Skocz do zawartości

[kaseta] pod trenażer


Raramuri

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.sbike.pl/czesci-mtb-trekkingowe-kasety-kaseta-shimano-deore-cs-hg500-10-sp-11-34t-o_l_162_10785.html

https://www.cyklomania.pl/shimano-kaseta-cs-hg500-11-34-10rz-oem,id6918.html

 

Kaseta,  zależy jaką masz w rowerze przerzutkę, ile rzedów i jaka pojemność - najbezpieczniej tak jak masz w rowerze.

 

Możesz też zdjąć kasete z roweru - przy okazji bedziesz miał możliwość wyczyszczenia dokłądnie - jak to przy przekładce.

co to jest Juri Yari 1.5?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Saszkiner napisał:

https://www.sbike.pl/czesci-mtb-trekkingowe-kasety-kaseta-shimano-deore-cs-hg500-10-sp-11-34t-o_l_162_10785.html

https://www.cyklomania.pl/shimano-kaseta-cs-hg500-11-34-10rz-oem,id6918.html

Możesz też zdjąć kasete z roweru - przy okazji bedziesz miał możliwość wyczyszczenia dokłądnie - jak to przy przekładce.

co to jest Juri Yari 1.5?

Niestety tu też nie ma. Aż taki deficyt...?

Tak, chodziło o Fuji Jari 1.5 :)Nie wiem, o czym myślałem, pisząc to ;)

Teraz, bogus92 napisał:

Co do kasety to najlepiej o takiej samej rozpiętości jak w rowerze.

Shimano HG500 11-34T 10-speed  To mam w rowerze i fajnie byłoby to gdzieś dostać hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, 1415chris napisał:

Tylko po co ci taka sama kaseta na trenazer, do tego 11-34?

Jak chcesz korzystac z trenazera, jakies aplikacje? Zamierzasz korzystac z erg mode?

Zwift na pewno, może coś jeszcze.

Właśnie dlatego pytam, czy to powinna być taka sama kaseta, czy coś innego powinienem znaleźć do tych sprzętów  

 

Nie cytujemy postow pod ktorymi odpowiadamy bezposrednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Raramuri napisał:

Właśnie dlatego pytam, czy to powinna być taka sama kaseta, czy coś innego powinienem znaleźć do tych sprzętów  

Powinna być 11-34 żebyś nie musiał regulować przerzutki. Kaseta im cięższa i bardziej stalowa tym lepsza. A ! i łańcuch koniecznie - nie ten co w rowerze więc weź koniecznie ze spinką.

2 godziny temu, Raramuri napisał:

Zakupiłem trenażer Wahoo KICKR Core

Chyba najlepsza decyzja !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wkg napisał:

Powinna być 11-34 żebyś nie musiał regulować przerzutki. Kaseta im cięższa i bardziej stalowa tym lepsza. A ! i łańcuch koniecznie - nie ten co w rowerze więc weź koniecznie ze spinką.

Przerzutkę i tak najpewniej będzie musiał regulować. Jak dostawałem do testów trenażery Kinetic to zawsze delikatnie musiałem doregulowywać przerzutkę, chociaż kasetę przekładałem ze swojego koła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Raramuri napisał:

Zakupiłem trenażer Wahoo KICKR Core a niebawem Juri Yari 1.5. Z tego co wiem, potrzebuję kasety Shimano HG-500 11-34T 10 speed, lecz nigdzie nie mogę jej znaleźć. Źle szukam? Ile ona powinna kosztować?

Gratuluje zakupu trenażera. Kup cokolwiek 10rzędowego. Nie trzeba na Zwifta, i 11-28 będzie całkowicie ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg, nie siej zametu!

Zakladanie na trenazer kasety 11-34 to jest kompletny bezsens, to jedno.

Drugie, nawet majac dokladnie ta sama kasete, nigdzie nie jest powiedziane, ze nie bedzie trzeba regulowac przerzutki. Ta sama kaseta moze byc roznie osadzona na kole i na trenazerze. 

Pytalem czy bedziesz jezdzil w erg mode, bo w takiej sytuacji mozna zalozyc cokolwiek nawet niekoniecznie z ta sama iloscia koronek.

Ja np od 5 sezonow w ogole nie zmieniam biegow na trenazerze. Od czasu do czasu, zmieniam tylko koronke, tak aby zuzywaly sie podobnie. Wszystko w erg mode. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 1415chris napisał:

@wkg, nie siej zametu!

