Skocz do zawartości

[Badania] ocena wyników


czerwo

Rekomendowane odpowiedzi

Plusuję, że ładne kolorowe - gdzie takie z ciekawości dostałeś? Czy sam sobie generowałeś? ;)

No i tak jak @KrissDeValnor napisa 20.2% tłuszczu, tutaj fajnie przeliczone na 17.5kg (!) to jest coś co tylko Ci ciąży, zrzuć to podkręcając tygodniowe TSS-y + ewentualnie więcej sałatek mniej cukru - opłaci się, będzie Ci lżej ;). No niemniej to samodzielnie można przeczytać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To standardowy wydruk z Tanity ;)

Co do zawartości tłuszczu to nie ma co na to patrzeć, Maja Włoszczowska wrzuciła kiedyś na instagramie fotkę, gdzie też Tanita pokazała jej chyba 5, albo 8%. Aczkolwiek akurat tu patrząc na to, że masa raczej przy górnej granicy przedziału to może 20% może być jakoś prawdopodobne ;p 

Jeśli chodzi o wyniki to dla jednego byłyby bardzo słabe, dla innego dobre. Jak nie mając prawie żadnych informacji o Tobie można powiedzieć cokolwiek? Spytaj kogoś, kto przeprowadził to badanie i dokonał wywiadu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, KrissDeValnor napisał:

Tłustawy jesteś :icon_wink:

Tak dokładnie, to najważniejszy wniosek, ale pracuje nad tym to mój priorytet ;)

18 minut temu, arturooo3 napisał:

Plusuję, że ładne kolorowe - gdzie takie z ciekawości dostałeś? Czy sam sobie generowałeś? ;)

No i tak jak @KrissDeValnor napisa 20.2% tłuszczu, tutaj fajnie przeliczone na 17.5kg (!) to jest coś co tylko Ci ciąży, zrzuć to podkręcając tygodniowe TSS-y + ewentualnie więcej sałatek mniej cukru - opłaci się, będzie Ci lżej ;). No niemniej to samodzielnie można przeczytać.

 

Zrobiłem w sportslab, tak ogólnie ostatnio po treningach miałem wilczy apetyt i wcześniej złamaną rękę ale zrzucę trochę 

 

Teraz, TheJW napisał:

O to to! Miałem to właśnie dopisać!

Ok będę się do kogoś zgłaszał :D

Ale tak ogólnie da się na podstawie tych wyników stwierdzić które treningi będą najlepsze ?

VO2 wyszło słabe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zainwestował 80zł w wagę z Decathlona, które te parametry każdego poranka Ci wyświetli.

Albo jak wolisz 700zł w odpowiednik od Garmina, którzy przy okazji zsynchronizuje te dane do Garmina ;).

Albo jak wolisz to w chiński szrot pewnie 100zł i też pewnie zsynchronizuje do chińskiego portalu z kartoteką na Twój temat.

No niemniej jakąkolwiek opcję sobie wybierzesz będziesz mógł śledzić postępy na bieżąco.

Z ciekawości ile masz lat? Bo o ile dobrze czytam VO2 max na 40.7 wyznaczyło? Więc zgaduję, ze nieco więcej już na karku. Z drugiej strony ładne tętno maksymalne... więc trochę mi się to kłóci. Może jednak nie taki starszy ale za to trochę się roztyło mniej ćwiczyło? :D Sportowcem nie jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waty na kilogram masy ciała wyszły Ci w sumie wcale nie najgorsze, jak na amatora. Prawie 4 w/kg, z perspektywą poprawienia jeszcze tego wyniku wskutek zrzucenia balastu tłuszczowego, to optymistyczna opcja. Masz sporo tłuszczyku do zredukowania, więc masa spadnie, a przy okazji jak generowana moc od treningów interwałowych Ci wzrośnie, to masz całkiem realną szansę przekroczyć magiczny próg 4 W/kg. ;) Skoro masz 27 lat i Twój wiek metaboliczny oszacowano na 31, to znaczy, że masz spore pole do popisu i spokojnie masz jeszcze w czym robić progres. Ja mam 40 lat i wiek metaboliczny szacowany na poziomie 31 - więc wiele cudów już nie zrobię. ;) Słaba pojemność płuc może wynikać z wielu czynników, może masz jakieś schorzenia układu oddechowego (astma?), może przeszedłeś Covida, a może po prostu potrzeba poprawić kondycję. Tym się nie przejmuj i nie pod to trenuj. Rób aeroby na redukcję masy, a jak jesteś w stanie, to urozmaicaj je interwałami. Wysoki poziom tętna maksymalnego aż się prosi o ostre trenowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 godzinę temu, Giovanni_Cigno napisał:

Waty na kilogram masy ciała wyszły Ci w sumie wcale nie najgorsze, jak na amatora.

A jeżeli kolega trenuje dzień w dzień od 5 lat kręcąc po 700TSS/wk, albo trenuje dopiero od miesiąca?

Albo jeśli ma astmę i ledwo może wejść na 2. piętro?

Ocenianie pustych samych cyferek nie ma sensu.

Poza tym nie wiadomo nawet czy i gdzie się ściga.

 

Dlatego właśnie pisałem o braku danych i o tym, że najlepiej spytać kogoś kto przeprowadzał badanie i wywiad ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, safian napisał:

Dlatego właśnie pisałem o braku danych i o tym, że najlepiej spytać kogoś kto przeprowadzał badanie i wywiad

To wszystko oczywiście racja. Ja odnoszę się tylko do tego, co kolega do tej pory przedstawił. 

Czyli, de facto, pustych samych cyferek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Giovanni_Cigno napisał:

Waty na kilogram masy ciała wyszły Ci w sumie wcale nie najgorsze, jak na amatora. Prawie 4 w/kg,

Nie wiem, gdzie widzisz te 4W/kg. Przy tej mocy to był game over. Jeżeli odnosisz się do progu beztlenowego lub FTP, to są raczej 3W/kg. W liczbach bezwzględnych to blisko 90W różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy czy i ile robi. Liczby są dość typowe dla osoby, która okazjonalnie uprawia jakąś aktywność fizyczną. Jeżeli od kilku lat spędza regularnie po kilka godzin w tygodniu na rowerze i trenuje z jakimś planem, to faktycznie byłby to powód do zastanowienia się dlaczego cała ta robota idzie jak krew w piach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem koksem tylko typem miśka z lekką nadwagą. No, w porywach latem - dziczek z lekką nadwagą :D Latem miałem powyżej 50 ale po infekcji i 6 tyg przerwie spadło na łeb na szyję do 42 chyba i teraz zwolna wraca. Dojechało do 48 i spadło o 2 jak się przeniosłem na trenażer.. Tyle, że ja nie mam 27 lat :( Tak czy owak Garmin mi mówi, że mam 20 i tego się trzymam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma jakiś punkt wyjściowy no i pewnie wagę wyjściową też. W sumie to konkretnie spadło, jesteś pewny, że nie COVID?

Mój rekord w 2020 to było 46 albo 47 (wg. Garmina oczywiście, nie z badań). BMI twierdzi u mnie zaś, to co u wielu z nas: mógłbyś jeszcze nieco zrzucić, chociaż obecnie na szczęście jestem tylko troszkę ponad "Optimum" (18.5-25), ale kiedyś - kilka lat temu - faktycznie byłem tuż pod granicą otyłości pierwszego stopnia, czyli BMI 30 :unsure:. Mała ilość ruchu te kilka lat temu też mogła przywalić w moje vo2max, kij wie, może do dziś efekty tego.

EDIT: ja wydolność zawsze w mieszkaniu mam mniejszą, trenażer to nie jest moja ukochana forma sportu niestety. Nawet teraz w śniegu wolę pobiegać gdy zbyt ślisko na szosę na zewnątrz. Albo po prostu na stromych wzniosach nie patrząc na komputer bardziej pushuję swoje limity niż na trenażerze w mieszkaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, arturooo3 napisał:

W sumie to konkretnie spadło, jesteś pewny, że nie COVID?

