Skocz do zawartości

[hamulce v-brake - jakie wybrać] kupić nowe ? jakie ?


olekm

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam, 

mam pytanie o wymianę klocków, szczęk ... ale po kolei 

mój rower to: Fox Leader  cross 4W paradox, w tej chwili mam zamontowane:

-klocki shimano M70/t2

-szczęki shimano nexave BR-T400

-rączki Shimano ST-EF51-AL

 

i teraz klocki się skończyły, byłem w sklepie rowerowym i się dowiedziałem, że moje klocki to stary model, teraz już takich nie robią, dał mi za 9zł jakieś no name ale z zrobione z jednego tworzywa i na oko już mi się nie podobają, klecki M70/t2 są na allegro czy ewentualnie można by zamówić takie same co były ale ....

sprzedawca mówił, że ten system mocowania klocka jak i działania to stare modele i lepiej wymienić szczęki, klocki no i może rączki....

Z mojej strony nie ma problemu, jak to ma pomóc mogę wymienić, gdyż przyznam że ten komplet teraz to tak hamuje troche lepiej niż średnio...

 

Dla dopełnienia postu to dodam, że jeżdzę raczej rekreacyjnie, 3-4 razy w tygodniu po 20 km, teren górzysty (róznice wznienień od domu po szczyt wycieczki to ok 400-500 m)

proszę o poradę czy lepiej kupić klocki M70/t2 i zostawić jak jest czy jakiś inny zestaw.... coś możecie polecić ??

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne mocowania klocków w vbrejkach? Nie spotkałem się? Czyli inaczej niż na śrubę imbusową?

Ja tam w swoim komunerze-biedagravelu mam wsadzone authory bo ludzie chwalili - działają.

large_98ccd88143ae861585a3aa4fc2cb.jpg

 

Ok ale teraz patrzę i faktycznie - inne mocowanie. Ciekawe.

Jakbyś chciał wymienić szczęki to v-brejki zatrzymały się na deore/alivio BR-T4000 za 60 zł. Sama instalacja to banał.

Edytowane przez RabbitHood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ani zwykle klocki ani okładziny autora nie interesują bo nie pasują.

@olekm moim zdaniem kup klocki. Chcąc wymienić klamkomanetki 3x8 nie zyskasz nic, bo to są chyba tylko te twoje tourneye albo altusy. Ew. Możesz wymienić v-ki na takie pod zwykle klocki, jakieś alivio, może jakąś różnicę na plus poczujesz choćby ze względu na to że będą nowe sprężyny, bo te Twoje nexave to mocno wiekowy temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, olekm napisał:

Czyli jak dobrze rozumiem do moich szczek nowych klockow tych z imbusem nie zamontuje. 

Ale zamontujesz praktycznie każde klocki z trzpieniem bez gwintu. Robi się nawet takie lepsze z wymiennymi wkładkami (szufladki), bo przecież hamulce canti są wciąż obecne w rowerach przełajowych.

https://allegro.pl/oferta/klocki-ham-mtb-cantilever-ashima-shimano-xt-xtr-11456648504

A tu Kool Stop (jednolite): 

https://allegro.pl/oferta/kool-stop-salmon-klocki-hamulcowe-cantilever-oryg-8923441920

Z tańszych polecam Jagwire.

Edytowane przez marvelo
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie kolega zaskoczył....

już zamówiłem shimano BR-T4000 Alivio + klocki od shimano w komplecie -  110 zł z przesyłką, no ale w tej sytuacji to można odesłać i kupić tylko same klocki ashima proponowane wyżej.

Chyba żeby przejmować się tym co pisze 

19 godzin temu, wrobleski napisał:

Możesz wymienić v-ki na takie pod zwykle klocki, jakieś alivio, może jakąś różnicę na plus poczujesz choćby ze względu na to że będą nowe sprężyny, bo te Twoje nexave to mocno wiekowy temat.

i założyć nowe.... hmmmm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Nexave to coś takiego?

https://www.hdsshop.top/ProductDetail.aspx?iid=174500681&pr=40.88

To całkiem solidne hamulce V-brake, tyle że z innym rodzajem klocka.

Jeśli już miałbym się czegoś przyczepić, to ten czerwony element na górze, który jest prawdopodobnie modulatorem siły hamowania (czyli w zasadzie ogranicznikiem siły hamowania, powodującym pewną gąbczastość, mającym niby zapobiegać lotowi przez kierownicę). Osobiście nie lubię modulatorów i wolę sam kontrolować hamowanie - jest większa czułość i precyzja. 

No ale tam widać jakąś regulację i pewnie można skręcić sprężynę na max i wtedy działa prawie jak bez modulatora. Tak sądzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to jest ten model z linku, to czerwone to rzeczywiście modulator i faktycznie jest możliwość go ustawienia w ten sposób, że nie ma szans zblokować koło podczas hamowania, obojętnie z jaką siłą, czy szybkością się hamuje. Taki można by sobie zażartować system ABS. 

Ja to mam ustawione z przodu tak aby nie przelecieć a z tyłu w miarę na maksa, żeby hamowało.... teraz jeszcze można trochę sprężynę podciągnąć żeby lepiej klocek odbijał... bo regulacja jakaś jest ( z niej akurat nie korzystałem)

O zmianie myślałem dlatego, co już pisałem że nie było widoku na lepsze klocki niż te fabryczne, a i to mocowanie miało być problematyczne. Sprawy troche nabrały innego światła po pomyśle od 

12 godzin temu, marvelo napisał:

bo przecież hamulce canti są wciąż obecne w rowerach przełajowych.

https://allegro.pl/oferta/klocki-ham-mtb-cantilever-ashima-shimano-xt-xtr-11456648504

i tu już jest możliwość kupienia powiedzmy "lepszych" klocków z mocowaniem do moich szczęk. 

Różnica w cenie niewielka, to co zamówiłem shimano alivio wraz z klockiem komplet na dwa koła to 110 zł te klocki z linka to koszt na dwa koła 64 zł.....

 

no i sam nie wiem....

bo jak już teraz wiem jak szukać tych klocków pod stare szczęki to jest jeszcze: 

https://allegro.pl/oferta/alhonga-kh-bx910a-klocki-kartrydzowe-do-cantilever-11890000386?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes

lub: 

https://www.bikester.pl/kool-stop-eagle-2-cantilever-dual-compound-klocek-hamulcowy-M458042.html?vgid=G648119&_cid=21_1_-1_9_474_648119_324496311358_pla&ef_id=EAIaIQobChMIvdbey7Xu9gIVNgwGAB0IIwyqEAkYBiABEgIOA_D_BwE&ev_chn=shop&campaign_detail=smart_shopping&gclid=EAIaIQobChMIvdbey7Xu9gIVNgwGAB0IIwyqEAkYBiABEgIOA_D_BwE

troche tego jednak jest do wyboru

 

 

Edytowane przez olekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...