Skocz do zawartości

[cążki boczne] do linek?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja nadal twierdzę że takie "druciarstwo" kompletnie nie ma sensu.

Zrobiłem tą prasę. Wiesz co nią wprasowałem? Kompletnie nic, bo się nie nadawała. A gwarantuję Ci, że użyłem znacznie lepszych części niż w poradnikach "prasa za 30 groszy". Stwierdzić że to dobre rozwiązanie, może tylko ktoś, kto nigdy nie widział jak praca idzie z porządnym narzędziem.

To samo z przyrządem do prostowania haka. Tak naprostowałem, że następnego dnia jechałem do sklepu pożyczyć normalny.

Odpowietrzanie hamulców strzykawkami. Olej porozlewany, trzeba ostrożnie żeby nic się nie ruszyło. Poszedłem do sklepu, okazało się że dedykowany lejek kosztuje zastraszające 15 zł.

No właśnie. Porządne narzędzia. Nadal twierdzę że to podstawa, nawet bardzo amatorskiego warsztatu.

Oczywiście, możesz stwierdzić że mam dwie lewe ręce i potnę się nawet makaronem. Tyle że trochę rowerów już złożyłem, jakieś tam pojęcie jak co działa mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Oczywiście, możesz stwierdzić że mam dwie lewe ręce i potnę się nawet makaronem. Tyle że trochę rowerów już złożyłem, jakieś tam pojęcie jak co działa mam.

@skom25 Ja absolutnie temu wierzę, ale już to powyżej nie zabrzmiało przekonująco.

IMG-20220226-110428.jpg

U mnie masz to samo i jeszcze wiecej, a fakapów mniej niż w serwisie. Nigdzie nie chciałem napisać, że masz dwie lewe ręce, bo wierzę, że tak nie jest... ale z tymi przykładami które wypisałeś, to fest prowizorki musiałeś odstawiać. 😕

Praską z gwintowanego pręta na lajcie wciska sie w ramę aluminiowe, skręcane press-fity, to mi nie pisz proszę o jakichś tam sterach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja nie odbieram tego osobiście, przecież nie o to chodzi :D

U mnie problem był taki, że kręcąc nakrętką, cała prasa jeździła dookoła zamiast wciskać miskę. No mniejsza o to.

Są takie narzędzia, których nie opłaca się kupować, a te robione samodzielnie nie są zbyt przekonujące. Potrzebowałem zmienić stery, umówiłem się w serwisie @Punkxtr i miałem zrobione tak jak potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie info od jednego jegomościa co niedawno kupił takie nożyce jak moje (ta chińszyzna podlinkowana kilka postów wyżej) i podobno gną się od samego patrzenia, nie da się przeciąć tym nic. Tak więc przestrzegam - nie kupujcie tego!

A poza tym podjąłem decyzję, że nic więcej w chinach nie kupię i będę się mocno starał wybierać produkty, które nie są tam wyprodukowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa

"A poza tym podjąłem decyzję, że nic więcej w chinach nie kupię i będę się mocno starał wybierać produkty, które nie są tam wyprodukowane."

Dokładnie to samo podjąłem w Piątek, po tym jak Chiny delikatnie mówiąc nie widzą problemu w konflikcie. Świadomie żadnego produktu produkowanego w fabrykach tego kraju nie kupię. Wiem, że ciężko sprawdzić, co gdzie produkowane, ale na maksa będę sprawdzał.

Co do tematu: https://biostern.abstore.pl/narzedzia-i-klucze-nozyce-do-linek-i-pancerzy-prox,c98,p1541,pl.html

Ale niestety chińskie...używam od 2-3 sezonów na kilku rowerach, są bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa dobra, niestety obawiam się że właściwie niewykonalna.

Ja przez tyle lat, zamówiłem trzy razy na AliExpress. Dwa dlatego, że w Polsce po prostu takich rzeczy nie było. Raz pokusiłem się na coś co miało być cudowne, a okazało się kompletną tandetą. Także jeżeli chodzi o tę formę, to ja już dawno nie dokładam im do kieszeni.

Cała reszta może być ciężka do weryfikacji. Jest tak dużo pośredników, że tak naprawdę nie wiadomo co, kto i gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Najgorsze że na takich akcjach najbardziej cierpią zwykli ludzie, a odpowiedzialni za decyzje politycy się z tego śmieją, bo są zabezpieczeni lepiej niż dobrze. w Chinach i w Rosji biedy nie brakuje, teraz będzie jeszcze gorzej. A w Rosji mnóstwo ludzi jest przeciwko wojnie. Ich reprezentanta na Eurowizję już wycofali, a wątpię żeby popierał politykę Putina. I nawet nie można powiedzieć że jak sobie takiego prezydenta wybrali to niech teraz cierpią, bo demokratyczne wybory w tym kraju to mrzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skom25 napisał:

Inicjatywa dobra, niestety obawiam się że właściwie niewykonalna.

Na pewno nie w 100%, ale zrobię co mogę. Jeśli coś będzie niezbędnie mi potrzebne  ( właściwie nie wiem co mogło by to być, bo raczej wszystko czego potrzebuje mam ) to nie kupię po prostu, obejdę się bez. Odkryłem, że Rexona i Dove należą do chin, szkoda, bo mydła Dove naprawdę lubiłem, poszły w kosz, mimo, że już za nie zapłaciłem kiedyś. To nie to, że wyrzuciłem, bo chińskie - po prostu biorąc do ręki czułem się nieswojo...

O ile szaleniec nie puści bombki, to myślę, że kwestia czasu kiedy ludzie pojmą w jakiej bańce żyli. Rozmawiałem z jednym z obywateli Rosji - oni tam wiedzą, że " UA jest sponsorowana przez Niemców i szykuje się do zawładnięcia Rosją, początkowo od południa, a potem od wschodu i Północy reszta krajów UE. Tak mają nakreśloną wizję i za tym idą, zwykli szarzy ludzie. To nie jest tak jak u nas, że działali inni roznosząc prawdę, tam prawda nie dociera, a jak już wygląda jak prawda, to właśnie tak jak wyżej. Stąd też "przyjaźń" z Białorusią, bo stoi na flance złej EU.

Wracając do tematu, ja sobie nie wyobrażam cięcia linki kombinerkami, to rzeźba straszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeźba jak rzeźba, nie byłaby zła gdyby działała. A takie kombinerki po prostu gniotą linkę. Jak się lekko rozstrzępi końcówka, to mniejszy problem, ale ja miałem sytuację że puściła cała jedna żyłka. Linka do wywalenia, a ciąłem dedykowanymi szczypcami.

Swoją drogą, to kombinerki też kosztują. Te przyzwoitej jakości to koszt minimum 30 zł, więc kompletnie nie ma sensu ich kupować. Za 50 zł kupuje się dedykowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...