Niem mam pojęcia.Nie wiem też, czy nie tak powinno być po prawie 2 miesiącach przerwy.

Teraz, arturooo3 napisał:

BMI twierdzi u mnie zaś, to co u wielu z nas: mógłbyś jeszcze nieco zrzucić

Pewnie tak, ale - choć nie mam pojęcia jak zmierzyć % tłuszczu - przy mojej budowie, kościach to wiele nie zrzucę. Nie jestem typem kolarza i patyczakiem nigdy nie będę :) Kiedyś Pudzian komentował swoje BMI.

Teraz, arturooo3 napisał:

Każdy ma jakiś punkt wyjściowy ...................... (wg. Garmina oczywiście, nie z badań)

Ano właśnie. Garmin mnie w wielu miejscach zaskakuje ale wiele rzeczy - intuicja mi podpowiada - liczy dobrze. Najważniejsze, że pozwala obserwować czy idzie do dołu czy do góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Pewnie tak, ale - choć nie mam pojęcia jak zmierzyć % tłuszczu - przy mojej budowie, kościach to wiele nie zrzucę. Nie jestem typem kolarza i patyczakiem nigdy nie będę :)

No jak mówi fizyka: waga z Decathlona za 80zł. Działa. Co prawda (nieważne czy z Deca za 80zł czy Garmina za 700zł) nadal masz tylko dwie elektrody i to ... w śmiesznych miejscach no bo dwie stopy... :D co jest absurdalne w przypadku tych urządzeń no ale coś tam próbują mierzyć (dla porównania w normalnych zastosowaniach aby miało sens to minimum 3 i pasowałoby po prostu ręką no ale to już nie w domowych zastosowaniach), no ale to każdy na fizyce miał i wie. No albo profesjonalnie tak jak autor wątku.

Teraz, wkg napisał:

Ano właśnie. Garmin mnie w wielu miejscach zaskakuje ale wiele rzeczy - intuicja mi podpowiada - liczy dobrze. Najważniejsze, że pozwala obserwować czy idzie do dołu czy do góry

Garmin dobra sprawa, jestem zadowolony od roku i mam nadzieję, że Ty też bo pamiętam, że Cię namawiałem :D. Ja tylko zmieniłem w międzyczasie Edge 530 na Edge 830. Teraz jeszcze dorzuciłem bieganie częściej niż kilka razy w roku, a nuż i na vo2max wpłynie, ponoć powinno pozytywnie o ile sobie jakiejś kostki nie skręcę od biegania po śniegu :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, arturooo3 napisał:

Ja tylko zmieniłem w międzyczasie Edge 530 na Edge 830.

No to masz jak Kwiato :)

Teraz, arturooo3 napisał:

Teraz jeszcze dorzuciłem bieganie częściej niż kilka razy w roku

Dla mnie nierealne :) Prawe kolano - kiedyś nie poluzowałem wiązań narciarskich gdy w południe słońce przygrzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

No to masz jak Kwiato 

Oj tam Kwiato, połowa prosów używa 830 :D Tutaj lista zmian w osprzętowaniu na rok 2021: https://www.cyclingnews.com/features/worldtour-bikes-and-tech-whos-using-what-in-2021/

Współczuję tylko tym, którzy są zmuszani do używania Bryton-a... Brrr. Z drugiej strony w 2020 jeszcze Sigma była w użytku, to może Bryton już lepszy. Zaskakuje brak SRM-a :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Ano właśnie. Garmin mnie w wielu miejscach zaskakuje ale wiele rzeczy - intuicja mi podpowiada - liczy dobrze. Najważniejsze, że pozwala obserwować czy idzie do dołu czy do góry :)

Algorytm garmina do liczenia Vo2max chyba sobie w miarę radzi. Jak robiłem badania w labie to wyszło bardzo blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...