Skocz do zawartości

[przerzutka RD-M8100-SGS] odległość kółka prowadzącego od zębatki


Kettler

Rekomendowane odpowiedzi

1. Mam problem z wyregulowaniem przerzutki Shimano  XT12s we współpracy z kasetą Sunrece 11-51t

2. Gdy ustawiam odległość kółka prowadzącego do największej zębatki kasety zgodnie z instrukcją Shimano pojawiają się problemy przy zrzucaniu w połowie kasety. Mimo przełączenia przerzutki łańcuch pozostaje na zębatce a przy następnym przełączeniu przeskakuje o dwa. 

3. Dopiero gdy maksymalnie wykręcam wkręt B czyli zbliżam kółko prowadzące do największej zębatki przerzutka działa prawidłowo.

Komplet napędu ma przejechane jakieś 600-1000 km, linkę wyczyściłem i sprawdziłem hak jest prosty. 
 

Czy ktoś miał taki problem i czy się tym przejmować czy po prostu jeździć. 

 

 

A4984D9B-F628-4EA3-B980-64CDB0BAAD56.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kettler napisał:

Gdy ustawiam odległość kółka prowadzącego do największej zębatki kasety zgodnie z instrukcją Shimano pojawiają się problemy przy zrzucaniu w połowie kasety. Mimo przełączenia przerzutki łańcuch pozostaje na zębatce a przy następnym przełączeniu przeskakuje o dwa. 

To brzmi jak krzywy hak przerzutki.

Potrzebujesz tego: https://bitul.pl/pl/p/PRZYRZAD-DO-PROSTOWANIA-HAKA-PRZERZUTKI-FR001/240

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na krzywy hak przerzutki. Co do samej regulacji wg. tego znacznika Shimano to warto to zrobić dobrze. Duży ząb pokryć się z linią tak jak na rysunku. Dokładnie z górą tej linii, a nie dołem. Warto też pamiętać o kącie, pod jakim się na to patrzy. To też z lekka przekłamuje.

15 godzin temu, Kettler napisał:

Kurczę ceny narzędzi gonią z sukcesem ceny części do rowerów 😞 

Niestety. Zerknij na to https://pl.aliexpress.com/item/4000219347677.html Idea taka sama. Kopia Park Toola, kupiłem za ok 100 zł. Dzisiaj ztto kosztuje praktycznie tyle, co Bitul. A pierwowzór to już kosmos => https://www.centrumrowerowe.pl/przyrzad-do-prostowania-haka-przerzutki-park-tool-dag-2-2-pd17471/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PT, chińszyznę ZTTO jak to powyżej oraz to co linkuję poniżej. ZTTO (podróbka PT) jest jakaś koślawa i wiotka w porównaniu z pierwowzorem. Ten poniżej jest OK.

 

TOOPRE Professional przerzutka rowerowa wieszak rowerowy ogon hak wyrównanie narzędzia| | - AliExpress (kiedyś dałem za niego 115, teraz 140).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie, który masz bo na podanej stronie są 4 od od 104 zł do 192 zł

 

Park Tool najtaniej znalazłem za 350 zł patrząc na zdjęcie tego Toopre za 192 zł na Ali Expres to nie tylko dokładna kopia co podróbka ParkToola pytanie czy w realu też jest tak dobrze ?

W sumie jak popatrzy się na na propozycje KSIKORSKI  https://bitul.pl/pl/p/PRZYRZAD-DO-PROSTOWANIA-HAKA-PRZERZUTKI-FR001/240

to różnica jest "tylko" 60 zł.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kettler napisał:

W sumie jak popatrzy się na na propozycje KSIKORSKI  https://bitul.pl/pl/p/PRZYRZAD-DO-PROSTOWANIA-HAKA-PRZERZUTKI-FR001/240

to różnica jest "tylko" 60 zł.

