Skocz do zawartości

[Pokrowiec] Jaki model na balkon?


Zwolay

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, abdesign napisał:

A koledze zależało na tym żeby Cię poinformować, że to wujowy pomysł jako taki.

Wybierz ładniejszy bo przy takim zastosowaniu to wszystkie są do dvpy.

Alternatywą jest piwnica skąd pewnie rower sobie odjedzie bez mojej wiedzy i zgody więc tak naprawdę alternatyw brak-ponawiam pytanie jak ugryźć temat i jaki pokrowiec kupić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było mieć dwa pokrowce. Jeden wsadzony od dołu, drugi od góry. No ale tak czy inaczej, temperatura i wilgoć zrobi swoje. Te pokrowce są dobre żeby zakryć rower w piwnicy, żeby kurz się nie zbierał.

Niektóre sklepy oferują przechowywanie roweru. Jeżeli to nie rower za 500 zł, to warto się zastanowić.

Piszesz o zimie, a co z resztą pór roku? Jak rower będzie stał na balkonie nawet w lato, ale regularnie będzie obrywał wodą a potem grzał się na słońcu, to zgnije szybciej niż myślisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już musisz bo inaczej się udusisz to kierunek castorama - gruba folia przezroczysta wodoszczelna plus do zalepienia brzegów taśma uszczelniająca. Zalepiasz szczelnie cały rower (dosłownie robiąc kopertę - tak że masz trzy brzegi do zalepienia) w foli robisz okienko rewizję wrzucasz woreczek pochłaniający. Kontrolujesz - pojawia się na foli odrobina wilgoci wymieniasz woreczek na nowy.

Edyta - oczywiście pakujesz rower suchusieńki przy niskiej wilgotności powietrza i owo okienko rewizyjne też zalepiasz po operacji włożenia/wymiany pochłaniacza. 

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, narty nie mają elementów z gołego metalu oraz łożysk. Nie mają też gumowych uszczelnień.

Ramie nic się nie stanie, wszystkiemu co aluminiowe też nie. No ale jest nadal sporo rzeczy które są ze stali. Jeżeli nie będą zabezpieczone w 100%, co jest mało możliwe, to po prosty zardzewieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując-nieważne czy worek foliowy czy pokrowiec hipersuperwypas- ochrona jest taka sama czyli nie ma co przepłacać-skoro tak to wybiorę coś najtańszego bo i tak rowetr musi zniknąć z domu.Ale jeśli będzie na balkonie to może mi poradzicie co mogę zrobić by jak najmniej ucierpoiał przez zimę? Zdjąć łańcuch,zdemontować koła...co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość postawienia jakiegoś małego daszku, żeby rower nie był narażony na bezpośrednio na deszcz czy śnieg?
Jak tak to ja bym zrobił tak: ponakrywać starymi kocami, na to potem kawałek folii, ale tak, żeby żeby miał przewiew od spodu, i na to jakiś zwykły pokrowiec z Allegro za jakieś grosze. I pod ten daszek tak, żeby jak najmniej na niego padało.

A może jakiś hak, do powieszenia w domu gdzieś na ścianie, żeby się nie "plątał pod nogami"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymałem przez kilka lat 3 rowery w pokrowcach motocyklowych (gruby, czarny brezent) pod chmurką. Nic im się nie stało. Nic nie zardzewiało tak jak ktoś sugerował (to nie jestn szczelne). Chcodzi o to, żeby ochronić przed UV, opadami i kurzem. Wcześniej używałen srebrnych pokrowców rowerowych - wytrzymywały 2-3m-ce i się kruszyły (UV).

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Bombee napisał:

 

A może jakiś hak, do powieszenia w domu gdzieś na ścianie, żeby się nie "plątał pod nogami"?

Chyba chcesz żebym skończył jak Janosik-na haku ;)

A tak serio to chyba to dobry pomysł-balkon mam od południowej strony -i jest dość głęboki więc jakiś ostry deszcz zagrażałby rowerowi może raz na dwa miesiące....chyba tak go opatulę albo postawię na pokrowiec motocylklowy jak radzi Kolega wyżej. Ważne też są koszty -nie jsetem maniakiem który wyda ostatni grosz na rowe-raczej odwrotnie-ma być wszystko w klasie econo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...