Skocz do zawartości

[piasty DT Swiss] Ratchet vs. Ratchet EXP


TheJW

Rekomendowane odpowiedzi

Bo dla tylnej SP, CL, XD, boost różnica w wadze to katalogowo 16g, a w cenie 500 zł. ;) Nowe 350-tki mają już fabrycznie ratcheta 36 SL. Moim zdaniem 240-tki są teraz po prostu ekonomicznie nieopłacalne...
W 240-tkach są podobno "lepsze" łożyska, nierdzewne. Ale z doświadczenia wiem, że te nierdzewne łożyska nie wytrzymują wcale więcej, niż "zwykłe", bo to nie rdza jest największym wrogiem w przypadku piast.

edit:
Na komplecie (SP, CL, XD, boost) róznica w cenie to prawie 900 zł, a zysk wagowy - 41g. 41g na piastach nie ma żadnego znaczenia.

A - ceny brałem z dt4you, więc w sklepach pewnie różnice będą mniejsze. :) Teraz na pewno wziąłbym 350-tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cos mi sie wydaje ze piasty ritchey girder ocr zero hub po wymianie lozysk na nowe PL, bo orig byly padly po paru mcach, i juz na nowyh obreczach i jeszcz oryg szprychy - robia kolo duze trwalsze i w tej samej wadze.. ale teraz junk produkuja - masakra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie mówiłem, że łożyska umarły. Sezon przelatały i nie działo się z nimi nic, osobiście bym ich jeszcze nie wymieniał. Widocznie serwis DT ma wyższe standardy niż ja. :P Albo to rutynowa procedura, że wybijane łożyska zastępuje się nowymi - i to miałoby sens. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...