Skocz do zawartości

[Full trail/enduro] do 10000 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Rama po zawiasie widzę prawdopodobnie z Tajwańskiego Astro czyli nie Chińczyk. Astro robi/ło dla Mondrakera, Kellysa czy Rometa. Jeśli to prawda to o jakość bym się nie martwił. Same szpeja są tyle warte obecnie, że gdybym coś w tej kwocie szukał to gdyby było dostępne to bym kupił. Trudno tu na mój gust pisać a jakiejś minie pułapce. A co do ceny jako takiej to widać jak na dłoni kto tu kogo w innych markach robi w jajeczko i ile się płaci za napisy na ramie i takie tam bzdety. Oczywiście nieco naciągam temat ale spore ziarno prawdy jest. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania, co @Tyfon79. Może tylko zapytałbym u źródła (producenta), czy mają dostępne haki przerzutki, śruby wahacza itp, żeby potem nie było płaczu jak coś pęknie.

Osprzęt jaki jest, każdy widzi, a rama wydaje się fajna i nie odstaje geometrycznie od tego, co obecnie mamy na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rower dla świadomego klienta a raczej tacy są ludzie z ET. Zresztą przy tej cenie jestem pewny na 100%, że kilku kupiło by dla beki nawet gdyby nie było takich problemów z zakupami jak obecnie. To samo było poniekąd z Toolem Rometa, który okazał się bardzo dobry. Czy kupi taki rower ktoś "z ulicy" kto szanuje swoje pieniądze i długo odkłada tu już mam wątpliwości. Ale kropla drąży skałę i może markety tego typu to w przyszłości będzie solidny konkurent dla nazwijmy to normalnych sklepów. Romet coś tam sprzedaje chyba w Deca i widzę oczami wyobraźni jak ma całą swoją ofertę u nich i razem trzęsą rynkiem. Nie jednemu z branży gul by wyskoczył i ciśnienie na zawał, że jak to tak może być. 

Edytowane przez Tyfon79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tyfon79ja właśnie jestem nieświadomym klientem. Pytam różnych ludzi o rowery bo sam nie mam za bardzo o nich pojęcia. Dopiero chcę się zacząć uczyć jeździć bardziej agresywnie. Zwróciłem na ten rower uwagę bo osoba doświadczona go kupiła i nie zrobiła tego bo miała zachciankę. Można powiedzieć, że jestem taka osoba z ulicy która każdą złotówkę ogląda z 2 stron zanim wyda. Z marketami jest tak że głównie sprzedają dziadostwo ale czasami zdarzają się w nich perełki. Mój post nie jest w przeciwieństwie do twojego, tylko wręcz potwierdzam to co napisałeś, z tym że jest jeszcze trzecia kategoria ludzi - tacy jak ja  :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po wizycie w TPK z @KSikorski utwierdziłem się w przekonaniu, że chciałbym kupić full'a. Budżet tak jak w temacie, ewentualnie mogę dołożyć 1000 zł. Super mile widziane raty 0%. Po przemyśleniach raczej bardziej pasował by mi rower trailowy z większym skokiem - powiedzmy 150mm. Chyba, że nie będzie jakiejś zasadniczej różnicy w jeździe to enduro też może być, a może warto mieć większy skok amortyzatora i bardzioej pancerny rower? O damperach nie mam bladego pojęcia, więc nawet nie wiem czego oczekiwać. Tu pojawia się pytanie - czym różnią się w jeździe rowery w których damper zamontowany jest pionowo od tych w które mają go położonego prawie poziomo? Oczekiwał bym też sztywnych osi. Super jeżeli w takim rowerze nie będzie trzeba zmieniać niczego na dzień dobry. Zauważyłem, że niektórzy producenci do tanich fulli dają słabe hamulce. Napę 1x11 lub 1x12, koła 29". Na ramach tez kompletnie się nie znam. Wiem tylko, że wolał bym aluminium. boję się, że gdybym miał węgiel to od razy bym go połamał.

Myślałem o Kellys Thorx 30 lub 50, ale nie wiem czy to dobry wybór?

Co polecicie w tym budżecie?