Ostro :) Niestety to Ty siejesz zamęt. Zupełnie niepotrzebnie.

- Mi w Kickrze jakoś zawsze wszystko idealnie pasuje. Nigdy nie regulowałem przerzutki. To zresztą detal, jeden ruch na baryłce i po sprawie. Natomiast z całą pewnością posiadanie takiej samej kasety jak w rowerze nie sprawi, że ta regulacja musiała by być wykonywana częściej. 

- Ważniejsze. Wielu ludzi uważa (ja oczywiście też), że jazda na trenażerze powinna być jak najbardziej zbliżona do jazdy w rzeczywistości. Wiele tras na Zwifcie, na (Rouvy chyba też) odwzorowuje normalne trasy. Gdzieś powyżej proponowano kasetę 11-28 :D Pięknie, jak na niej podjechać podjazd 15% ? Oczywiście - jest w Zwifcie parametr "Trainer Difficulty" którym można sobie "spłaszczyć" podjazdy (i zjazdy !). Ten parametr służy głównie umożliwieniu jazdy na stromych wzniesieniach osobom posiadającym słabsze trenażery. Po prostu na podjeździe 12% Zwift stawia opór jak na podjeździe np. 6% (w zależności od ustawienia tego parametru) tylko wolniej jedziesz. Taka namiastka. Ale po co z niej korzystać gdy nie trzeba ?

Inną sprawą jest tryb ERG. To tryb wykorzystywany przy niektórych aktywnościach w Zwifcie - przy treningach strukturyzowanych i treningach grupowych (to prawie to samo). Tutaj trenażer dostarcza opór (moment) który użytkownik w prosty sposób programuje niezależnie od kadencji. Oczywiście - fajnie, niektórzy tak trenują, ja też, bardzo lubię. Kręcę sobie komfortowe 90 obrotów albo tyle ile akurat chcę i miodzio.  Tyle, że taka jazda nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Są na szczęście też inne aktywności - jazda swobodna, jazda grupowa, wyścig - tu nie jeździ się w trybie ERG. Tzn może Ci się wydawać, że jeździsz bo masz ten tryb na stałe włączony ale Zwift z niego nie korzysta. I w tych trybach przełożenia działają całkiem normalnie. Jak w realu. I tego się trzeba trzymać. 

Czyli podstawowa zasada: Nie mącimy, nie kombinujemy, do chomika wrzucamy taką samą kasetę jak w rowerze :) I oczywiście inny łańcuch/set łańcuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym ostrego, ze ktos ci mowi ze piszesz brednie (nie tylko w tym temacie)? Ty chyba nalezysz do tych, co musza zawsze miec ostatnie zdanie?

Masz jakies problemy ze zrozumieniem tego co sam napisales?

Piszesz, ze jak zalozy sie taka sama kasete, to nie trzeba regulowac przerzutki:

12 godzin temu, wkg napisał:

Ale to nie jest trenażer Kinetic. Nic nie trzeba regulować

Napisalem ci wyraznie, ze jest to nieprawda, bo to nie zalezy od kasety. A teraz wykrecasz kota ogonem, piszac, ze ruch na barylce i po sprawie...... Tu juz widac, ze nie rozumiesz tematu. Bo jakbys czail to bys nie pisal banialuk. Kolego, osadzenie kasety na piascie, a tej w widelkach w porownaniu do mocowania kasety na trenazerze decyduje czy trzeba regulowac, czy nie. A ze ty nie musisz regulowac, kogo to obchodzi? Co kazdy ma taki sam rower, z takimi samymi kolami? Rozumiesz ta koncepcje? 

Jazda na trenazerze zblizona do rzeczywistosci? Powiedz w ktorym momencie mam sie zaczac smiac? Pewnie jeszcze na trenazerze zakladasz kask.

Ale potrafie zrozumiec, ze ktos z umilowaniem bedzie mielil na trenazerze super zestopniowana kasete, jaka jest 11-34. Jak ktos lubi prosze bardzo.

Daruj sobie wywody o erg, jak nie zauwazyles, to napisalem, ze uzywma takiego od 5 lat.

 

Tak gwoli scislosci, nie tworz nie istniejacych zasad. Nic nie wrzucamy, to ty wrzucasz.

O lancuchu nie bede pisal, to to kolejna bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, powstrzymaj emocje bo widzę, że już się trochę nakręciłeś.