Tu się nie ma co zastanawiać. Przestałem kupować na Ali po tym jak 90% paczek szło koszmarnie długo, kilka nie doszło. A kuriozum był zakup szkła do telefonu (nie dało się kupić w innych miejscach). Miał być oryginał, cena 130 zł. Fotki oryginału. Przyszła podróba za 5 zł. Reklamacja nie przeszła, sprzedawca tłumaczył, że producent zmienił opakowanie :D 

Za 60 zł nie warto czekać. Po prostu kup Bitula bo to dobry sprzęt. No chyba, że masz czas i szczęście. Wtedy baw się w Ali.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eathan napisał:

Tu się nie ma co zastanawiać. Przestałem kupować na Ali po tym jak 90% paczek szło koszmarnie długo, kilka nie doszło. 

Masz racje nigdy nie wiesz co dostaniesz i czy w ogóle dojdzie. Jeszcze dwa trzy lata temu było naprawdę tanio i warto było ryzykować teraz jeszcze w miarę tanie są proste części z karbonu.

17 minut temu, Dokumosa napisał:

Za takie pieniądze do amatorskiego użycia kilka x w roku to już można się pobawić... potrzebna śruba M10x1, kawałek kształtownika i ze 2 nakrętki.

Zastanawiałem się nad tym.
 

Kolega z firmy zrobił sobie coś takiego. Kształtownik z Castoramy plus ośka z piasty 🙂 

Ale jak się go popytałem to stwierdził że się przymierza do zakupu czegoś normalnego. 
Powiem szczerze nigdy nie żałowałem zakupu porządnego narzędzia 👍raczej gdy się skusiłem na np. skuwacz za 15 zł bo przecież miałem tylko jeden łańcuch do skrócenia. 😕

 

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu bawić się w druciarstwo. Człowiek się namęczy, a i tak później kupi coś sensownego. Ogarniam 3 rowery. Doszedłem do tego, że tanie narzędzia kupione na początku już dawno wymieniłem na coś sensownego. Ostatnio wymieniłem kleszcze do spinek z opcją zapinania. Wcześniej kupiłem bez opcji zapinania, bo przecież co to za filozofia zapiąć... 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyrząd kupiony (porządny) hak sprawdzony niestety albo stety odchylenie było minimalne.( 4-5 mm) 

Po korekcji nic się nie zmieniło w pracy przerzutki, 😕kółko prowadzące musi być maksymalnie zbliżone do największej zębatki aby napęd pracował poprawnie. 
 

Czy ktoś ma jakieś pomysły ? 🤔

W sumie jak popatrzyłem jak krótki i solidny jest hak w moim Canyonie to stwierdziłem, że w razie uderzenia prędzej bym pogiął przerzutkę.

Czy można jakoś sprawdzić czy przerzutka jest prosta ?

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2022 o 19:42, Kettler napisał:

Czy ktoś ma jakieś pomysły ? 🤔

Zrobiłbym test z krótkim pancerzem, tj. połącz przerzutkę z manetką przez krótki pancerz np. 30 cm i sprawdź jak działa przerzutka. Jeśli nadal będzie kiepsko, to już chyba tylko przerzutka i kaseta byłyby do sprawdzenia na innym rowerze.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym test z krótkim pancerzem, tj. połącz przerzutkę z manetką przez krótki pancerz np. 30 cm i sprawdź jak działa przerzutka. Jeśli nadal będzie kiepsko, to już chyba tylko przerzutka i kaseta byłyby do sprawdzenia na innym rowerze..

Dzięki za sugestie, objadę ostatni BM w Sobótce i zdemontuje pancerz i spróbuje z krótkim…,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Puklus napisał:

Fake ... Tam jest za sucho zeby tak zardzewieć. No chyba ze nad morzem. 

Wyspa Culatra naprzeciw Olhao kolo Faro 😁

9 godzin temu, Dokumosa napisał:

Na kasecie 12s sunrace idealnie nie będzie nigdy. Na łańcuchu shimano i tej kasecie jest wręcz dramat. Niestety ale o ile kasery 10 i11s od sunrace nie ustępują tym z shimano to 12s coś im nie wyszły.

No trudno, niepotrzebnie uparłem się na komplet Shimano 🤭a, że nie mogłem wymienić bębenka na Microspline pozostała mi kaseta Sunrece. Brałem pod uwagę NX-a ale waga mnie poraziła. Teraz jak bym robił taką przeróbkę poszedłbym w Sram-a. 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...