Skocz do zawartości

[Statystyki] Dystans 2021


Rekomendowane odpowiedzi

2800 km,ja to rozumiem tylko jaką mieliśmy aurę fatalną,dla mnie jak ktoś utrzymuje od początku roku 40 kilometrów srednia dzienną to hardcore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  @mechanikrowerowy1986W tym roku 82h 47m. 
Moja Strava prawdę Ci powie


Normalnie w ciągu roku większość dystansu to szosa. A jak już rower wyprowadzać na spacer to porządny, czyli trochę tych km trzeba machnąć, a że czasu faktycznie mało to trzeba to robić względnie szybko 😉.

A jeśli bardzo chcesz wiedzieć to: mam 45 wiosen.  Robię na etacie. Żona, dzieciak, dom do utrzymania. I  pierwszy stopień świra na punkcie łykania km 😊.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  pierwszy stopień świra na punkcie łykania km 😊.To jest podstawową motywacja do kilometrów,dla chcącego nic trudnego

I średnia do tego ponad 30km/h przyznaje nieźle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, mechanikrowerowy1986 napisał:

Mamy marzec gdzie pogoda w ty roku na jazdę w miarę komfortową bardzo nie pozwalała

Panie, 2040km w tym roku i trenażera nawet nie rozłożyłem, wszystko na zewnątrz. ;) Powiedziałbym wręcz odwrotnie - pogoda w tym roku była łaskawa i sprzyjała jeździe na zewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Zigfir -  2599 km (mtb, szosa + trenażer).
  2. wkg - 1572 km
  3. JWO - 1555km (gravel)
  4. provayder - 1518km (mtb)
  5. Electronite - 1446km (gravel) 
  6. KrisK - 1355km  (gravel ? MTB )
  7. KrzysiekCH - 1307 km (MTB, CX, trenażer)
  8. Eziemniak - 1262 km
  9. Mareq_BB - 647 km (szosa, trenażer)
  10. Tyfon79 - 521 km (enduro, xc, szosa)
  11. Sansei6 - 505 km (MTB)
  12. Enadxx - 501 km (mtb)
  13. komandosek - 488km (trenażer, mtb)
  14. seawolf688 476 km (teren i dojazdy do pracy)
  15. Roch - 328 km (miejskie dojazdy ale kupiłem drugi rower, szosę 🤭)
  16. MajinRonin - 303 km (MTB+SL)
  17. mechanikrowerowy1986.---160 km (głównie szosa)
  18. Accent_Szaj - 130 km (MTB XC)
  19. abra - 116 km (MTB)

Strasznie to wolno idzie.. no ale jaks sie nart zachciewa zamiast w weekend uczciwie ponadganiać to czego sie spodziewać...abra - 116 km (MTB)

@mechanikrowerowy1986 czas jest kwestą względna... On jest tylko trzeba go gospodarować inaczej.  My często o 20 wsiadamy na rowery i jedziemy. Ot zamiast siadać do tv to na rowerek. Teraz wolniej bo zima... I większość dystansów robbię z młodymi.
Cała zabawa to wejście w rutynę i nieszukanie wymówek. W którymś momencie jak nie pojedziesz czujesz, że czegoś brakuje i szukasz sposobu, żeby jak najszybciej to nadrobić.


@Zigfir Intryguje mnie tylko jaki granulat dla rowerzystów jesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Zigfir -  2599 km (mtb, szosa + trenażer).
  2. JWO - 1737 km (gravel)
  3. wkg - 1572 km
  4. provayder - 1518km (mtb)
  5. Electronite - 1446km (gravel) 
  6. KrisK - 1355km  (gravel ? MTB )
  7. KrzysiekCH - 1307 km (MTB, CX, trenażer)
  8. Eziemniak - 1262 km
  9. Mareq_BB - 647 km (szosa, trenażer)
  10. Tyfon79 - 521 km (enduro, xc, szosa)
  11. Sansei6 - 505 km (MTB)
  12. Enadxx - 501 km (mtb)
  13. komandosek - 488km (trenażer, mtb)
  14. seawolf688 476 km (teren i dojazdy do pracy)
  15. Roch - 328 km (miejskie dojazdy ale kupiłem drugi rower, szosę 🤭)
  16. MajinRonin - 303 km (MTB+SL)
  17. mechanikrowerowy1986.---160 km (głównie szosa)
  18. Accent_Szaj - 130 km (MTB XC)
  19. abra - 116 km (MTB)

