Skocz do zawartości

[rower] Prośba o pomoc przy nowym rowerze - przepychanka ze sprzedającym


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Kupiłem rower na llegro, rower nie wyjechał z domu.

Mam z nim trzy problemy:
 

1) Mostek na kierownicy ma ślady montażu. Sprzedawca twierdzi, że to wynika z wyregulowania przerzutek:


vqg9vIw.jpeg

2) Rama ma przetarcie. Sprzedawca twierdzi, że to smar. Myłem jak się dało i nic.


j0fWqLk.jpeg

3) Koła są zósemkowane, sprzedawca twierdzi, że to normalne i wystarczy tylko powietrze spuścić i jeszcze raz napompować. Użyłem metody na ołówek, długopis no i bicie jest ogromne.

https://i.imgur.com/ZcsNxKj.mp4

Mam się z nim bić, czy ja czegoś nie rozumiem i mi się wydaje, że jest coś nie tak?

Edytowane przez grzech1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena była dobra to dwa pierwsze ,,problemy" ja osobiście bym olał ale rozumiem że jesteś estetą . Z kołami inna sprawa . Jeśli bicie ma sama opona to sprzedawca może mieć rację , jeśli bicie jest na obręczy to koła są do naprawy ( do centrowania ) i taki rower można reklamować . W ogóle masz prawo do odstąpienia od umowy , chyba masz na to 14 dni . Możesz oddać bez podania przyczyny . Jeśli reklamujesz wadliwy towar to ( chyba ) i za przesyłkę zwrotną powinien zapłacić sprzedający . Tak czy siak możesz reklamować , możesz oddać . Dogadaj się ze sprzedającym , jeśli to firma handlująca rowerami to doskonale znają twoje prawa i swoje obowiązki . W razie czego allegro chyba mocno stoi po stronie kupującego . Możesz na początek rozpocząć dyskusję czy coś takiego .

Edytowane przez WaGiant
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to w niczym nie przeszkadza ta rama, ale ja jestem autystyczny (etui na telefon itd.) i wkurza mnie jak kupuje nowy sprzęt i ma widoczny defekt. Kierownicę przeżyje, bo po złożeniu tego nie widać (to jest pod uchwytem).

Cena na rower była uczciwa (ok. 500 zł taniej niż katalogowo), no ale wkurza mnie, że nowy... Ok, czyli walczę o koła. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie czy kupiłeś go od firmy i masz 14 dni na zwrot czy od osoby fizycznej. 
Jak od firmy masz 14 dni na odstąpienie od umowy kupna bez podania przyczyny. 
Jak od osoby fizycznej to będzie ciężko, dużo zależy od dobrej woli sprzedającego. 

Rower powinien cieszyć a nie przynosić stres od samego początku….

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka dobra rada:

Nastepnym razem kup rower w sklepie stacjonarnym, a nie rabat na allegro.

A odnoszac sie do twoich pytan:

1. No troche lipa, ale jezeli mostek to przyktyje to spoko.

Przynajmniej dobrze to o nich swiadczy, ze regulowali rower przed wysylka.

2. Pytanie jak  yl za ezpieczony? Wyglada troche jakby szlifowal glowka o karton.

3. Co do kol , to pytanie czy bije opona czy felga?

Jak felga to pewnie dostal strzala w transporcie i to sprawa do rozwiazania z firma kurierska.

Jak opona, to zalezy, czy faktycznie plywa bo jest zle ulozona w obreczy, czy jest wadliwa.

Edytowane przez Maciek.B
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nastepnym razem kup rower w sklepie stacjonarnym, a nie rabat na allegro."

W moim mieście go nie ma, obecnie są przeceny i końcówki serii. Ja jestem na dodatek niepełnowymiarowy - potrzebuje ramy XXL. Był tylko o rozmiar ramę mniejszy. Ja wiem, że lepiej stacjonarnie i taniej ale go nie było.

1. Dzięki
2. Tak, karton ma dziurę w tym miejscu / jest przetarty.
3. Felga bije, sprawdzałem metodą na długopis / ołówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mihau_ napisał:

Niby dlaczego? Kupując stacjonarnie masz mniejsze prawa jako konsument niż przy zakupie przez internet. Do tego jeszcze prokliencka polityka allegro

Dlatego, ze mozesz zdecydowac czy godzisz sie na takie uszczerbki zanim kupisz rower.

Dlatego, ze dostajesz sprzet poskladany, wyregulowany i gotowy do jazdy.

Dlatego, ze jezeli po zakupie jest cos nie tak, to zawsze masz gdzie pojsc po pomoc w rozwiazaniu Twojego problemu.

Dlatego, ze mozesz przymierzyc sie do roweru zanim go kupisz.

Dlatego, ze masz kogo zapytac o porade w kwestii dopasowania odpowiedniego roweru do Twoich oczekiwan.

Dlatego, ze jak trafiles na sprzedawce, ktory jes wiekszym cwaniakiem nis Ty, to moze i dojdziesz swoich praw, ale zapewne wczesniej sie poddasz, bo stawka nie bedzie warta zachodu.

Itp. Itd.

Oczywiscie, jezeli trafiles do takiego sklepu jak ten w ktorym pracuje z ludzmi, ktorzy zyja rowerami, a nie zyja z rowerow.

Ale w sytuacji gdy nie da sie czegos kupic na miejscu, oczywiscie jestem w stanie zrozumiec rozszerzenie obszaru poszukiwan o zakup na odleglosc.

Trzeba sobie tylko zdawac sprawe, ze rower to nie czajnik, ktory wyciagasz z pudelka i wpinasz do gniazdka.

Prawie zawsze dostajesz go jak ukladanke, ktorej elementy nie zawsze do siebie pasuja tak jak powinny.

Edytowane przez Maciek.B
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzę wypowiedź, byłem w sklepie. Dali mi rower na ramie XL (XXL nie było), wchodzę mała, nie to czego oczekiwałem. Kalkulator producenta roweru pokazuje mi XXL lub ze wskazaniem na XXL. Rower ciut tańszy niż na internecie, więc dla mnie plus. Byłem w sklepie z polecenia dwóch osób, więc też wolałem tam iść. Nie dość, że sklep miał dobrą cenę, był z polecenia to mi jest głupio, że ktoś daje rower do testów a ja go nie kupiłem. Więc jestem po przymiarce i z gryzącym sumieniem, że go nie wziąłem.

Rozumiem też układankę i np. to, że koło może być zósemkowane fabrycznie, tu chodzi o wypowiedź sklepu zamiast, damy panu 100 zł albo niech pan wyśle czy coś tylko "to normalne". A rower jest nowy, tyle co kupiony na gwarancji w rzadkim rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...