Skocz do zawartości

[Znalezione w internecie] Filmy, zdjęcia, gify...


Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby tak było, to nie jechałbym tętnem 160 zamiast 120. Na dodatek nie wiem jak mogłem jechać z wiatrem, skoro burza szła od strony w którą wracałem. Zaczęło kropić jak byłem kilometr od domu, a lać minutę po wpadnięciu na klatkę schodową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obejrzałem i tak mnie naszło:

1. Chyba kończą się pomysły, bo zrobił drugi film o tym samym.

2. Jak brak naszykowanej taśmy, można nazwać błędem przy owijaniu?

3. Kompletną bzdurą jest to, że jak puści się owijkę, to się sama odwinie. Odwinie się najwyżej kawałek, który i tak trzeba nawinąć od nowa po docinaniu. Szukanie problemu na siłę.

4. Dokleił kawałek innej owijki przy manetce, a odciął chyba z 30 cm z aktualnej. Naprawdę, świetna metoda.

5. Kierunek owijania. Mówi że zły kierunek spowoduje że dłoń będzie zdzierać krawędź. Może i ma to sens, gdy owija się tak anemicznie jak on to robi. Właściwie w ogóle jej nie napina. Jakby napiął ją porządnie, to krawędź owijki robi się gładka i nic się nie zadziera. Z kierunkiem nawijania chodzi o to, żeby dłoń nie odwijała owijki, chociaż przy mocnym napięciu nie ma to znaczenia.

6. Koniec docina w jeden z najgorszych sposobów jaki widziałem w Internecie. Gorsza była tylko dziewczyna, która ucięła ją na prosto. Po pierwsze, nie ucina do płaskiego wierzchołka, bo wygląda to źle i zrobi się schodek. Po drugie, robi za krótkie cięcie, na dodatek niezbyt równolegle do mostka. Efekt jest taki, że nie ma równej krawędzi, tylko coś w rodzaju "fali".

7. Zamiast napiąć taśmę izolacyjną, zrobić ze 3 czy 4 obroty, to okleja równie anemicznie jak nawijał owijkę, potem nakleja to co było w zestawie, a na koniec jeszcze przypala. Po co coś takiego robić, skoro można zrobić to w jednym kroku?

Ja wiem że ludzie robią to gorzej, ale mało kto robi tyle błędów a nagrywa przy tym poradnik. Jest milion innych, lepszych, bardziej konkretnych poradników na YT. Dodatkowo bzdurą jest to, że nawinie się dobrze po obejrzeniu jednego poradnika. Praktyki nie da się zastąpić.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem nawet otwierać filmu bo by mnie zwieracz rozbolał.

W kwestii owijki, to nie ma tu naprawdę żadnej filozofii, pierwszy raz jak zakładałem, odpaliłem jakiś randomowy filmik na YT i zacząłem nawijać, poprawiać, odwijać, nawijać jeszcze raz, mocno naciągając i gęsto przekładając, średnio naciągając i równie średnio przekładając. Chyba tylko strach co poniektórych powoduje wyniesienie owijania pod chmury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owinąć byle jak, to nie problem. Gorzej jak chcesz owinąć równą ilością owijki, z równą ilością owinięć, utrzymując przy tym identyczną co do milimetra odległość od mostka po obydwu stronach.

Po prostu, jak owijasz na szybko, bo wiesz że niedługo zdejmiesz, to nic nie stoi na przeszkodzie żeby to tak zrobić. Gorzej jak masz wypieszczony rower, a odwalasz tandetę owijką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, skom25 napisał:

 Jest milion innych, lepszych, bardziej konkretnych poradników na YT. Dodatkowo bzdurą jest to, że nawinie się dobrze po obejrzeniu jednego poradnika. Praktyki nie da się zastąpić.

No przeca wiadomo że temu jego mościowi chodzi tylko o liczbę subów i jak najlepszy wynik wyświetleń, to że tam błędy to mało istotne, istotne jest to że zgadzają się cyferki.

Ostatni jego filmik też był gruby. Jak myć zabłocony rower w domu, szkoda że nie sprecyzował że chodzi o garaż, no chyba że ten jego mość w garażu mieszka. Najlepiej nie oglądać i nie linkować tego typu filmików i nie nabijać liczby wyświetleń, bo tak później *ujowo właśnie działa algorytm You Tuba 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...