Skocz do zawartości

[za tani łańcuch-zapięcie] Co myśleć o bardzo tanim zapięciu z "dobrymi parametrami"


Rekomendowane odpowiedzi

Łańcuch gerdy o grubości ogniw 10mm i długości 90cm kosztuje 65zł a łańcuch o takich samych parametrach marki Abus lub Kryptonite kosztuje około 300zł

Moje pytanie czy taka Gedra za 65zł warta jest uwagi? Jak z wytrzymałością ogniw w takiej Gerdzie bo Abus i Kryptonite z tego co widać na youtube odeprą atak nawet sporych obcinaków do prętów.

 

https://www.centrumrowerowe.pl/lancuch-gerda-contra-900-10v-pd27242/?v_Id=162204

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak rower za 300 zł….

Z drugiej strony jak rower za kilka tyś to ukradną koła lub inne elementy i zapięcie za kupę kasy nie pomoże. 

8 minut temu, staryojciec napisał:

elektryczny za 5tyś kross (ellile 1)

No to bym nie oszczędzał na zapięcie a dodatkowo założył bym zamykania kół na imbusy zamiast szybko zamykaczy. 
 

Niestety zasada jest jedna jak złodziej chce ukraść i ma czas to ukradnie. 
Przy dzisiejszych elektronarzędziach nie ma zapięcia którego nie przetną. Chodzi o to aby go zniechęcić….
 

Zrób zdjęcia roweru i sprawdź czy masz dobrze wpisany numer ramy w gwarancji. Były przypadki że ktoś znalazł swój rower w komisie ale nie był w stanie udowodnić, że to jego😕

Edytowane przez Kettler
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrze radzą wyżej aby wymienić szybkozłączki na imbusy lub jeszcze lepiej szpilki z dedykowanym kluczem (Pinhead, PitLock, TranzX), takie które otwierane sa jedynie gdy rower jest do góry kołami (Kryptonite WheelBoltz), lub choćby imbusowe.  Dodatkowy patent na śruby imbusowe to kawałek plasteliny i kulka od łożyska w gniazdo imbusa -- skutecznie spowalnia okazjonalnego kradzieja.  Więcej pomysłów w linku poniżej:

Bike Security - Best Locking Skewers & Bike Wheel Locks - (cycletraveloverload.com)

A generalna zasada z jaką spotkałem się to wartość kłódki = minimum 10% wartości roweru.  Dobrze mieć szeklę oraz łańcuch - różne rozwiązania teoretycznie spowolnią złodzieja lub nawet sprawią że gra nie będzie warta świeczki.  No i ubezpieczenie roweru to też niegłupi temat jeśli spędza on dużą część czasu zapięty na zewnątrz. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Brombosz napisał:

Łańcuch łańcuchem, parametry podane to i pewnie prawdziwe... Ale co z zamkiem? Kiedyś zgubiłem klucze (cały pęk, który był w zestawie do u-locka) i mi później polecony "specjalista" otworzył PitBulla 8005 wytrychem w mniej niż 3 minuty. ;) 

Na szczęście tacy fachowcy nie kradną rowerów to jest arystokracja w tym środowisku 😀

Na ulicach działają łebki, które kiedyś w torbach miały nożyce do cięcia drutów, teraz niestety wystarcza małe elektronarzędzie z dobrą tarczą 🤔😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.centrumrowerowe.pl/nakretki-blokujace-kryptonite-wheelnutz-pd9827/?v_Id=95371

 

zamawiam te nakrętki (dzięki kazafaza)

 

teraz czas wybrać zapięcie lub dwa zapięcia

8 godzin dziennie codziennie pod zakładem pracy ma stać mój elektryk

Edytowane przez staryojciec
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ci nie skroili elektroniki to wszystkie małe śrubki proponuję powymieniać z imbusowych-metrycznych na calowe, albo jeszcze lepiej na torx lub sp-line. Patent na zaciski bolt-on sprzedał ci już @kazafaza. Rower zostawiaj na najcięższym albo najlżejszym biegu. Najlepiej brudny i jak się da to pod kamerą.

Do tego porządny u-lock albo łańcuch w komplecie ze stalową linką minimum 150mm, którą przeciągasz przez koła, siodło, łańcuch, koszyk na bidon, bagażnik, czy co tam jeszcze masz... I dopiero wtedy można mówić o względnym zabezpieczeniu, gdzie i tak 100% pewności nigdy miał nie będziesz... Chyba, że sobie osobę pilnującą wynajmiesz na czas pracy. ;) 

No i pamiętać trzeba, że te wszystkie zabezpieczenia będą o kant d**y rozbić, jak rower przypniesz do siatki w płocie albo jakiegoś pręta max 10mm... Wtedy całość razem z zabezpieczeniem może przesiać i będzie płacz. O odpowiednie miejsce też warto się postarać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, staryojciec napisał:

8 godzin dziennie codziennie pod zakładem pracy ma stać mój elektryk

Słabo to widzę, codziennie ten sam rower, w tym samym miejscu, z tym samym zabezpieczeniem i to jeszcze w określonych godzinach

3 godziny temu, staryojciec napisał:

grubości ogniw 10mm

nie jest ważna grubość tylko stop z jakiego został zrobiony, twardość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

nie jest ważna grubość tylko stop z jakiego został zrobiony, twardość

Mniejsza o szczegóły. :) Po prostu miejsce ma być tak samo porządne jak zabezpieczenie... A czy to będzie betonowa ławka, wysoka latarnia, filar podtrzymujący strop, czy całkiem co innego, to już bez większego znaczenia. 

Edytowane przez Brombosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2022 o 11:50, Kettler napisał:

Na szczęście tacy fachowcy nie kradną rowerów to jest arystokracja w tym środowisku 😀

Hm... Zawodowo pracując poznałem takie chłopka roztropka z północno-wschodniej części kraju. Okazało się, że ma firmę otwierającą sejfy, zamki drzwiowe i samochodowe ( oczywiście licencjonowaną ) i zdradził mi, że każdy ma możliwość kupienia walizki z wytrychami i może robić to w 2-3 minuty ( oczywiście walizki numerowane i reglamentowane, no ale Panowie, nie ukrywajmy drugi obieg jest ). Jako ciekawostkę dodam, że auta wysokiej klasy otwiera w maks 15 minut, ale tu chyba jest na tyle dobry, że jeździ po kilkaset km do klientów otwierać bo Paniusia posiała torebkę z kluczami( no i ma sprzęt do dorabiania kluczy, też elektronicznych ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Q_u napisał:

Hm... Zawodowo pracując poznałem takie chłopka roztropka z północno-wschodniej części kraju. Okazało się, że ma firmę otwierającą sejfy, zamki drzwiowe i samochodowe.

Dobrze mieć namiary na takiego gościa….Kiedyś będąc na zawodach 200 km od domu zatrzasnąłem klucze w aucie…😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się kiedyś włamywaliśmy we Wrocławiu w czterech do zatrzaśniętego Daewoo Tico kolegi, tuż przed gradobiciem i zajechał do nas radiowóz. 

Nie powiem... To była ciekawa rozmowa, bo dowód rejestracyjny był oczywiście w środku, a czas uciekał. Na koniec powiedzieli nam, że 20 minut jak na pierwszy włam to bardzo dobry wynik. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...