Ważne, żebyś zapamiętał: KISS. Rzeczy powinno się robić tak prosto jak tylko możliwe ale nie bardziej. Taka sama kaseta co w rowerze i tyle. 

Teraz, 1415chris napisał:

Jazda na trenazerze zblizona do rzeczywistosci? Powiedz w ktorym momencie mam sie zaczac smiac?

Zamiast się śmiać spróbuj po prostu zrozumieć. Pytaj śmiało. Chodzi na przykład o podjazdy, ciężkie podjazdy na których jesteśmy zmuszeni kręcić na małej kadencji bo brakuje przełożeń. Jak w realu. Tu by jazda była jak najbardziej zbliżona do rzeczywistości właśnie przydaje się ta sama kaseta, te same pzrełożenia.

Teraz, 1415chris napisał:

Ale potrafie zrozumiec, ze ktos z umilowaniem bedzie mielil na trenazerze super zestopniowana kasete, jaka jest 11-34. Jak ktos lubi prosze bardzo.

Mam nadzieję :) W wyścigach stopniowanie jest bardzo ważne. Skok kadencji jest bardzo denerwujący.

Teraz, 1415chris napisał:

Daruj sobie wywody o erg, jak nie zauwazyles, to napisalem, ze uzywma takiego od 5 lat.

Zauważyłem niestety, zauważyłem. W tym problem - kręcisz tylko na ERG stąd nie bardzo czujesz jazdę na trenażerze w innych - normalnych - trybach. Stąd może te dziwne rady co do kasety. To wątek kolegi który być może wcale nie wie co to jest tryb ERG - tu wyjaśnienia są istotne.

PS: Czasem warto włączyć słownik w edytorze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe odwracanie kota ogonem.

Napisales bzdure, to cie skorygowalem. Ale jakos sprytnie od tematu swojej niewiedzy uciekasz i kryjesz sie ciagnac  jakies poboczne watki.

No tak, czego moglem sie po tobie spodziewac. Jak juz argumentow brak, to sie odwolam do sil wyzszych.... 

Ps

Warto, nie tylko czasem ale wogole nie pisac merytorycznych bzdur, a jak juz ktos cie skoryguje, to po prostu wyciagnij z tego nauke.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nawet, gdybym się mylił z regulacją - faktycznie wielkość największej koronki nic nie ma do regulacji - cała reszta argumentów jest słuszna. I doskonale zdajesz sobie z tego sprawę. 

Natomiast - nie tylko twoja pisownia razi. Nie tylko uparcie robisz to co innym zarzucasz - wykręcasz kota ogonem, błędnie doradzasz w oparciu o swój - specyficzny - sposób używania trenażera, nie odnosisz się do argumentów to przede wszystkim zachowujesz się niesympatycznie, niegrzecznie. Szczególnie, gdy nie masz racji i zaczynasz to rozumieć.

Teraz, 1415chris napisał:

Co w tym ostrego, ze ktos ci mowi ze piszesz brednie

 

Teraz, 1415chris napisał:

Bo jakbys czail to bys nie pisal banialuk.

 

Teraz, 1415chris napisał:

Powiedz w ktorym momencie mam sie zaczac smiac? Pewnie jeszcze na trenazerze zakladasz kask.

 

Teraz, 1415chris napisał:

O lancuchu nie bede pisal, to to kolejna bzdura.

Słusznie. Jeżeli czegoś nie rozumiesz - zapytaj. Tak, zdecydowanie dedykowany łańcuch. Z wielu powodów.

Teraz, 1415chris napisał:

No tak, czego moglem sie po tobie spodziewac

Szczerze mówiąc ręce opadają. Chyba nie ma sensu kontynuować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie napisałem.Tak czy owak - jest po to, by szybciej kręcić, z większa kadencją a mniejsza siłą (momentem) na podjazdach umożliwiając jazdę na twardszych przełożeniach. Zwift oczywiście dostosowuje szybkość i VAM do oddawanej przez rowerzystę mocy. I to samo na zjazdach - tylko odwrotnie. Dlatego odpowiednio ustawiając ten parametr możemy spokojnie dokręcać na zjazdach pod 100 km/h z w miarę normalną kadencją. Tak, dokładnie to taka wirtualna kaseta. 

Mi 50% robi spora różńicę ale to już każdy sobie może samemu sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej... co Wy macie z tą kasetą? ;) kaseta w rowerze najlepiej = kaseta w trenażerze (a przynajmniej blisko tego)... koniec.

kaseta 10s 11-34 (Ten Jari ma korbę 46/30 i dziesięciorzędową kasetę 11-34 - to jest jakaś kara?) to gówniana kaseta... koniec.

