Skocz do zawartości

[Dobicie] Recon RL 130


chudzinki

Rekomendowane odpowiedzi

W pn wieczorem na trasie, którą doskonale znam, przez chwilę nieuwagi, dobiłem amortyzator i trochę siebie 😏. Dzisiaj zauważyłem, że w trakcie jazdy przy podrywaniu przedniego koła słychać głuchy odgłos, jakby gdzieś pojawił się luz. Co mogło się sypnąć? Wiem, że najlepiej byłoby go rozebrać, ale latem robiłem serwis, a w zimie wiele nie jeżdżę, więc może miał ktoś podobny przypadek? Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że wydaje mi się, że zaczął lepiej pracować 🤔. Brak zewnętrznych uszkodzeń ani wycieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuka Ci widelec, a Ty sie zastanawiasz czy robić serwis. Rób pełny, bo za chwilę wyjdzie że będziesz kupował nowy widelec czy tłumik.

Zdejmiesz dolne lagi, nic nie znajdziesz i co, złożysz? Stracisz czas i pieniądze, bo żeby dostać się do tłumika i tak będziesz musiał je zdjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2021 o 10:07, chudzinki napisał:

Amor ma już trochę za sobą

Zrób serwis lub oddaj do serwisu ,ewentualnie daj komuś kto się na tym zna 

Ja naprawiam amortyzatory ,dampery i sztyce wszystkim swoim znajomym i nie tylko , często jest tak a wiesz coś tam stuka ale jeżdżę a potem trzeba wydać dużo kasy lub go zmienić 

Przykład sztycy coś tam szura ale jest w miarę ok

 IMG_20210518_110546.jpg.06bace393887da8dbac1317717cddecf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pytanie za 100 pkt.: czy spadnięcie elementu o nazwie "retainer"

image.png.354f3744b944a51a9786f554a23c8500.png

 

może być powodem owych odgłosów, które notabene tylko ja słyszę? Doświadczony znajomy, który przejechał się moim rowerem stwierdził, że wszystko OK 😀.

W tym plastiku wyłamały się trzy ząbki i zjechał w dół...

Teraz mogę go założyć i ściągnąć bez zdejmowania segera. Jaką ten plastik spełnia rolę?

3Rwl8wf_OTNwgtH6WSpdZWzLtV0DkoMPSAxTDyQnKxfivJdKdnQ_r0mEIypwnIbHSqH7MueOeSBUUwHEV6wCIL8RDNFVqDHlzLGpGnoTVJkdt4o5_Nw5AvfqfpcyLw-mF9NZTpA8hqO-M0HTrfFj1rjMbklbl_uRO3w16pedkH0CCFiFNbjrJXxqkfa9RllJathrNZDO34pXLOTDZR-wgt0boQcuO-ZLX8z_3gzRWTggfXKvr59aaVdLKoLPcneOagvNwLFdE18NkbqCruWUqKqWU93R5DNmsEK0WnF0Pkmm0WfT4LLgXNgcVvsvzablSQBTRaGb26NLKtdRikU-eBQYsopyX_G4C0aphwWSGXKLKC5ew670ZGYt5EiqOikUpPI129IaZn0pdSLVLxfpgwViK2BJTwuz03mbobmoC0CizEtNVMA5DojlOTaD4pr0enjRlf9fCra-uuJZbMepzQyWzg9Y0zYbUdyZQe2p5p81f0UVg_6cPiLmEBYQdkagiGGo3-_GUJYhMBjIBzlTcmxX00wYlcQa68uTrIDFzEshNTA1tIn2LMEjt-ak7Ik_CkCjgYOMJDUf_SsmMiU_8bPN6ZN_UvgUKBZZRKC1fLSz0PDCz_-FxWsagbJJqg2ZaWSh2lhbIlLn5-2Z2gyLgxfWdevPs_N6dCZ4WI2gmixdURL8fvWCoQ8okHK3bm0Y5koX3P3IhGdQ9sPRVVbsRwkZmqmRISt8lfF7A5EwHfgADhZOrdqLe89u5Mce=w637-h849-no?authuser=0

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożone, pojeżdżone, gra, ale nie pytajcie co było, bo nie wiem 🤭. Wymieniłem element "retainer", bo był popękany, ale czy ja go poprzednim razem źle założyłem czy to przypadek - nie wiem...

Forumowicze, @piter614, a jakiego smaru używacie do sztycy? Konkretnie to jest TranzX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...