Skocz do zawartości

[Koła] Pomoc w wyborze nowych kół


Ignac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam rower Giant Anyroad 1. Noszę się z zamiarem wymiany kół na karbonowe z dalekiego wschodu. Obecnie mam w rowerze koła z piastami : przód 5x100 na szybkozamykacz, tył 5x135. Hamulce tarczowe mocowane na 6 śrub. Obecnie na rynku dominują już koła pod sztywne osie. Stąd prośba o pomoc w wyborze nowych kół. Gdzie i jak można skonfigurować takie koła? Mile widziane propozycje pod system dętkowy lub/i bezdętkowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Po co ci karbonowe koła do czegoś takiego? Pieniądze wyrzucane w błoto

2. Jak już musisz to szukaj czegoś na piastach np. DT czy Novatec gdzie możesz sobie dokupić endacpy.

3. Możesz kupić same obręcze i zapleść na miejscu.

3. Przy dzisiejszych cenach na ali u sprawdzonych dostawców (pokroju csc czy elite) i "konfiguracji" jakiej potrzebujesz to pewnie coś w PL znajdziesz za podobne pieniądze

Edytowane przez Mihau_
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, caballoBlanco napisał:

Czym są endcapym?

Endcapy. Końcówki/adaptery osi, które pozwalają na dostosowanie kół do różnych systemów mocowania. Np. https://daveo.pl/dt_swiss_endcap_tyl_135mm_qr-1061i

Godzinę temu, caballoBlanco napisał:

Rynek kół do szosy na szybkozamykacz spada? Tzn za pare lat będą tylko sztywne osie? ;/

Już ci o tym pisałem. QR'y przy tarczach zostały wyłącznie w najtańszych modelach, najtańszymi modelami jeżdżą ludzie, którzy dobrych kół nie kupują

Każdy liczący się producent kół/piast bazuje teraz na endcapach, taniej produkować jeden model piasty, którą każdy sobie dostosuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi w temacie. Dlaczego karbon do Anyroada? Dla mnie ten rower jest świetny. Bardzo odpowiada mi jego geometria i wygląd. Chcę mieć zwyczajnie dwa komplety kół. Jedne typowo pod szosę i obecne, niezbyt lekkie ale dość mocne pod bardziej zróżnicowany teren i okres jesień/zima. Rower posłuży mi przynajmniej kilka sezonów. Jestem otwarty na różne propozycje odnośnie kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dlaczego karbon do Anyroada? Dla mnie ten rower jest świetny. Bardzo odpowiada mi jego geometria i wygląd.

Dla ciebie jest świetny ale ma swoje ograniczenia. Geometria jest jaka jest i nie jeździsz na tym z prędkościami, które pozwolą odczuć zyski z wysokiego stożka.

Poskładaj sobie dobre aluminiaki za ~2k i sprawa załatwiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z powyższym stwierdzeniem, że niewiele zyskam przy tej geometrii. Otrzymałem już wstępnie propozycje zakupu kół na obręczach karbonowych, które pasowałyby do Anyroada. 3600 za koła o wadze poniżej 1500gram. Co zyskuję? Kilkaset gramów na wadze kół. Czy warto? Zacząłem sam się zastanawiać. Na Ali... jest sporo taniej. Tylko jak skonfigurować taki zakup z dalekiego wschodu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2000 będziesz miał aluminiowe o zbliżonej wadze. Znajomy kupił sobie karbonowe koła (bodajże evanlite'y) do karbonowego gravela (nie pamiętam modelu) i po kilku jazdach stwierdził, że nie czuje różnicy.

Jak masz fabryczne, to pewnie poczujesz, tylko poczujesz ją również przy aluminiowych za połowę ceny.

Edytowane przez hulk14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, nctrns napisał:

Zdecyduj się jakie masz hamulce. Na początku piszesz tarcze na 6 śrub, a teraz coś o obręczówkach.

Koła pod tarcze na QR to martwa gałąź ewolucji rowerowej. W tym systemie powstają głównie koła robione typowo pod dany rower pod marką własną lub no name.

Kurde no to szkoda bo miesiac temu kupiłem rower na ultegrze aluminionum 8.5kg ale na QR ze szczękami, więc co nie mam co szukać jakiś fajny kół nie karbonowych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...