Skocz do zawartości

[Piasta] Co to za firma/model


Promien

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem laikiem jeżeli chodzi o podzespoły. Zakupiłem nowy rower i chciałem sie dowiedzieć na temat tylniej piasty którą zauważyłem pod inną nazwą niż jest w specyfikacji na stronie producenta. Powinna to być piasta shimano SLX a jest pod takim logiem i nie mogę nigdzie znaleźć takiej samej przez co zastanawiam się czy jest zamiennikiem jakiejś taniej "chińszczyzny" czy może coś na podobnym poziomie.

20220422_181855.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź, szkoda tylko że faktycznie nigdzie nie ma żadnych innych informacji o firmie czy piaście niż te na ich stronie. Czy to oznacza że mogę czuć się pokrzywdzony i domagać się od producenta jakiegoś "zadośćuczynienia" za wsadzenie "firmy krzak" zamiast podzespołu z tej samej półki co shimano SLX ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Q_u napisał:

@Promien co to za rower? Producent/model ?

Unibike expert 29 

10 godzin temu, Sobek82 napisał:

Sprawdź czy drobnym druczkiem nie jest napisane że model może się różnić od tego ze specyfikacji.

Tak, jest napisane że mogą być zastosowane modyfikacje związane przez słaby łańcuch dostaw przez covid i brałem to pod uwagę kupując rower aczkolwiek sądziłem że jeżeli będą modyfikacje to z tej samej półki a tu jest dana piasta o której nawet można powiedzieć śmiało nic nie wiadomo i nigdzie nie występuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Promien napisał:

Tak, jest napisane że mogą być zastosowane modyfikacje związane przez słaby łańcuch dostaw przez covid i brałem to pod uwagę kupując rower aczkolwiek sądziłem że jeżeli będą modyfikacje to z tej samej półki a tu jest dana piasta o której nawet można powiedzieć śmiało nic nie wiadomo i nigdzie nie występuje...

Zwykła, czterołożyskowa piasta typu "wypasiony wolnobieg". Novatece tego rodzaju latają w PL za 200-300zł, w zależności od osi i rodzaju bębenka. Dramatu tu nie widzę. Przynajmniej się łatwo będzie serwisować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Promien napisał:

Unibike expert 29 

Tak, jest napisane że mogą być zastosowane modyfikacje związane przez słaby łańcuch dostaw przez covid i brałem to pod uwagę kupując rower aczkolwiek sądziłem że jeżeli będą modyfikacje to z tej samej półki a tu jest dana piasta o której nawet można powiedzieć śmiało nic nie wiadomo i nigdzie nie występuje...

Co to znaczy z tej samej półki? Jaką półką jest SLX bo dla mnie i dla wielu to jedne z gorszych piast na rynku. Jak wsadzili by podstawowego Navateca to jest niższa półka czy wyższa? Jak to określić? Jestem pewny na 1000% że tych piast tej firmy ma tysiące/setki tys i tak dalej rowerów tylko nie koniecznie u nas i nie koniecznie o tym wiemy. Wiele marek ma piasty pod dziwnymi logami, symbolami czy nawet nazwami marki. Jak przebiegał zakup roweru nie wiemy ale jakiekolwiek pretensje możesz mieć tylko jak kupiłeś wysyłkowo a sprzedawca czy na stronie sklepu w specyfikacji nie poinformowano o zmianach. Słowo kluczowe co było w specyfikacji tylko nie na stronie Unibika bo jak słusznie wielu producentów zastrzega sobie modyfikacje. Trzeba zwracać uwagę co jest w rowerze "tu i teraz". 

Edytowane przez Tyfon79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...