Skocz do zawartości

[sztyca] Szukam dobrej sztycy karbonowej z offsetem


trime

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam sztycy karbonowej do roweru gravelowego. Średnica to 27,2mm, między zaciskiem sztycy, a środkiem pręta jest jakieś 18,5cm. Poszukuję offsetu 15-20 m, bo aktualnie siodełko jest złapane prawie na wygięciu prętów. Zależy mi na karbonie ze względu na mniejszą wagę i amortyzację, która on jest wstanie zapewnić. Zależy mi na tym by nie był to tani karbon, który strzeli podczas normalnej jazdy. Budżet nie jest nieograniczony i raczej chcę tutaj coś z głową wydać, tak by był balans cena/jakość. Co tutaj doradzacie? 

Edytowane przez trime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to offset\seatback to 10mm, może być troszkę mało. Boję się, że taka mocno uginająca się sztyca może za bardzo zmieniać geometrię. Bardziej mi chodziło, że sam materiał karbonowy jest w stanie tłumić drgania w porównaniu do aluminium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, trime napisał:

Boję się, że taka mocno uginająca się sztyca może za bardzo zmieniać geometrię.

Jak chcesz mniej pracującą sztycę, ale nadal trochę poprawiającą komfort to polecam:

https://www.canyon.com/pl-pl/gear/bike-parts/contact-points/posts-and-clamps/canyon-s13-vcls-cf-seatpost/9100564.html?dwvar_9100564_pv_farbe=BK%2FGY&dwvar_9100564_pv_laenge_sattelstuetze=345 mm&dwvar_9100564_pv_werkstoff=CARBON

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś ma się stać, to tylko w przypadku nieprawidłowego montażu. Urwane sztyce to raczej rzadko spotykany widok, a jeżeli się już pojawi, to na ogół w Chińskich cudach techniki.

Chociażby Darimo produkuje sztyce, które ważą połowę tego co podałeś. Ludzie na tym jeżdżą i żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś o co chodzi z tymi: "Nowe jarzmo skręcane 2 śrubami powala na większy zasięg regulacji siodełka aż o 10mm w stosunku do poprzedniego jarzma (1-bolt)" w sztycy Ritchey WCS Carbon Link Flexlogic - https://allegro.pl/oferta/ritchey-sztyca-wcs-carbon-link-flexlogic-27-2-350-11828610805

W sensie, że można zmienić przesunięcie jarzma tak, by siodełko było zamontowane z innym offsetem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem dla jasności w sytuacji, gdy:

-między początkiem siodła, a mostkiem mam mieć 70cm. 

-aktualnie maksymalne wysunięcie pozwala mi przesunąć na 68cm

-aktualna sztyca nie ma offsetu 

Zatem sztyca dająca 1,5cm offsetu, umożliwiająca przesunąć o dodatkowe 1cm siodło na prętach pozwoli mi uzyskać maksymalnie 70,5cm(68+1,5+1)?

 

Gdzieś na forum widziałem jak ktoś opisywał jak mu zacisk zarysował sztycę karbonową. Zatem zacisk powinien być specjalny dla karbonowej sztycy czy po prostu ktoś miał wyjątkowo zły?

Edytowane przez trime
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sztycy karbonowej, teoretycznie powinno się używać takie z nacięciem pod kątem. Ewentualnie możesz obrócić aktualny zacisk, żeby nacięcie było po drugiej stronie.

Konkretnie chodzi o to, żeby nacięcie na rurze podsiodłowej nie pokrywało się z nacięciem na zacisku. Jeżeli tak będzie, to będziesz wpychał krawędzie w sztycę.

Kluczowe jest użycie preparatu do karbonu i odpowiedniego momentu dokręcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, trime napisał:

Zatem sztyca dająca 1,5cm offsetu, umożliwiająca przesunąć o dodatkowe 1cm siodło na prętach pozwoli mi uzyskać maksymalnie 70,5cm(68+1,5+1)?

Nie. Jeśli sztyca ma offset 15mm to jest 15mm bez żadnych ukrytych możliwości. Inaczej byłaby opisana jako offset 25mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...