Skocz do zawartości

[Wypadek] Prośba o poradę


BPatryS

Rekomendowane odpowiedzi

Hej 6 stycznia jadąc do pracy miałem wypadek na rowerze.  Jadąc w mieście po ddr trafiłem na lód i nawet opony z kolcami mi nie pomogły. Poleciałem na lewą rękę, konkretnie nadgarstek dostał mocno po kościach.

Pierwsze podejrzenie Chirurga Pęknięta kość przedramienia z przemieszczeniem w stronę nadgarstka.. Potem kolejna diagnoza że jednak mocne skręcenia nadgarstka i stłuczenie lewego przedramienia. Ale mniejsza o to, konkretnie pytałem się doktorka kiedy na rower mogę wrócić to nie szybciej jak w Marcu....(Człowiek za własną głupotę płaci..ehh)

Ostatnio próbowałem na rower się oprzeć pierw na mtb( czyli mój fatbike) Boli jak cholera dłoń i ręka. Myślę spróbuje na gravela, ale było jeszcze gorzej.

Proponujecie jakiegoś lekarza, ćwiczenia czy inny sposób lub specjalista? Już pindolca dostaje bez roweru, proszę pomóżcie w miarę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta...nie szybciej niż w marcu... Lekarze zawsze mają odległe terminy, nie tylko wizyt. 😆
Mi po zerwaniu więzozrostu barkowo-obojczykowego powiedzieli, że na rower wsiądę dopiero za rok, a po ok. 2,5 miesiąca już się ścigałem. ;)

Skręcenia mają to do siebie, że bolą. Ale żeby bolało po ponad miesiącu, to coś musi być nie tak. Robili Ci RTG, czy wywróżyli z fusów?
Ręka była unieruchomiona? Ćwiczenia oczywiście jak najbardziej wskazane. Możesz też spróbować z opaską elastyczną na staw nadgarstkowy, taką z wycięciem na kciuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie dał chwile spokoju, dłuższą chwile. Miałem kolizje w tamtym roku, skręcenia nadgarstka. Szyna, później orteza. Maści, moczenie łapy w wodzie z mydłem. Niby było ok. Przy jeździe ból się odzywał, w pracy też. Ból nadgarstka się uspokoił po 3 miesiącach. Miałem kolejny mały wypadek na rowerze. Poleciałem na rękę, bez dużej siły. Ból wrócił.

Jeśli masz na dniach wizytę to skonsultuj z lekarzem czy możesz zgłosić się fizjoterapeuty. Fizjo Cię poprowadzi. Ja zrobiłem ten błąd że się nie zgłosiłem. Może lepiej by się to u mnie poukładało. Ból mnie męczył bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi lekarz (z SOR) też zabronił jazdy na rowerze przez 3 miesiące (złamanie obojczyka). Po miesiącu delikatnie jeździłem na rowerze miejskim żony ( wyprostowana pozycja). Po 2 miesiącach siadłem na swojego mtb i bardzo delikatnie zacząłem jeździć. Po 3 miesiącach już jeździłem normalnie. Zaznaczę, że byłem pod opieką lekarza sportowego i fizjoterapeuty. Dziennie ćwiczenia i odpowiednia dieta.

Tak jak pisze @TheJW dziwne żebyś jeszcze odczuwał ból. Opuchlizna zeszła? Skonsultuj to z innym jeszcze lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś uszkodziłem rotatory w barku, SOR, lekarz, orteza, maści jakieś. Na rower wsiadłem po miesiącu ale nie byłem w stanie zjechać z asfaltu. Całkiem przestało boleć dopiero gdzieś po 2,5 miesiąca. To zawsze sprawa indywidualna.

Dodam, że tydzień temu, po jakichś 3 latach, obudziłem się z bólem w tym samym miejscu i jeszcze nie przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, BPatryS napisał:

@TheJWTak było wykonywane zdjęcie rtg, przepraszam że nie opisałem, ręka w orteze. Ćwiczenia z piłeczką/gumą elastyczną.
@Imar Tak mam w planach wizytę u fizjo bo najbliższy termin do ortopedy to 12 Marca...(płatny).

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Ze swej strony polecę jakiegoś ortopedę sportowego plus wizyty u fizjo lub lepiej osteopaty. U mnie po wypadku rtg nic nie wykazało, dopiero po miesiącu jak ciągle bolało i było tkliwe dodatkowo usg i ponownie rtg, ale z ujęciem kanału nadgarstka. Nie mogli rozkiminić jednak po zdjęciu czy to mikrozłamanie plus stłuczenie i stan zapalny. Łapa w ortezę z ujęciem kciuka. Po miesiącu od wypadku czyli w marcu (wypadek w lutym) wsiadłem na spiningowy i tak lekko bolało. Po kolejnym miesiącu powrót już na szosę, ale nawet w lipcu czułem mocno nadgarstek w górach na zjazdach (szosa)- ciężko mi się hamowało lewa ręką. Finalnie przestało boleć po 8-10 miechach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...