 

3 godziny temu, mechanikrowerowy1986 napisał:

Znacznie lepsi?Mamy marzec gdzie pogoda w ty roku na jazdę w miarę komfortową bardzo nie pozwalała a tu wyniki są faaajne,zastanawiam się  w jakim ci ludzie są wieku,jakie mają obowiązki,jednak na to trzeba duuużo czasu 

Ci lepsi sie nie zapisuja sie na liste, zeby nie psuć zabawy :D . Jak policzysz 1000km ze średnia od 20 do 30km/h to daje to 30 do 50 godzin na 1000km. Jak to napisał @wkg optymalizacja czasu. Ja do pracy komunikacją miejską potrzebuje 1:20h, rowerem (+prysznic) 1:50h, więc wystarczy mi wygospodarować dodatkowe 1h -1.5h Wiek pewnie różny, są tacy 50+, więc im łatwiej bo mają już z górki ;).    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Zigfir -  2599 km (mtb, szosa + trenażer).
  2. provayder - 1902km (mtb)
  3. JWO - 1737 km (gravel)
  4. wkg - 1572 km
  5. Electronite - 1446km (gravel) 
  6. KrisK - 1355km  (gravel ? MTB )
  7. KrzysiekCH - 1307 km (MTB, CX, trenażer)
  8. Eziemniak - 1262 km
  9. Mareq_BB - 647 km (szosa, trenażer)
  10. Tyfon79 - 521 km (enduro, xc, szosa)
  11. Sansei6 - 505 km (MTB)
  12. Enadxx - 501 km (mtb)
  13. komandosek - 488km (trenażer, mtb)
  14. seawolf688 476 km (teren i dojazdy do pracy)
  15. Roch - 328 km (miejskie dojazdy ale kupiłem drugi rower, szosę 🤭)
  16. MajinRonin - 303 km (MTB+SL)
  17. mechanikrowerowy1986.---160 km (głównie szosa)
  18. Accent_Szaj - 130 km (MTB XC)
  19. abra - 116 km (MTB)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KrisK napisał:

@Zigfir Intryguje mnie tylko jaki granulat dla rowerzystów jesz...

Dedykowanego żadnego.

Natomiast konie jedzą owies  i dlatego w praktyce płatki owsiane w różnej postaci 😉, owoce, orzechy, makaron, warzywa, jajka, mięsko, pieczywko chipsy, pizza. Generalnie dietka w stylu wszystko byle bez presady i ma zgadzać się z bilansem energetycznym, opartym na całodziennym pomiarze z pulsometru. Z grubsza sprawdzam też zapotrzebowaniem na składniki. Czasem nie jest łatwo. Np wczoraj spalanie dzienne wyszło mi w okolicach 6000 kcal, ale lekki naddatek z soboty pozwolił zjeść mniej.
Z mniej naturalnych składników raz na jakiś czas witaminki z olimpu i praktycznie co wieczór zma na lepszy regen.  W trakcie treningów izotonik - hydrfit. Torebka białka jakoś od dwóch miesięcy otwarta i nie mogę jej skończyć. A w sumie fajnie nadaje się do placków z miksem płatków, ale owsianki w różnej postaci zawładnęły jakić czas temu moim menu.
Jak jestem padnięty, a trening zrobić "trzeba" to sporadycznie coś z tauryną w składzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Zigfir -  2599 km (mtb, szosa + trenażer).
  2. provayder - 1902km (mtb)
  3. JWO - 1737 km (gravel)
  4. wkg - 1572 km
  5. Electronite - 1557km (gravel) 
  6. KrisK - 1355km  (gravel ? MTB )
  7. KrzysiekCH - 1307 km (MTB, CX, trenażer)
  8. Eziemniak - 1262 km
  9. Mareq_BB - 647 km (szosa, trenażer)
  10. Tyfon79 - 521 km (enduro, xc, szosa)
  11. Sansei6 - 505 km (MTB)
  12. Enadxx - 501 km (mtb)
  13. komandosek - 488km (trenażer, mtb)
  14. seawolf688 476 km (teren i dojazdy do pracy)
  15. Roch - 328 km (miejskie dojazdy ale kupiłem drugi rower, szosę 🤭)
  16. MajinRonin - 303 km (MTB+SL)
  17. mechanikrowerowy1986.---160 km (głównie szosa)
  18. Accent_Szaj - 130 km (MTB XC)
  19. abra - 116 km (MTB)