Z tego co widzę, kolejnym problemem będzie dostępność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zadzwonić do wypożyczalni na górze Żar.
Mają do sprzedania blackbirdy, które w ostatnich miesiącach jeździły w wypożyczalni.
To może być rozsądna oferta.

Cytat

Tu pojawia się pytanie - czym różnią się w jeździe rowery w których damper zamontowany jest pionowo od tych w które mają go położonego prawie poziomo?

Różnią się wizualnie. Na jakość pracy zawieszenia wpływ ma dobór odległości punktów obrotu, ich orientacja względem osi suportu i środka masy układu rower-rowerzysta oraz dobór zaworowania samego dampera. Sposób mocowania dampera jest istotny jeśli zależy Ci na bidonie lub sakwie montowanej wewnątrz przedniego trójkąta ramy.

Szukasz M-ki czy L-ki ?

Z szybkiego przeglądu rowerów dostępnych od ręki na allegro, to wziąłbym pod uwagę:

https://allegro.pl/oferta/rower-mtb-dartmoor-bluebird-evo-29-m-11127775980

https://allegro.pl/oferta/rower-ns-octane-one-omg-evo-29-trail-roz-l-10913464312 / https://allegro.pl/oferta/rower-ns-octane-one-omg-evo-29-trail-roz-m-10913460885

... z założeniem, że hamulce przełożyć z hardtaila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie odnośnie damperów.

Co do Dartmoora.... Myślałem o nich, ale szczerze średnio mi się podobają wizualnie. Wiem, że rower ma jeździć, ale też chciałbym żeby mi się podobał.

Też bałbym się (pewnie niesłusznie) roweru z wypożyczalni. Dla kogoś kto ogarnia serwis i jest w stanie rozpoznać uszkodzenia to pewnie spoko opcja.

Co do przekładki hamulców, hardtaila chce zostawić sprawnego, nie chce mu zabierać hamulców.

A czy szukam L czy M to nie wiem. Chyba każdy producent ma swoją rozmiarówkę. Mam 176 cm wzrostu.

I ostatnie... Aż tak szybko nie musi być. Mogę poczekac do przyszłego sezonu. Poprostu zadecydowałem, że chce kupić fulla. Jeżeli w tym budżecie istnieje lepszy rower, ale obecnie jest niedostępny to mogę poprostu polować na niego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, rower musi się podobać.

MI się O1 OMG wizualnie bardzo podoba w tym nowym malowaniu i gdybym był Tobą to już bym zamawiał M-kę... ale z założeniem że musiałbym wymienić koła, napęd i hamulce 😄

Kross Soil 2.0 też by mi się widział, ale nie widzę żeby dało się gdzieś kupić.

Poszukałbym:

Marin Rift Zone 29 3

CTM Skaut 3.0 lub CTM RIDGE xPert

Focus Thron 6.8 (ten akurat na 100% jest dostępny u dystrybutora koło Bydgoszczy)

Ghost Riot Trail Essential

Kellys thorx 30

 

To taka lista na szybko, każdy z tych rowerów ma mocne i słabe strony. Focus ma tę zaletę że jest i można przetestować w Osielsku. Podobnie Kellys, mają go w Bydgoszczy...

Edytowane przez KSikorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KSikorski

Tak na szybko znalazłem 

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-giant-trance-2019-CID767-IDLvCJ5.html#ab1cf3966f 

https://www.olx.pl/d/oferta/giant-trance-29-rozmiar-l-2020-kola-carbon-CID767-IDLG9w9.html#ab1cf3966f

Do TPK wg. mnie idealny rower, cenowo nie zabija, fajny zawias no i na miejscu rower w 3mieście. Uwierz na słowo, skoku Ci nie zabraknie. 

Edytowane przez DarekH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KSikorskiDzięki za propozycje. Przyjrzę się im. Gdzie w Bydgoszczy dostępne na miejscu są te rowery?

@DarekHTo nie ma być z założenia rower tylko do TPK. Tam planuje się uczyć jeździć. Jeżeli coś z tego wyjdzie to pewnie prędzej czy później będę wybierał się w góry (o ile za stary na to nie jestem).

