Skocz do zawartości

[Kaseta] Shimano Deore CS-HG50-10; 11-36 - brakuje większych przełożeń.


rockie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zakupiłem rower Kross esprit 5.1. Po kilku przejażdżkach (mieszkam w terenie mocno górzystym), ku mojemu zaskoczeniu, w paru miejscach skończyły mi się przełożenia i musiałem się strasznie męczyć lub zatrzymywać się na odpoczynek. Chciałbym więc, zmienić kasetę z  Shimano Deore CS-HG50-10; 11-36 10 rzędów na Microshift AdventX 11x48 10 rzędów. Przerzutka tylna Shimano Deore XT T8000 nie obsłuży raczej 48 zębów więc też chcę ją zmienić na Microshift Advent X. Podejrzewam że manetka Shimano Deore SL-M6000 powinna pasować bo zostaje 10 rzędów na kasecie. Z przodu mam korbę Shimano FC-M4100 36x26T; 175 i to mi odpowiada. Łańcuch pewnie będzie musiał być dłuższy, tylko nie wiem czy będzie pasował do korby i kasety. Proszę o odpowiedzi czy da się dokonać tej zmiany, czy będzie wszystko ze sobą pasowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy odwazylbym sie przesiasc z przerzutki XT na Advent'a ;)

Te 36 zebow z tylu to max dla tej przerzutki.

Zmiana zebatki na mniejsza z przodu na pewno pomoze, ale wydaje mi sie, ze przednia przerzutka nie ogarnie takiej roznicy.

Dlatego jak juz to zmiana obu zebatek na mniejsze lub korby.

Ewentualnie przesiadka na naped 1x12, bo w twoim przypadku to chyba najlepsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutka Shimano M8000 SGS gdyż ma olbrzymią pojemność 47T i do tego kaseta Sunrace CS-MX3 11-46 

Przerzutka Microshift Advent X nie obskoczy proponowanego układu kasety 11-48 z korbą 36-26, gdyż pojemność przerzutki Microshift jest 41T a proponowany układ potrzebuje przerzutkę o pojemności 47T, taką pojemność ma przerzutka Shimano XT M8000 SGS.

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
9 godzin temu, Maciek.B napisał:

wydaje mi sie, ze przednia przerzutka nie ogarnie takiej roznicy.

Przecież kombinacja 36/22T na korbie to standard w Enduro od dawien dawna. Sam tak mam od zawsze.

Koszt wymiany zębatki znikomy, a efekt będzie osiągnięty. U mnie najmiększa kombinacja to 22/34T i robię długie i strome podjazdy bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, leejoonidas napisał:

Przerzutka Shimano M8000 SGS gdyż ma olbrzymią pojemność 47T i do tego kaseta Sunrace CS-MX3 11-46 

Przerzutka Microshift Advent X nie obskoczy proponowanego układu kasety 11-48 z korbą 36-26, gdyż pojemność przerzutki Microshift jest 41T a proponowany układ potrzebuje przerzutkę o pojemności 47T, taką pojemność ma przerzutka Shimano XT M8000 SGS.

Mylisz pojecia.

Pojemnosc, a najwieksza obslugiwana zebatka to 2 rozne rzeczy!

https://productinfo.shimano.com/#/spec/TREKKING/Rear Derailleur?q=RD-T8000&header=false&matchmodel=1

Dla T8000 max to 36 zebow i koniec.

@sznib dlatego napisalem, ze mi sie wydaje, bo dawno nie mialem do czynienia z takim ukladem, ale jak tak to faktycznie najlepsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety drogi Kolego Maćku.B ale nie mylę pojęć i wiem o czym piszę, napisałem przerzutka M8000 a nie T8000 o której robisz powyżej rozważania kompletnie nieistotne i niedotyczące tego co wcześniej napisałem i co zacytowałeś. T8000 i M8000 są to dwie różne przerzutki.

Edytowane przez leejoonidas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie wyczerpany, bo jeżeli brać pod uwagę stopień przełożenia to 22/36 daje nam 0,61 obrotu tylnego koła na jeden pełny obrót korby, jeżeli autor tematu chce mieć jeszcze bardziej miękkie przełożenia nawet kosztem większych pieniędzy to można jeszcze zejść poniżej wartości 0,6.