To ładnie razem zasugerujcie koledze wybierz INNE kasety zarówno do "roweru" jak i "trenażeru".

A Ci się wzięli i pokłócili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie dobrze by było mieć ten sam rozmiar kasety ze względu na kąt opasania łańcucha, jeśli ma pracować idealnie.... Samo ustawienie baryłki (również teoretycznie) nie powinno się zmieniać, ale to już zależy od konkretnej piasty i trenażera. Łańcuchy też dobrze byłoby zmieniać na inny komplet, czy sztukę ze względu na zużycie razem z kasetą (jeśli mamy osobną), ale tu znów kwestia czy wpinamy rower w trenażer na dłużej, czy też nie. U mnie mam czasem przeplatające się treningi wirtualne z "prawdziwymi" i obawiam się, że spinka szybko dokonałaby żywota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym łańcuchem to :

- rower eksploatowany na dworze zawsze ma brudny łańcuch w mieszance krzemu z piasku, oleju, opiłków - jest po prostu brudny. Myjką ciśnieniową się tego nie domyje jak kasety czy blatu. Nikt przecież nie będzie łańcucha szejkował przed wrzuceniem roweru na chomika.  Potem to świństwo wyłazi czarnymi kropkami które trudno zmyć ze stóp i z podłogi o ścianie nie wspominając - kilka wątków dalej  kolega pyta dlaczego mu napęd parkiet brudzi :( 

- łańcuch w realu zwykle się bardziej wyciąga - więcej się jeździ, pracuje w cięższych warunkach - potem zniszczy błyskawicznie kasetę z trenażera. Ze spinkami nigdy nie miałem kłopotów, zresztą zostaje tych spinek cała masa po kolejnych łańcuchach na wypadek W.

Tylko radzę inny łańcuch do trenażera - żeby się nie myliły : )

Godzinę temu, abdesign napisał:

kaseta w rowerze najlepiej = kaseta w trenażerze (a przynajmniej blisko tego)... koniec.

Oczywista oczywistość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, 1415chris napisał:

Zamierzasz korzystac z erg mode?

Na pewno, ale myślę, że nie będzie to mój docelowy trening.

3 godziny temu, abdesign napisał:

Ej... co Wy macie z tą kasetą? ;) kaseta w rowerze najlepiej = kaseta w trenażerze (a przynajmniej blisko tego)... koniec.

kaseta 10s 11-34 (Ten Jari ma korbę 46/30 i dziesięciorzędową kasetę 11-34 - to jest jakaś kara?) to gówniana kaseta... koniec.

To ładnie razem zasugerujcie koledze wybierz INNE kasety zarówno do "roweru" jak i "trenażeru".

A Ci się wzięli i pokłócili...

Sugerujesz wymianę kasety w rowerze? Roweru jeszcze nie kupiłem, ale wątpię, by dla mnie było obecnie coś lepszego w tej cenie.

Godzinę temu, wkg napisał:

Tylko radzę inny łańcuch do trenażera - żeby się nie myliły : )

Co do łańcucha to coś szczególnie powinienem wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest budżet to kaseta z roweru aa trenażer a do roweru coś z droższego. Jak nie ma budżetu, to w rowerze zostawiłbym co jest a do trenażera zakupić coś słabszego - na trenażerze warunki pracy idealne - nie ma błota, piasku, wilgoci - a i masa nie ma znaczenia.

 

Co do stopniowania kasety czy musi być tak samo? - nie jestem pewien, choć na pewno ułatwi to przesiadki trenażer/jazda w realu.

U mnie jest innczej  - na chomiku wpięta szosa, oba MTB na innych napędach a wiec zupełnie inne przełożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Saszkiner napisał:

jak jest budżet to kaseta z roweru aa trenażer a do roweru coś z droższego. Jak nie ma budżetu, to w rowerze zostawiłbym co jest a do trenażera zakupić coś słabszego - na trenażerze warunki pracy idealne - nie ma błota, piasku, wilgoci - a i masa nie ma znaczenia.

Budżet niby jest. Tylko czy jest jest kupować lepszą kasetę i jaka jest lepsza? Jestem całkowitym laikiem.

Moja masa nie przekracza ostatnio 60 kg, więc to mocno raczej nie wpływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...