Znalazłem podobny wątek do mojego 

i szczerze trochę namieszał mi w głowie. Zacząłem się zastanawiać czy nie brać roweru enduro z większym skokiem? Wiem, że to całkowity przerost formy nad treścią w moim przypadku, ale może za kilka lat taki rower mi się przyda, a nie jestem osobą która ciągle kupuje nowe rzeczy.'

Znalazłem coś takiego jak Canyon Spectral Al 5.0. Wydaje mi się, że rower idealny dla mnie, ale niestety koła 27,5 dyskwalifikują go.

Edytowane przez Szym3kSzym3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Szym3kSzym3k napisał:

Zacząłem się zastanawiać czy nie brać roweru enduro z większym skokiem? Wiem, że to całkowity przerost formy nad treścią w moim przypadku, ale może za kilka lat taki rower mi się przyda, a nie jestem osobą która ciągle kupuje nowe rzeczy.'

Znalazłem coś takiego jak Canyon Spectral Al 5.0. Wydaje mi się, że rower idealny dla mnie, ale niestety koła 27,5 dyskwalifikują go.

Tamten temat był nico inny bo jak by to nie ująć gość nie odkładał czegoś na "na za kilka lat". Za kilka lat to wiesz co może być... Tak jak teraz do fulli xc zaczynają dawać kąty na główce jak z enduro z przed kilku lat. Doradzanie zaczyna być coraz trudniejsze bo robi się misz masz. Może idź na badanie do specjalnego studia dla profesjonalistów to ci komputer wybierze rower. A tak serio nie wydaje mi się byś przy obecnych możliwościach technicznych trailówek musiał iść w kierunku enduro. Ale też nie jest tak co pisałem gdzieś, że jak się kupi takie większy skok to będzie tragedia. Tym bardziej w rejonach TPK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 Może idź na badanie do specjalnego studia dla profesjonalistów to ci komputer wybierze rower. 

Gdyby to było takie proste to wierz mi w wielu przypadkach moje życie było by łatwiejsze.

Myślę o większym skoku (pierwotnie 150 mm) bo wydaje mi się (może błędnie) , że taki rower więcej wybaczy osobie niedoświadczonej nawet na jakiś prostych zjazdach. Pisząc o TPK chodziło mi o singletracki które tam są i które pokazał mi @KSikorski. I tak jak pisałem wyżej marzą mi się docelowo góry ale czy i kiedy to marzenie zostanie zrealizowane to już inna kwestia.

Z tymi kilku latami też masz rację, bo może być tak, że nigdy nie rozwinę swoich umiejętności tak żeby chociaż w połowie wykorzystać możliwości roweru enduro.

Najgorzej jak osoba która ma znikome pojęcie (czytaj ja) chce kupić coś bardziej specjalistycznego....

@KSikorskipisałeś, że każdy z zaproponowanych przez Ciebie rowerów ma słabe i mocne strony. Co byś mógł powiedzieć o Thorx'ie?

@Tyfon79czytając to co napisałem co ewentualnie mógłbyś polecić?

Wyszukałem jeszcze  CTM SCROLL XPERT 29″. Co o nim myślicie?

Edytowane przez Szym3kSzym3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wydać taką sumę na rower, to sensownym byłoby wybrać się do Szczyrku, czy Bielska i wypożyczyć tam na miejscu jakiś rower. Rowery mają różne, trasy też. W jeden weekend przynajmniej będziesz wiedział czy Ci się to podoba i czy wolisz flow traile, czy chcesz spróbować enduro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co byś mógł powiedzieć o Thorx'ie?

Thorx 30 29" 2021:

Dobry Damper, aceptowalny widelec.

Bardzo dobry napęd.

Akceptowalne koła.

Na oponach schwalbe nie znam się.

Bardzo dobre hamulce, ale fajniej byłoby na przód wrzucić docelowo zacisk 4 tłoczkowy (koszt 256zł).

Geometrycznie - radykalna długość połączona z dziwnymi kątami (stroma podsiodłówka i klasyczna główka ramy). Przy tym skoku mógłby mieć chociaż 66 stopni z przodu, ale 67 stopni jest też w porządku.

