa to byś napisał jaki jest rozmiar koła a nie rower crossowy. Dla każdego może to oznaczać co innego. Podejrzewam że chodzi Ci 700C. TAk?

Edytowane przez mutos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...