Skocz do zawartości

[luzy na ?] przeskok przy napinaniu napędu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem laikiem , ale wkręcam się w temat serwisu roweru. Od tygodnia zaobserwowałem przeskoki w napędzie gdy przerywam pedałowanie i je wznawiam. Odczuwalny jest luz ok. 2 cm. Gdy kręcę jest ok. Dzisiaj czyściłem łańcuch i kasetę , pokręciłem korbą gdy rower był na stojaku i to samo. Przerzutka chodzi idealnie , łańcuch sprawdziłem przymiarem jest ok., luzów na korbie , suporcie nie ma. Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, leejoonidas napisał:

Luźna kaseta, niedokręcona, chwyć kasetę oburącz palcami i spróbuj poruszać zębatkami. 

Właśnie to uczyniłem. Chodzi na boki ok.2 mm . To wolnobieg Shimano HG 500. A tak przy okazji na co przyzwoitego można go zmienić ?

@Dokumosa jak się zabrać do sprawdzenia ?

 

Edytowane przez tomek4446
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dokumosa napisał:

Klucza do wolnobiegów/kaset bedziesz potrzebował.

Mam !😀

Właśnie sprawdziłem jakie narzędzia są mi potrzebne do serwisu piasty. 

- 2 x klucz -17

- klucz imbusowy 15

Piasta którą mam to Shimano Deore  M 6000

19 minut temu, Dokumosa napisał:

Wymiana na coś lepszego razem z kołem.

Dlaczego ? Pytam serio , nie mam o tym pojęcia. Koła mam 28 "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zekker Wiedziałem , że to nie będzie prosta i tania impreza. Bacik jeszcze powiadasz ? Ok. od dwóch miesięcy dopiero zacząłem się bawić w serwisowanie swojego roweru, a już mam do niego więcej narzędzi niż do samochodu :) 

takie cóś może być ?

https://www.centrumrowerowe.pl/bacik-do-kaset-bike-hand-yc-501a-pd10967/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Molekpl napisał:

Takie coś będzie ok, na allegro masz taniej firmy prox, to wszystko to ta sama chińszczyzna, ja mam używam wiele lat i działa , tylko łańcuch w baciku wymieniłem na jakiś zużyty bo ten mi strzelił kiedyś.

Dzięki. Niestety jestem szybki w decyzjach . Zamówiłem ten z linku.

@sky87 W DIY bawię się od lat w audio , ale tam wiem co robię. W rowerach jestem za cienki jeszcze na eksperymenty. Na razie muszę rozebrać parę razy rower by załapać czym to się je. Ale dzięki za radę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak zacząć od diagnozy, zanim się zacznie rozbierać i szukać rozsypanych kuleczek? 

 

Zdejmij kolego koło z roweru i oceń, czy mechanizm bębenka działa prawidłowo. Czy kaseta po kręceniu do tyłu od razu się ładnie zazębia po pokręceniu w przód. Bo opis zjawiska jakie u Ciebie występuje wskazuje na to, że to właśnie to miejsce zawodzi - ale czy na pewno? I czy trzeba to od razu rozbierać? 

W bębenku shimano nie bawiłbym się nigdy więcej w rozbieranie, bo to jest upierdliwe i pracochłonne. Poszedłbym w metodę parktoola:

http://blog.bosorowerem.pl/?p=1472

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...