Skocz do zawartości

[3000] Cross dla kobiety pod sakwy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam roweru dla żony: 168cm, 58kg, w kwocie do 2500.

Rower musi posiadać możliwość zamontowania bagażnika tył i przód pod sakwy. Rama niekoniecznie typowo kobieca - tak żeby się dało jeszcze jakąś torbę i bidony zmieścić.

Poruszamy się głownie asfaltem i leśnymi szlakami, ale z uwagi na to że jeździmy dużo po Jurze to trafiają się też piachy.

Czy w takiej kwocie znajdzie się coś z napędem 2xx?

Myślałem o Orkanie 4D (z sezonu 2020). Świetne wyglądają Liv, ale tu już cena zabija.

W grę wchodzą ostatecznie używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy u dystrybutora Rometa i jednak z tej marki wybór by padł na 5D

https://m.romet.pl/Rower,ORKAN_5_D,10,820,15684,2022.html

Więc budżet się zwiększył do max 3000. Co żonie się spodobało: wewnętrzne prowadzenie linek, blokada skoku, regulacja mostka, no i brak tourneya w osprzęcie.

Czy możecie polecić ewentualnie inne marki i modele w tym budżecie? (oglądaliśmy Unibike, Storm, Wheeler, ale nic ciekawego nie rzuciło się w oczy). Liv, Treka i Meride wstępnie skreśliłem że względu na przesadzone w mojej ocenie ceny.

 

Edytowane przez kouczan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kouczan napisał:

Liv, Treka i Meride wstępnie skreśliłem że względu na przesadzone w mojej ocenie ceny.

 

ponieważ kupiłem Treka w kwietniu, trochę będę go bronił.... bo pierwotnie tez uznałem, że cena jest nieadekwatna do osprzętu i całej reszty, ale ostatecznie IMHO wychodzi to samo. Jak dla mnie jest ogromna różnica w montażu Treka a np Rometa, w Romecie o spawy można haczyć paznokciami, pozycja za kierownica była... dziadkowa. Trek (ale Giant tez) wymiata, nic nie haczy, spawy i spoiny są zaiście wyszlifowane. Geometria - Giant i Trek vs Romet to ogromna przepaść, do Krossa trochę mniejsza, ale nadal. Gwarancja - Unibike, Kross, Giant (ale nie wiem jak Romet) wymagają corocznego przeglądu, Trek nie. Nawet przegląd pierwszy nie jest obowiązkowy (choć zalecany, po 100 km), a w pozostałych markach jest. 

BTW obczaj rowery Kellys. Słowacka marka. Ja ją skreśliłem dość szybko, wydawała mi się bieda-marka, ale... ostatecznie to bardzo fajne rowery. U mnie w finale były Trek, Giant (ten odpadł bo zdążył podrożeć) i właśnie Kellys.... choć dziś bym brał Marin Muirwoods. Tak jak ludzie sugerowali, ale ich olalem. 

Edytowane przez sharezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zwrócenie uwagi na warunki gwarancji. Szczerze to nawet się temu nie przyglądałem.

Podjedziemy obejrzeć Treka i Gianta mimo wszystko. Generalnie to pojawił się nowy problem, a mianowicie montaż przedniego bagażnika. Te, które posiadamy mają montaż do pivotów V-brake. Teraz we wszystkie rowery pchają tarczówki, a te które mają V-brake to mają kiepską resztę osprzętu. Muszę uważniej przyjrzeć się amortyzatorom, może któryś ma jakieś otwory montażowe.

Dzięki z podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sharezz napisał:

bo pierwotnie tez uznałem, że cena jest nieadekwatna do osprzętu i całej reszty, ale ostatecznie IMHO wychodzi to samo

Możesz rozwinąć ostatnie stwierdzenie? Jak wyszło na to samo?

10 godzin temu, sharezz napisał:

w Romecie o spawy można haczyć paznokciami

O paznokcie trzeba dbać 🤣.

Z pewnością ramy w rowerach "premium" są lepiej wykończone, ale jaki to ma wpływ na jazdę? Żadnego. Nie wspomniałeś za to o najważniejszym i w niektórych przypadkach istotnym - o wadze... Są lżejsze, ale jakie to ma znaczenie dla przeciętnego śmiertelnika bujającego się rowerem dla przyjemności i nie noszącego roweru po schodach? 

10 godzin temu, sharezz napisał:

Geometria - Giant i Trek vs Romet to ogromna przepaść, do Krossa trochę mniejsza, ale nadal.

Być może tak, a być może nie. Kto kupuje crossy? Do jakiej jazdy? Jaka pozycja jest preferowana? Mało kto szuka crossa o sportowej geometrii. Pytań jest dużo. Są różne mostki, kierownice.

