Skocz do zawartości

[amortyzator] Recon RL - dzialanie blokady


mrziomalx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupilem dziewczynie rower - Kellys Hacker 30 - z amortyzatorem Rock Shox Recon RL 29. Wczoraj cos mnie wzielo zeby sie nim przejechac i zauwazylem, ze nie ma praktycznie roznicy czy jest zablokowany czy nie - dziala tak samo. Dzis wyslalem ja do lokalnego serwisu, powiedzieli, ze ten typ tak ma.

Czy to jest normalne dzialanie? Ponizej filmik ktory przed chwila zrobilem. Bylbym wdzieczny za porady.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powyżej napisane to prawda ale  ....  mój ( dość leciwy ) Recon Gold ma ,,zawór bezpieczeństwa " . Jeśli na zablokowanym najadę na przeszkodę to się ugnie . Siłę potrzebną do zadziałania zaworu reguluje się śrubką . Ja mam blokadę na goleni i na środku pokrętła jest ta śrubka . Może tu jest problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi widelcami złożonymi fabrycznie to coś jest nie tak. Ja mam blokadę na goleni, łącznie z regulacją tłumienia ugięcia. Blokada i przedostatnia pozycja daje ten sam efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie mało oleju w tłumiku. Ja mam Recona w wersji TK i amor zaczyna mi się uginać przy załączonej blokadzie po jakichś 60-70h po pełnym serwisie. Ostatnio wymieniłem wszystkie oringi i sytuacja się nie zmienia więc sądzę, że TTTM. Poza tym jak robię przegląd Lag to ewidentnie w tej z tłumikiem jest więcej oleju, czyli uszczelnienie jest takie sobie i po woli olej z tłumika schodzi do lagi. Zrób full serwis i będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma, ale nie oznacza, że się nie da naprawić. Blokada działa przez ograniczenie przepływu oleju. Jak olej ucieknie z tłumika to nie ma czego ograniczać i blokada nie działa. Trzeba przeserwisować (zlać olej z lagi, uzupełnić w tłumiku) i powinno wrócić - na jakiś czas. Nie ma co tego odpuszczać, bo brak oleju to nie tylko brak blokady ale i prawidłowego tłumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli to nowy rower z gwarancją to oddaj do naprawy. Blokada ma działać i już. Zresztą na forum były posty, że nowe Recony były bez grama oleju w środku i konieczny był serwis 'zerowy'. Jeśli używka to kto wie czy kiedykolwiek miał serwis robiony. Mam znajomego, który olał serwis amora i ostatnio mu uszczelkę kurzową wystrzeliło. Wcześniej też blokada przestała działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie to tłumik, zacznij od naciągnięcia odpowiednio linki blokady przy amortyzatorze. Często fabrycznie źle ustawiają i dlatego blokada nie działa. Serwis co stwierdził, że tak ma być i ten typ tak ma - omijaj szerokim łukiem lub nie serwisuj tam amortyzatorów, bo guzik wiedzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep w ktorym kupilem rower skierowal mnie na swoj koszt do innego serwisu w Krk. Diagnoza - niedokrecona (niedociagnieta?) linka (dziewczyna ktora byla z rowerem u nich dzis tak mi to przedstawila). 

Przyjechala do domu wlasnie. Sprawdzam i jest znacznie lepiej ale nie idealnie. I tak rozmawiamy a ona do mnie, ze oni w tym serwisie sami nie sprawdzali czy naciagneli juz wystarczajaco ale pytali ja czy juz wystarczy. Wychodzi na to, ze mogli uwstawic znacznie lepiej - dziewczyna sie w ogole nie zna wiadomo powiedziala im, ze jest ok.

OK to jej rower, powinno jej wystarczyc.

Inna sprawa, ze ciezko o dobry serwis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo to sprawdzić 

Odkręć linkę i weź kogoś by przekręcił pokrętło 

jak robię serwis to sprawdzam właśnie w ten sposób 

Sprawdzam też tak że nie mam powietrza w komorze powietrznej i wtedy mam pewność że blokada tłumika działa , wiadomo że nie blokuje się na beton ale zawsze się blokuję 

Teraz też robiłem Reba z 2014 roku i też nie działała blokada , ale tutaj akurat był ubytek oleju w tłumiku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...