Skocz do zawartości

[Sztyca] Problem z ustawieniem wysokości siodełka - Marin Bobcat Trail 4


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chciałam zwrócić się do Was z prośbą o radę.

Zakupiłam rower Marin Bobcat Trail 4. Niestety wysokość siodełka jaką mogę w nim uzyskać jest za duża jak na mój wzrost. Spowodowane jest to tym, że w miejscu, gdzie są punkty zaczepienia bidonu, od środka rury podsiodłowej wystają gwinty od mocowania. Blokuje to możliwość przesuniecia sztycy w głąb rury. 

Nie chcę inwestować w sztycę regulowana, bo nie jeżdżę w aż tak trudnym terenie, by było to potrzebne. 

Co można z tym zrobić? Z góry dziękuję za podpowiedź jak można rozwiązać ten problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić odpowiedni rozmiar roweru.

Przecież ta rama jest taka niska, że trzeba kupić coś kilka rozmiarów za dużego. W prawidłowym rozmiarze, nie dojdzie do takiej sytuacji.

Miałem Kross Dust. Rama była tak krótka, że fabryczna sztyca 350 mm była na styk. Musiałem kupić 400 mm żeby mieć zapas.

Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, żeby zobaczyć ile powinna wystawać sztyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając złośliwości kluczowe jest podanie wzrostu i rozmiaru ramy . Jeśli rower faktycznie jest o 2 rozmiary za duży to nic nie zrobisz . Jest też możliwość że źle ustawiasz siodło . Czasem ludzie , szczególnie kobiety , chcą ustawić siodło tak żeby dotykać stopami ziemi . Tak się nie ustawia , tak się nie da . Siodło ma być ustawione do pedałów . Czyli siedząc kładziesz na pedale piętę i w dolnym położeniu noga ma być wyprostowana .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę jak przymierzaliśmy rowery to od razu sobie przypomniałem ten temat - może i autorka kupiła za duży rower, ale można się na tym "przejechać". Przykład Giant Rove z podsiodłówką 42 cm gdzie sztyca nie wchodzi kilka dobrych cm właśnie przez mocowanie bidonu a Riverside 920 z podsiodłówką 45 cm gdzie sztyca schodzi do zera i końcowo siodełko jest dużo niżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...