Skocz do zawartości

[Zakup roweru używanego] Szosa endurance


Rekomendowane odpowiedzi

Złapałam covida i niewiele od wtorku pamiętam 😐 ostatnio chorowałam ze 20 lat temu ...a teraz poskładało mnie kompletnie. Wysłałam panu rower ale widzę, że od wczoraj go nie odebrał - mam nadzieję , że mi czegoś nie odwali! Dopóki nie zobaczę , że oddał mi kasę nie uspokoję się...a na szukanie nowego nie miałam siły- muszę się trochę pozbierać. Ten gość przynosi mi pecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

https://rowerycube.pl/rowery-szosowe/5386-37028-rower-cube-676400-attain-slx-4054571407221.html#/2212-kolor-gry_blk/3260-rozmiar-56_cm/3335-maincolor-grafitowy/3460-rama-uniwersalna/4026-sex-unisex

https://www.canyon.com/pl-pl/road-bikes/endurance-bikes/endurace/al/endurace-7/2733.html?dwvar_2733_pv_rahmenfarbe=BK%2FBU

Witam wszystkich ponownie :)

Jeśli teraz przed wiosną nie kupię szosy - to już nigdy nie kupię. Dostępność katastrofalna , ceny raczej również( i to się pewnie szybko nie zmieni ) a w używkę nie wiem czy się jeszcze chcę bawić po ostatniej "przygodzie". Także mam do Was krótkie pytanie , który z proponowanych powyżej jest lepszym wyborem?

Przerobiliśmy już większość moich 'dylematów' mniej lub bardziej istotnych, więc prosiłabym Was o taką zwykłą chłodną ocenę - który ? 

Jeśli będą dostępne to Cube w rozmiarze 53, natomiast Canyon xs powinny być ok.

z góry dzięki za pomoc.....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

więc prosiłabym Was o taką zwykłą chłodną ocenę - który ? 

Ten, który ci się bardziej podoba, technicznie różnice są pomijalne

Attain to teoretycznie męski model - damski masz axial, generalnie rama ta sama ale zawsze powiększasz sobie wybór malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mihau_ napisał:

 

Attain to teoretycznie męski model - damski masz axial, generalnie rama ta sama ale zawsze powiększasz sobie wybór malowania

Witaj,

Tak patrzyłam najpierw na axial'e ale z dostępnością jest jeszcze marniej niż w przypadku attainów. Przynajmniej na ten moment. 

Do końca marca  ( max ) mam czas, może coś się zmieni z dostępnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.bike-discount.de/en/cube-axial-ws-gtc-pro-carbon-n-coral-1

ten jest fajny 😁

ale 6 tygodni czekania i przekracza i tak już naciągnięty jak guma od gaci budżet...

w moim rozmiarze nic tam z axiali już nie widzę, ale dzięki będę śledzić bo faktycznie nawet licząc wysyłkę wychodzi deczko taniej. 

a nie, tam jest cena z vatem 1500 euro ? Czy Ja dobrze czytam?

Edytowane przez KasiaR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten to od dawna mam na oku ☺️

https://www.bike-discount.de/en/cube-axial-ws-gtc-pro-switchgrey-n-carbon?number=20118558-40319589&c=22821

no ale zejdźmy na ziemię......

Oświećcie mnie , bo ja w zagranicznych zakupach mistrzem świata nie jestem. Przelew jest normalnie w złotówkach i przeliczany przez bank wg aktualnych kursów walut czy jak? 

Edytowane przez KasiaR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupy robiłem ale przez PayPal - przelewasz złotówki a PP po swoim kursie przelicza. Ty płacisz w walucie. O ile oczywiście Twój sklep honoruje PP.

Jeśli chodzi o zwykły przelew, to np. w moim banku podaję kwotę w euro, jaką chcę przelać i taka idzie do sklepu a bank dalej rozlicza się ze mną po swoim kursie.

Trzecia opcja to zapłata plastikiem ale tutaj chyba płaciłem w złotówkach (na stronie sklepu była cena w PLN czyli już było przewalutowanie w cenie). W euro pewnie będzie tak, że z karty Ci ściągną ile uważają a potem jeszcze raz zaksiegują. Jak płacę fizycznie plastikiem to tak jest - blokują mi jakąś kwotę w złotówkach (pewnie kurs bieżący) a na księgowaniu jest już inna, pewnie kurs banku z dnia księgowania.

Czwarta opcja to konto walutowe.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, KasiaR. napisał:

Przelew jest normalnie w złotówkach i przeliczany przez bank wg aktualnych kursów walut czy jak? 

Przeliczany przez bank wg ustalonego przez bank kursu czyt. zostaniesz orżnięta żeby nie napisać wy.... 

Przy tej kwocie zapewne o wiele bardziej opłaci się otworzyć konto walutowe (czy tam subkonto w obecnym banku), wymienić walutę w kantorze online (nie w banku) i z konta walutowego zapłacić za rower już w euro. Później zamknąć konto walutowe 

Musisz zrobić research i sprawdzić jak aktualnie kształtują się prowizje ale jakieś 5% powinnaś być do przodu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, z tego co widzę mam w banku po prostu opcję przelewu zagranicznego ,  przy przelewie SEPA, czyli w obrębie Unii i w Euro opłata jest taka jak w zwykłym przelewie czyli zazwyczaj zero. Zaraz zadzwonię do BOK żeby się upewnić , ale nie wygląda to źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mihau_ napisał:

Przy tej kwocie zapewne o wiele bardziej opłaci się otworzyć konto walutowe (czy tam subkonto w obecnym banku), wymienić walutę w kantorze online (nie w banku) i z konta walutowego zapłacić za rower już w euro. Później zamknąć konto walutowe 

Dokładnie. W Velo (dawne Getin) są darmowe, a jak zależy na czasie to kantor walutowy Alior.

Edytowane przez chudzinki
Literówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KasiaR. napisał:

Oki, z tego co widzę mam w banku po prostu opcję przelewu zagranicznego ,  przy przelewie SEPA, czyli w obrębie Unii i w Euro opłata jest taka jak w zwykłym przelewie czyli zazwyczaj zero. Zaraz zadzwonię do BOK żeby się upewnić , ale nie wygląda to źle :)

Ale nam nie chodzi o koszt przelewu tylko zwykle bardzo niekorzystne kursy 

Np. teraz santander chce mi robić przelew w euro po kursie 4,9 a kantory internetowe oferują 4,75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie krępuj się , pracuje głównie z facetami - nic mnie już nie szokuje 😉

Kolega mi ogarnie przelew z walutowego swojego, więc po problemie 😀

Tylko, żeby rower był dostępny, jest naprawdę fajny. Na spokojnie jeszcze zerknę na attainy , może coś jest od "ręki". 

  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze, może macie jakieś doświadczenie z takimi sklepami - ten magiczny opis "dostępny za sześć tygodni" jest jakąś wytyczną , która można się śmiało kierować? Czy tak sobie piszą , żeby mieć wentyl bezpieczeństwa i wystawiają po prostu kiedy uda im się go stworzyć/ zdobyć etc....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...