Skocz do zawartości

[Lampka przednia] Jaka lampa będzie odpowiednia do mojego typu jazdy?


Kordian_WH

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Chciałbym poprosić Was o radę - jaką lampkę na przód powinienem kupić?

80% mojej jazdy to miasto - używam lampki w trybie migającym w ciągu dnia żeby się rzucać w oczy kierowcom samochodów, ale jeżdżę też sporo nocą w świetle latarni. Więc chciałbym coś co nie będzie oślepiało innych ludzi na ścieżkach/ kierowców na ulicach.

Ale też w ubiegłym w ubiegłym sezonie wkręciłem się w trochę w dłuższe wypady na 100-150 km, na które staram się wybierać trasy po lasach/ wiejskich dróżkach - no i jak parę razy mnie złapał zmrok/ noc to było średnio. Więc jednocześnie chciałbym coś, co pozwoli mi poruszać się po zmroku po leśnych ścieżkach (turystycznie i sporadycznie, ale jednak). 

1. No i mam pytanie - ile lumenów mogę potrzebować? Bo nie mam żadnego porównania, nawet nie wiem ile lumenów mógł mieć mój stary Chińczyk (kupiłem go z rowerem 10 lat temu za kilkadziesiąt złotych ;)) i nie wiem czy potrzebuję 100, 200 czy może 1000 lumenów ;p

2. Jeśli chodzi o budżet to nie mam żadnych widełek: wydam tyle ile trzeba, chciałbym uniknąć dziadowania (żeby posłużyła), ale też i ekstrawagancji (10 lat jeździłem na tandecie, która w zasadzie tylko sygnalizowała moją obecność, prawie nic nie oświetlając - więc mam wprawę ;)).

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest popularna na forum marka ale ja jestem zwolennikiem lampek Sigma . Świecą dobrze , mają ..odcięcie " czyli dobrze ustawione nie powinny oślepiać innych , są solidne .

Znam i używam starych wersji na baterie/akumulatory tych lampek

https://www.rowertour.com/p/69357/sigma-roadster-lampka-przednia-led

Ta którą znam ma tryb ciągły i pulsujący . Świeci dobrze ale nie ekstremalnie dobrze . Do miasta ok .

https://www.rowertour.com/p/52946/sigma-lightster-lampka-przod-25-lux-usb

Moja w wersji bateryjnej ma tylko jeden tryb świecenia i to jest już silne światło . Nadaje się w teren .

Na wypady w dziki teren zawsze dobrze mieć dodatkowo czołówkę .

Jeśli będziesz rozpatrywał mocniejsze źródła światła to zainteresuj się czasem świecenia w najmocniejszych trybach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...