Skocz do zawartości

[rama] 29 boost / zamiana ramy HT na full


Enadxx

Rekomendowane odpowiedzi

cześć.

Miałem przyjemność pojeździć kilkoma rowerami full (xc, trail) znajomych. Część tych rowerów była poza moimi zdolnościami finansowymi, ale na fulla z decathlonu mógłbym sobie pozwolić.

XC100s był bardzo przyjemny. Jednak lubię rozwiązanie 2x - obecność przedniej przerzutki, jest dla mnie cały czas ogromną zaletą. Nie mówię, że brakowało mi przełożeń w napędzie 1x, ale wielokrotnie zamiast manewrować przez cała kasetę to zrzucam na mniejszą tarczę z przodu w przypadku 2x. O innych jakimi jechałem , które były rewelacyjne podczas krótkiej jazdy nawet nie myślę - cena mnie zabijała. Tak więc, próbowałem upolować XC100s. Co jakiś czas pojawiała się magiczna opcja "dodaj do koszyka" na stronie decathlon. Jednak nigdy nie udało sfinalizować transakcji. Pewnie jest więcej osób czyhających na pojawiające się sztuki.

Czyli pomysł sprzedaży obecnego indiana storm x7 i dołożenia kasy do fulla z decathlon poległ. Ciężkie mamy czasy na rynku rowerowym, dlatego pomyślałem o zmiane ramy. Dodatkowo na taką abym mógł wykorzystać maksymalną ilość klamotów z indiany.

Rama full: taperowana, boost, 29, możliwość zamontowania przedniej przerzutki, rozmiar 19 (wzrost 182, waga 70kg), skok 100-120 (obecnego RS recon 100mm mógłbym wydłużyć do 120mm).

Pozostaje dokupić damper i home made full gotowy 😉

Jakie jesz Wasze zdanie nt. chińskich karbonowych ram? Czy może szukać czegoś w aluminium? Skłaniałbym się na coś nowego, na szybko jak przeglądałem portale aukcyjne, to używane ramy w rozsądnej cenie nie miałby najnowszych standardów (boost, taper).

Czy budżet 2000-2500zł na samą + 1000zł na damper, pozwoli mi na ulepienie fulla?

Czy odpuścić temat, czekać na lepsze czasy na rynku rowerowym i wtedy kupić gotowy?

p.s.

Warunki w jakich obecnie rower jeździ: to tylko teren  (leśne pagórki, szutry, korzenie itp. Im więcej się dzieje podczas wycieczki, tym lepiej) :) Kto jest z okolic Poznania to powinien kojarzyć: WPN, ZIelonka.  Zapuściłem się nawet na kruszarnie w Mosinie. Z duszą na ramieniu i z ręką na hamulcach zjechałem. Zabawa była przednia.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez Enadxx
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używanym sprzetem jest bardzo duża loteria, raz już się sparzyłem kupujac rower wg. zapewnien: "jak nufka". Osobiście wolałbym nowy sprzęt. Czy chiński karbon nie jest wrzucany do większości rowerów na rynku (mowa o niższej półce cenowej, w która celuje). Czytałem wiadomości, ze producent X, wrzyca ramę XY od majfrenda.

Myk-myk zalatwiłbym sprwę manualnego opuszczania siodełka przed zjazdami. Jednak fulle , którymi miałem przyjemność jezdzić, znaczaco podnoisły standard pokonywanych tras. Na tych samych odcinkach HT do momentu porownania z fullem byl OK. Niepotrzebnie wsiadalem na inne rowery, tak bym byl zadowolony i nie kombinował.

Jak nie karbonium, to może amelinum z china-town?

Edytowane przez Enadxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córka znalazła fajną ramę FS dla siebie i chciała przełożyć graty z HT, ale jak przeanalizowaliśmy punkt po punkcie standardy - sztyca, stery, suport, oś, mocowanie przerzutki - masę trzeba by wymienić - np. jak widelec już przycięty, to może być za krótki. Łańcuch - może być za krótki, mostek - za długi itd. Na końcu wyszło jeszcze, że widelec za niski do fulla i odpuściła.  Bardzo starannie trzeba to posprawdzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać przedniej przerzutki do Xc100s. Tylko chciałem ten rower kupić. Ze względu ma braki w decathlon, pomyślałem o  zakupie  samej ramy full  (dowolnej marki, chinczyk itp)i przełożeniu wszystkich klamotów z Indiany . Jednak wolałbym ramę z możliwość zamontowania przerzutki. Pierwsza sprawa lubię napęd 2x, druga jakbym kupil ramę bez możliwości montażu to dochodzą dodatkowe koszty: zmiany bębenka, kasety, tylnej przerzutki itp. 

Edytowane przez Enadxx
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...