Przód 22/36 tył kaseta 11-42 i przerzutka tył Shimano m8000sgs. Przełożenie 22/42 to wartość 0,52.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

IMO kasety z największymi zębatkami 40T i powyżej dedykowane są napędom 1xXX. W przypadku 2xXX kombinacja 22x36 starczy na każdy podjazd (oczywiście pomijając stomizny, gdzie przednie koło nie trzyma się już podłoża, ale kto pod takie wjeżdża?).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, leejoonidas napisał:

Niestety drogi Kolego Maćku.B ale nie mylę pojęć i wiem o czym piszę, napisałem przerzutka M8000 a nie T8000 o której robisz powyżej rozważania kompletnie nieistotne i niedotyczące tego co wcześniej napisałem i co zacytowałeś. T8000 i M8000 są to dwie różne przerzutki.

Pomylilem literki, ale chodzilo mi o to, zeby nie zmieniac przerzutki, a sam zainteresowany ma T8000, wiec max 36z z tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2022 o 23:32, leejoonidas napisał:

Przerzutka Shimano M8000 SGS gdyż ma olbrzymią pojemność 47T i do tego kaseta Sunrace CS-MX3 11-46 

Przerzutka Microshift Advent X nie obskoczy proponowanego układu kasety 11-48 z korbą 36-26, gdyż pojemność przerzutki Microshift jest 41T a proponowany układ potrzebuje przerzutkę o pojemności 47T, taką pojemność ma przerzutka Shimano XT M8000 SGS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2022 o 23:32, leejoonidas napisał:

Przerzutka Shimano M8000 SGS gdyż ma olbrzymią pojemność 47T i do tego kaseta Sunrace CS-MX3 11-46 

Przerzutka Microshift Advent X nie obskoczy proponowanego układu kasety 11-48 z korbą 36-26, gdyż pojemność przerzutki Microshift jest 41T a proponowany układ potrzebuje przerzutkę o pojemności 47T, taką pojemność ma przerzutka Shimano XT M8000 SGS.

Witam. Dzięki za dyskusje. Znalazłem informacje na, że dla  Shimano M8000 SGS, przy 2 biegach z przodu, maksymalna przerzutka z tyłu to 42T:

Największa koronka: max. 46T(1x11 rzędów); 42T(2x11 rzędów) / min. 40T(3x11rzędów).

Mam pytanie również czy 11 rzędów na przerzutce i 10 rzędów na kasecie nie będzie problemem?

 

 

  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sznib napisał:

Każda z odpowiednim rozstawem otworów montażowych. Np:

https://allegro.pl/oferta/zebatka-22z-tarcza-koronka-22t-m672-m6000-m612-cz-12111180185

Niestety mam niesymetryczny rozstaw 64mm i nic nie mogę znaleźć.

SUNTOUR XCR Mechanizm korbowy 36/22 FR MTB AM ma linię łańcucha - 47,1 m a u mnie jest w tej chwili 48,8. Jest jeszcze korba suntour xcm-ax-d 10s 36/22t, ale niedostępna w tej chwili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Godzinę temu, rockie napisał:

Witam. Jak myślicie kupić jedyną dostępną teraz korbę czy poczekać do wiosny ?

Kupić zębatkę. Po co kombinujesz, jeszcze z wymianą korby na gorszą? A jak wiesz "lepiej" to po co pytasz?

Cytat

dlatego shimanoe nie oferuje tez takich zebatek:

Zębatka z ogłoszenia które wcześniej podlinkowałem będzie pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sznib napisał:

Cytat z oferty Allegro, którą zalinkowałem:

"pasuje do korb z BCD 64mm".

Są dwa 'bcd' 64mm. Symetryczne, oldskulowe i asymetryczne, niuskulowe. I na niuskulowe to ja sobie mogę na frezarce wyfrezarkować zębatkę 22T. Nie ma w handlu mniejszych niż 26.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...