Skocz do zawartości

[do 10k] szosa na zawody, treningi i wypady


Rekomendowane odpowiedzi

Na oko nic nie oceniasz z geometrii, albo idziesz na fitting i miły człowiek wysyła tobie popularne rowery do Ciebie pasujące albo siadasz i się doktoryzujesz w necie (czego nie polecam na początku drogi szosowca). 

Musisz dobrze zmierzyć wzrost, przekrok - to podstawa. Potem długość rąk i ocenić swoje rozciągnięcie, jak otwarte masz biodra itp. 

Np. ja mam do swojego wzrostu stosunkowo długie nogi ale krótkie ręce. I zaczyna się jazdą z dobieraniem ramy bo od tego jak endurance jest rama zależy czy będzie pasowało a co nie. Dziadkowozy większe, sportowe mniejsze niż rekomendowane. Ale ja poszedłem na fitting i dostałem całą rozpiskę najpopularnieszych ram i ich ustawienia, siodełka, kierownicy + dobranie siodełka, butów i ewentualnych wkładek z ustawianiem bloków. 

Z drętwiejących dłoni i stóp, bólu karku po 20min. Przeszedłem do wygodnej jazdy bez niezgodności przez 6h. 

Uzbrojony w taką wiedzę mogę sobie teraz dobrać jaka ram będzie pasowała, jakie siodło jest dla mnie, gdzie ma być kierownica i jak ustawiona. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, 1938 napisał:

Jutro pojadę do Treka, czy przyszły im jakieś Domane.

Nie chce mi się sprawdzać, ale czy w tym budżecie kupi się Domane z karbonową ramą?

Tak na szybko, w budżecie: https://allegro.pl/oferta/rower-cube-577200-attain-gtc-race-2022-rabat-opis-13351624569

Można też poszukać Meridy Scultury Endurance.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RZ można zapomnieć o solidnym fittingu. Najbliżej chyba w Krakowie.

Domane w tym budżecie teraz może być ciężko. Ale może uda się jakiś rabat wynegocjować. Nie dałem rady wstąpić przed świętami. Wstąpię w ten weekend.

Na OLX są 2 oferty Vento 2020. A lokalnie Bianchi z zajechaną piastą. Prawdopodobnie 2015 rok.

https://www.olx.pl/d/oferta/bianchi-infinito-cv-disc-ultegra-rozmiar-l-carbon-CID767-IDT0P41.html?

Oba to bardziej sportowa geometria. W tej ofercie powyżej nie wiadomo, co jeszcze jest do roboty. A napiszcie szczerze, czy pokazać się na ustawce z napisem Kross na ramie to obecnie wstyd i wychodzi się na niedzielnego rowerzystę i przebierańca? W sumie to Kross wycofując się z wysokiej półki sam zapracował na taką renomę.

Edytowane przez 1938
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kolega to raczej trol niż przyszły szosowy rowerzysta. Na ustawkę to mogę przyjechać dowolnym rowerem w dowolnym ubraniu i odpaść na pierwszym kilometrze. Ale przejechałem i próbowałem i będę wracał i będę próbował. Jak wyglądam i co mam nie ma tu znaczenia dla mnie, a to właśnie dlatego jeżdżę na rowerze, dla mnie. Wstyd to jest nabijać się z kogoś, że ma gorszy sprzęt i wychodzi na niedzielnego przebierańca.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W tym roku chcę postawić na MTB i nie wiem, czy znajdę czas na szosę. Lokalnie jest Emonda, mocno aero, raczej tylko na wyścigi. Znajomy ma TCR-a i mówi, że niewygodnie na długich trasach. Jeśli się zdecyduję w tym sezonie - powiedzcie, czy ten Romet jest OK? Na czym tu przyoszczędzili? Cena przy Ultegrze i jeszcze Di2 brzmi podejrzanie. Oczywiście ten sam rowerek jest też na mechanicznych przerzutkach. https://prorowery.pl/pl/p/-Rower-Szosowy-ROMET-HURAGAN-DISC-2-2023/992244

Nie chcę kupić sprzętu, gdzie np. za pół roku posypią się piasty, dlatego pytam o opinię.