10 godzin temu, sharezz napisał:

Gwarancja - Unibike, Kross, Giant (ale nie wiem jak Romet) wymagają corocznego przeglądu, Trek nie. Nawet przegląd pierwszy nie jest obowiązkowy (choć zalecany, po 100 km), a w pozostałych markach jest. 

W Unibike pierwszy przegląd wbili mi przy zakupie. Canyon, Decathlon nie wymaga przeglądów. A myślisz, że przeciętny Kowalski będzie sam serwisował rower?

23 godziny temu, kouczan napisał:

Czy w takiej kwocie znajdzie się coś z napędem 2xx?

Obstawiam, że z nowych nie.

Cytat

a te które mają V-brake to mają kiepską resztę osprzętu.

Jest jakiś model Lazaro/Kands na v-brake z dobrym osprzętem. Kuknij. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chudzinki napisał:

W Unibike pierwszy przegląd wbili mi przy zakupie. Canyon, Decathlon nie wymaga przeglądów. A myślisz, że przeciętny Kowalski będzie sam serwisował rower?

Podstawowy serwis sam ogarnę.

6 godzin temu, chudzinki napisał:

Obstawiam, że z nowych nie.

A z używek za czym warto się rozejrzeć? Rower nie jest na już.

6 godzin temu, chudzinki napisał:

Jest jakiś model Lazaro/Kands na v-brake z dobrym osprzętem. Kuknij. 

Faktycznie jest Kands Maestro, ale oczywiście najbliższy dystrybutor jest z dale ode mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej KOUCHAN, 

też szukałem podobnego roweru, ale poniżej 3000 zł niczego sensownego znalazłem. Kupiliśmy ten, żona też ma 168 cm wzrostu i jest zadowolona:

Diamant to submarka Treka

https://sprint-rowery.pl/rower-trekkingowy-diamant-elan-her-2021

Pytanie ile tych piachów, opony zastosowane w Diamant raczej zmuszą do pchania niż jazdy. Ale to w końcu trekking… Polecam szybką decyzję póki jest, sezon w pełni. Kolejne dostawy w 2023… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po oględzinach, zwiększeniu budżetu do 3000 i zastanowieniu się mniej więcej wiemy co chcemy:

"must have": w miarę wygodna pozycją (nie pochylona jak na MTB), blokada skoku amortyzatora i osprzęt minimum p: altus t: alivio, na plus byłyby też manetki i klamki z wyżej grupy niż jakaś acera lub noname

rzeczy mniej "must have" ale fajnie jak by się pojawiły: linki prowadzone wewnętrznie, górna rura ramy jak w Romecie, dwa mocowania na bidon, jeśli tarczówki to jakaś możliwość zamontowania bagażnika przedniego, napęd 2x, waga w okolicach 13kg

Zdaję sobie sprawę, że do tych 3000 zł ciężko będzie coś znaleźć, dlatego rozważam opcje używek. Tylko nie wiem jakich modeli z zeszłych lat szukać bo większość marek nie ma na stronach już starszej oferty. Z nowych faworytem póki co jest Orkan 5D (6D) - trochę faktycznie te zapisy gwarancyjne mnie nerwią, lub ten Kands Maestro, ale nie mamy gdzie go obejrzeć.

A tak z innej beczki to przeglądając używki na olx znalazłem coś takiego dla siebie:

https://www.olx.pl/d/oferta/haibike-land-pro-mtb-cross-shimano-lx-CID767-IDPsOlT.html

Co myślicie? Nie będzie problemu z serwisem tak starej grupy Shimano?

Edytowane przez kouczan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kouczan napisał:

Za wieeeelki.

 

46 minut temu, kouczan napisał:

lub ten Kands Maestro, ale nie mamy gdzie go obejrzeć.

To wrzucaj linki rowerów, które możecie przymierzyć, bo nikt nie wie co jest dostępne u Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 186, przymierzałem i w sumie jest nawet ok, nawet mam wrażenie że za krótki (może to przez wąską kierownicę i braku przyzwyczajenie do bardziej prostej pozycji). Stan wizualnie osprzętu dobry, widać po prostu, że nie jest to sprzęt prosto z linii produkcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dovectra napisał:

za te pieniądze to amortyzator/ korba i przerzutki to kpina jakaś....

Zgadzam się. Ale jest i jeździ codziennie. Geometria pasuje. I co ważne - podoba się. Żonie wystarcza. Możliwość przymierzenia na żywo i przejażdżki, poczucie że to jest to było prawie bezcenne. 

Polowaliśmy rok na Marina - dalej mam zamówionego Kentfielda. Cenowo bardziej uczciwy, ale ni widu, ni słychu. 

To nie czas żeby wybrzydzać. 

pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam do was jeszcze pytanie. Czy oprócz Rometa i Liv, któryś producent stosuje w damskich crossach nie do końca damskie ramy? Chodzi mi o kształt górnej rury, który nie jest skośny, a tylko lekko wygięty. Ewentualnie, które męskie crossy mają niską górną rurę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...