Skocz do zawartości

[Rower] Rower Kross Hexagon 5.0 / 7.0 doinwestowany rama M, 29er


mariush19

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na szybko patrząc, nowy 7.0, na biednych oponach i biednych hamulcach

http://kross.eu/pl/rowery/gorskie/mtb/hexagon-7-0-grafitowy-bialy-czarny-polysk

oczywiście nie ma ramy dla ludzi, pewnie za tydzień dowiozą? :)  Ciekawe skąd. Brak ram a przede wszystkim dobrych komponentów.

3100 plus same oponki Schwalbe Smart Sam zwykłe dobre ale ciężkie to kolejne 200 zł

A hamulce? Klameczki zeee https://allegro.pl/oferta/shimano-bl-m640-klamka-hamulca-prawa-zee-9180606700

prawie 400 zł za dwie to już się robi 3700 a gdzie reszta? A montaż tego? w dobrym serwisie za 20 zła mi to założą odpowietrzą i wszystko będzie perfekt?

Wszystko robiłem sam bo ani porządnego serwisu nie ma a już na pewno nie taniego.

Bardzo bym chciał taki rower kupić za 500 zł albo za 1000.

W sumie ktoś kupił podobny model za 500 tylko trochę inny..... https://www.olx.pl/d/oferta/rower-kross-hexagon-mini-20-cali-dla-dziecka-chlopiec-dziewczynka-CID767-IDO7Pzk.html#292889920d

:)

Rower jest drogo wystawiony, nie mówię że tanio, ale jest igiełka. Nie musi się sprzedać. Czasy ciężkie to będę na nim jeździł.

Trochę mi się humor poprawił bo szukam używki w perfekcyjnym stanie Kross Level 8.0 2020 rok.

Myślałem że będę musiał zapłacić koło 4-5 tyś ale z tego co widzę to wystarczy 1000-1500:0

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę z tego, że to ile zapłaciłeś za rower, części i montaż nie ma znaczenia? Od momentu wyjęcia z pudełka, wartość tylko spada.

Nikt przy zdrowych zmysłach, nie da za niego więcej niż 1500 zł. Możesz dmuchać i wycierać go co 5 minut, ale prawda jest taka, że jest to rower bardzo niskiej klasy.

Na dodatek, posługujesz się ceną 7.0, kiedy sprzedajesz 5.0 który kosztuje 2200 zł katalogowo. Uważasz że to uczciwe?

Wiesz że jak chociażby zmieniasz hamulce, to nie dodajesz do wartości roweru 1000 zł, tylko powiedzmy 700 zł? Stare hamulce też mają wartość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ostatnich kilku przypadkach nie pieprzyłem się z wymyślaniem ceny i wystawianiem na olx, tylko wrzucam licytację na allegrolokalnie. Wyszperałem różne śmieci z szuflady (dwa stare walkmany, dwa stare smartfony, 6 par zużytych jeansów etc. etc.). Wszystko od złotówki, w sumie wpadło mi ponad 300zł za rzeczy które pierwotnie chciałem wywalić do śmieci. Sekretem było promowanie. Najlepszy był typ co pisał mi żebym wysłał mu walkamana za 5zł, bo nikt mi więcej nie da, a finalnie sprzedał się za ponad 50zł.

W związku z tym faktem na miejscu pytającego wystawiłbym licytację na tydzień od 1000zł, zapłacił 8,99zł za promowanie ogłoszenia i czekał co będzie, ustali się realna wartość. Jak by co to wysyłka roweru kurierem poczty polskiej za pośrednictwem furgonetka.pl kosztuje poniżej 14zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 zł? Przy jakich wymiarach paczki?

 

51 minut temu, mariush19 napisał:

Nie musi się sprzedać. Czasy ciężkie to będę na nim jeździł.

 

To jak najbardziej możesz sobie pozwolić na taką cenę. Jednak 90%, lub więcej, ludzi woli jednak kupić nowy rower z gwarancją, ale z gorszym osprzętem, a jak już używkę to jakąś "okazję" 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

@chudzinki 14 zł? Przy jakich wymiarach paczki?

 

136 x 75 x 25 cm, 20kg. Karton rowerowy, który dostałem za darmo w zaprzyjaźnionym sklepie. Dokładnie 13,53zł. Paczkę trzeba samemu zawieźć na pocztę, a potem kurier doręcza do adresata. To jedyna sensowna opcja wysyłania rowerów, jaką znam. Jeśli na przykład z wyprzedzeniem wiem, że jadę w góry na rower to wolę sobie go wysłać paczką do serwisu w Bielsku Białej, a samemu wygodnie pojechać pendolino (w pendolino niby są miejsca rowerowe, ale trailówka się tam w zasadzie nie mieści, za nisko sufit).
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skom25 napisał:

Na dodatek, posługujesz się ceną 7.0, kiedy sprzedajesz 5.0 który kosztuje 2200 zł katalogowo. Uważasz że to uczciwe?

Wyraźnie opisuję że jest to 5.0 przerobiony na 7.0.Akurat wszystkie ramy 0d 1.0 do 8.0 hexagonów są identyczne różnią się tylko malowaniem.

Stary 5.0 może kosztował 2200.

teraz nowy na rok 2022 kosztuje 2500

https://kross.eu/pl/rowery/gorskie/mtb/hexagon-5-0-czarny-grafitowy-limonkowy-matowy-3

3 godziny temu, KSikorski napisał:

W związku z tym faktem na miejscu pytającego wystawiłbym licytację na tydzień od 1000zł, zapłacił 8,99zł za promowanie ogłoszenia i czekał co będzie, ustali się realna wartość. Jak by co to wysyłka roweru kurierem poczty polskiej za pośrednictwem furgonetka.pl kosztuje poniżej 14zł.

Dzięki za sugestię, zrobię tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chudzinki napisał:

Kurde, mały ten karton, ale skoro się mieści 😀. Wszystkie mam sporo większe... Przepraszam autora za OT.

To był rower dziecięcy 24 cale, więc wziąłem karton od roweru dziecięcego. Niemniej "dorosłe" rowery też wysyłałem i nie miałem z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia: - Przedmiot/y, których dotyczył temat został/y sprzedane/kupione - Autor tematu poprosił o zamknięcie tematuJeżeli masz jakieś wątpliwości dotyczące usunięcia tematu, skontaktuj się z moderatorem, którego nick widnieje przy tym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...