Edytowane przez 1938
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niczym nie przyoszczedzili, w teorii i praktyce swietny sprzęt. Poza tym koła są od tokena więc romet nic do piast nie ma

Wadą tego roweru jest napis na ramie i wszystko co z tym napisem związane - np. odsprzedaż tego za sensowne pieniądze na rynku wtórnym jest niemożliwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 1938 napisał:

 

Nie chcę kupić sprzętu, gdzie np. za pół roku posypią się piasty, dlatego pytam o opinię.

Za 3 tygodnie będzie rok jak męczysz chłopakom bułę co kilka tygodni 🙃. Zamiast słuchać mądrzejszych to filozofujesz. 

Temat roku normalnie.

Edytowane przez przemeg
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1938 napisał:

W tym roku chcę postawić na MTB i nie wiem, czy znajdę czas na szosę

 

W dniu 15.01.2023 o 23:46, 1938 napisał:

. Zakup najpóźniej do marca, bo wtedy zacznę trening na szosie.

 

W dniu 11.02.2023 o 14:30, 1938 napisał:

po nówkę pójdę ewentualnie marzec/kwiecień i to jest deadline.

 

W dniu 8.04.2023 o 00:32, 1938 napisał:

Zapisać się na Canyona mogę jako opcja awaryjna, bo 8 tygodni to za długo. Arłamów 27 maja, a trzeba pojeździć, oswoić się

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mihau_ napisał:

Na niczym nie przyoszczedzili, w teorii i praktyce swietny sprzęt. Poza tym koła są od tokena więc romet nic do piast nie ma

To 2 rzeczy się rzucają od razu:

  • to poprzednia 11rz wersja Ultegra Di2 R8050
  • kable na zewnątrz (dziś standardem są całkowicie schowane)

O różnicach https://naszosie.pl/2021/08/31/oficjalnie-szosowa-grupa-shimano-ultegra-r8100-ujrzala-swiatlo-dzienne/

Moim zdaniem nie warto starszego osprzętu. Niska cena nie bierze się znikąd.  :)

4 godziny temu, przemeg napisał:

Za 3 tygodnie będzie rok jak męczysz chłopakom bułę co kilka tygodni

Bo trochę się pozmieniało. Chcę poświęcić więcej czasu na szlifowanie techniki MTB. Będzie też więcej startów w MTB. Nie ma w tym roku ciekawych imprez szosowych, a na te organizowane przez Lang Team (Orlen) nie jadę. Tak więc szosa nie jest aktualnie priorytetem, ale cały czas śledzę rynek.

Cytat

Niechęć do taplania się w błocie przychodzi z czasem xd

Od taplania się w błocie do szlifów na asfalcie xd

Też nie lubię taplać się w błocie. Ale ostatni maraton przywrócił mi chęć do uprawiania kolarstwa górskiego. Było 100% sucho, fajna szybka trasa bez hardkorów. Czasem trzeba się wybrać dalej niż wkoło komina. Ale to musi co najmniej tydzień nie padać i przeschnąć.

Edytowane przez 1938
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2023 o 15:11, 1938 napisał:

W tym roku chcę postawić na MTB i nie wiem, czy znajdę czas na szosę. Lokalnie jest Emonda, mocno aero, raczej tylko na wyścigi. Znajomy ma TCR-a i mówi, że niewygodnie na długich trasach.

Po pierwsze jak nie znajdziesz czas na szosę to wróć z tematem jak znajdziesz. Po drugie ja mam tcr'a-już drugiego i dla mnie najwygodniejszy sprzęt na długie trasy. Dwóch kumpli ma tcr'a i zdanie podobne. I co Ty na to? 3-1 zatem dla tcr'a. Tylko takie info i tak nic Tobie nie daje. Napisałem już Tobie...rower ma pasować Tobie i tyle. Nie ma znaczenia, że coś komuś leży, a komuś nie.  Co Tobie po rowerze z najlepszą relacja cena/osprzęt jak nie będzie Tobie leża mił. Oczywiście znaczną część rowerów idzie ubrać pod siebie...dobry fitting i trochr kasy na zmiany i coś tam się pozlepia do kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...