Skocz do zawartości

[e-bike] Nowy suport do Kross Hexagon Boost 1.0


Retrovirus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Mam rower Kross Hexagon Boost 1.0. Przejechane jakieś 1500 km, czyli szału nie ma. Okazuje się już teraz pojawiły się luzy na suporcie. Niestety ma on wbudowany czujnik pedałowania.

Chciałbym zamienić go na coś bardziej trwałego, bo jak się domyślam obecnego dni są policzone. W specyfikacji napisano że to jest suport BAFANG, co nic mi kompletnie nie mówi.

Ideałem byłoby wrzucić coś na Hollowtech, jednak zastanawiam się jak z czujnikiem pedałowania.

Ktoś, coś podpowie, zasugeruje ?

Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem. Tylko że wyrzyganie kilku stówek na to co jest tak mało trwałe trochę boli. 

Myślałem aby wstawić suport na hollowtechu, lepszą korbę i zewnętrzny czujnki. Gdzieś takie widziałem, tylko czy jest to realne do zrobienia, tzn. nie znam się na tych czujnikach. 

Normalnie to jest kontraktron i magnesy, a ten w środku suportu stanowi dla mnie zagadkę. Stąd moje pytanie na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten suport i jak na gwarancji dawaj na serwis i wymienią za free. Jednak po faktycznie lepiej wsadzić coś innego bo też od początku problemy mam z nim drobne ale na razie jest w miarę ok. Myślę że można dać czyjnik PAS tylko czy wtyczka będzie ok? To trzeba by sprawdzić https://allegro.pl/oferta/czujnik-pas-rower-elektryczny-bafang-higo-10848524326?order=p&stan=nowe&offerTypeBuyNow=1#

Edytowane przez MikeStorm
Dopisanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MikeStorm niestety rower już po gwarancji. Suport BAFANG jest marnej jakości i nie chcę już takiego wkładać. Czujnik który masz w linku jest dla suportu na kwadrat, a jak już mam inwestować, to na hollow zmienię, łącznie z korbą. Przynajmniej taki jest plan. Jednak do relaizacji daleko, tak jak piszesz kabelek, wyrzucenie go na zewnątrz itp.

Wrzucając temat na to forum miałem nadzieję że ktoś już ma ten temat przerobiony, bo rower popularny i nie wierzę że tylko u mnie jest problem z tym suportem. 

Idzie zima, tego roweru nie będę ciorał bo to żony, będzie czas dopracować temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może specyfika okolicy, nie wiem. W każdym razie u mnie, a szczególnie na ścieżce rowerowej obok domu Hexgony widuję, 

Nawet w niedzielę będąc na Róży Wiatrów w Kluczach oprócz żony roweru były dwa zaparkowane przy budach z jedzeniem + gość jadący duktem przez las. No ale to Jura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Retrovirus napisał:

MikeStorm niestety rower już po gwarancji. Suport BAFANG jest marnej jakości i nie chcę już takiego wkładać. Czujnik który masz w linku jest dla suportu na kwadrat, a jak już mam inwestować, to na hollow zmienię, łącznie z korbą. Przynajmniej taki jest plan. Jednak do relaizacji daleko, tak jak piszesz kabelek, wyrzucenie go na zewnątrz itp.

Wrzucając temat na to forum miałem nadzieję że ktoś już ma ten temat przerobiony, bo rower popularny i nie wierzę że tylko u mnie jest problem z tym suportem. 

Idzie zima, tego roweru nie będę ciorał bo to żony, będzie czas dopracować temat. 

Spotkałem się już z tym że właśnie w hexagon boost ten suport się rozsypał w trakcie jazdy komuś. Rower był na gwarancji to wymienili. U mnie luzów nie ma ale od nowości zdarza mu się raz na 100km przeskoczyć. Zdarzało się czasami też że jakieś dźwięki z niego dochodzą. Ostatnio mi pomógł brunox smarująco czyszczący i jest spokój. Ja jeżdżę dużo mam blisko 2000 już przebiegu od kupna roweru w kwietniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się załamywałem że suport mojej żony po 12 tyś.  zaczął lekko skrzypieć - teraz ma 14 tyś. i się nie nasila ale też nie umiem się tego pozbyć. Fakt - jest na kwadrat i był trzy razy zdejmowany - pewnie to dlatego bo mój nie skrzypi pomimo przebiegu 14 tyś. Ale po 1,5 tyś.? Zdejmowałeś z jakiegoś powodu korby? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...