Nie mam wiedzy na temat jakości projektu tylnego zawieszenia, trzeba szukać informacji w internecie.

Scroll to już sprzęt do cięższego haratania niż thorx. Zawieszenie 155/160 z goleniami 38mm to jest totalny overkill w Twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2021 o 10:22, Tyfon79 napisał:

To jest rower dla świadomego klienta a raczej tacy są ludzie z ET

Raczej.. ;) 

Ja tu głównie dla swoich 5-ciu groszy, zastanawiam się nad trwałością tylnego zawiasa w Thorx, wygląda delikatnie. Poprawcie jeśli się mylę..swego czasu kellys nie grzeszył jakością.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się określić gdzie i jak chcesz jeździć, bo teraz ciężko coś sensownie doradzić. Może faktycznie, jak ktoś wcześniej pisał, pojedź do Szczyrku, czy Bielska, wypożycz raz enduro, raz trailówkę, przejedź flow traila i jakąś czerwoną trasę enduro i zdecyduj, w którym kierunku chcesz iść. Nie wyobrażam sobie jechać otika w Szczyrku na HT (pewnie się da, skoro Blake Samson zrobił na HT Megavalanche, ale ja ze swoim skillem bym się zabił), więc tam zabierałem Reigna, który sprawdzał mi się rewelacyjnie. Ale teraz będąc w Świeradowie z rodziną, zamiast Reigna zabrałem ze sobą HT. Jakbym miał trailówkę, to pewnie wziąłbym trailówkę. To nie jest tak, że na współczesnym enduro nie da się pedałować. Da się, ale jest to dużo mniej efektywne niż na sztywniaku/trailówce z full blokowaną amortyzacją. Wydaje mi się, że dla Ciebie, jeśli chcesz rower na zapas, idealny byłby właśnie rower z pogranicza trail/enduro. Specjaliści od marketingu nazwali takie coś "All mountain". Skok 150/150 i pojeździsz i single w Świeradowie i zjedziesz Otesanka (normalnym tempem, nie szaleńczym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nie miałem czasu żeby odpisać...

@RafuSuper by było przejechać się w miejscach o których piszesz, ale niestety mieszkam w okolicach Torunia, więc to dalsza wyprawa, a myślę, że zerowy poziom moich umiejętności tez nie pozwoliłby na wybranie odpowiedniego roweru. Dlatego pytam Was o porady.

@KSikorski @Kemusi @DarekHSkoro Kelyys może mieć problemy z tylnym trójkątem to sobie go odpuszczam.

@mckarmiTak jak pisałem - planuję zacząć uczyć się jeździć w TPK i w miarę nabywania umiejętności (oby tak było) kierować się bardziej na południe naszego kraju.

Cytat

Wydaje mi się, że dla Ciebie, jeśli chcesz rower na zapas, idealny byłby właśnie rower z pogranicza trail/enduro

Też mi się tak wydaje, dlatego bardzo spodobał mi się Spectral 5.0, ale niestety ma koła 27,5", a nie chcę w nie iść.

Fajną opcją wydaje mi się jeszcze SCOTT GENIUS 960 albo 950, ale tu na dzień dobry trzeba by zmienić hamulce.

Jeszcze wygrzebałem CANYON STRIVE CF 5.0 . Ogólnie w Canyon'ie super opcją wydaje mi się możliwość zmiany skoku amortyzatora.

A tak poza tematem.... szukam, przeglądam, a z dostępnością rowerów jest taka tragedia, że albo kupię to co będzie dostępne (czego bym nie chciał), albo jeszcze długo niczego nie kupię.

Edytowane przez Szym3kSzym3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szym3kSzym3k,

Więcej wiary w siebie :) Większość rowerowych miejscówek ma trasy przeznaczone dla początkujących. Z drugiej strony, jeśli nie wybierasz się w góry, to pchanie się w enduro raczej mija się z celem. Geniusa mogę polecić, bo mam i jestem całkiem zadowolony, ale przy obecnych cenach i dostępności, poważnie zastanowiłbym się nad Polygonem podesłanym przez @DarekH. Na kanale YT Sprint-Rowery mówią co nieco na temat tych rowerów i marki Polygon w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...