    Ja to ledwo 3200kcal dziennie przekraczam jak jezdze. I naprawdę nie mam pojęcia jak wygenerować więcej mocy. Odcina mi światło i koniec.

 

Ja ledwo 3200kcal wdług forerunnera przepalam. Więcej nie dam rady. Może jakbym 2-3 razy w tygodniu jeździł, ale jak się po 6 dni codziennie jeździ. Deszcz nie deszcz, -15st. To wyraźnie czuć brak regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Zigfir -   2681 km (mtb, szosa + trenażer).
  2. provayder - 1902km (mtb)
  3. JWO - 1737 km (gravel)
  4. wkg - 1572 km
  5. Electronite - 1557km (gravel) 
  6. KrisK - 1355km  (gravel ? MTB )
  7. KrzysiekCH - 1307 km (MTB, CX, trenażer)
  8. Eziemniak - 1262 km
  9. Mareq_BB - 647 km (szosa, trenażer)
  10. Tyfon79 - 521 km (enduro, xc, szosa)
  11. Sansei6 - 505 km (MTB)
  12. Enadxx - 501 km (mtb)
  13. komandosek - 488km (trenażer, mtb)
  14. seawolf688 476 km (teren i dojazdy do pracy)
  15. Roch - 328 km (miejskie dojazdy ale kupiłem drugi rower, szosę 🤭)
  16. MajinRonin - 303 km (MTB+SL)
  17. mechanikrowerowy1986.---160 km (głównie szosa)
  18. Accent_Szaj - 130 km (MTB XC)
  19. abra - 116 km (MTB)

@Electronite Pewnie, że jak jeździsz mniejsze dystanse, ewentualnie lżej to tyle nie wypalisz. Ja staram się tak 3-5 treningów kolarskich tygodniowo zrobić. Te 3 to już obowiązkowo ;). Dziś mi też wpadnie jakieś 4150 kcal za 2 godzinki i 80 km na Zwifcie.  Miało być 60 na żywo, ale lało i do tego prognozy oszukiwały nieco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie ogarniam tych kalorii. Mi wg Garmina i Stravy wpadło przez 2 godziny 1450 kcal czyli około 1450 kJ przy średniej mocy 200W. Patrzę u Ciebie średnio 244W (super !) i 1750 kcal na Stravie. 20% więcej - zgadza się. To jak Ty liczysz 4150 ? 

Bo już myślałem, że ja mam jakiś dziwny metabolizm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliśmy wcześniej z kolegą o zużyciu kalorii dziennym. Dlatego pisząc o 4 tysiakach, zastosowałem drobny skrót myślowy bez wyraźnego zaznaczenia, że mam na myśli ilość kalorii za 24 godziny, a nie za sam trening. Moja wina, że wyraźnie tego nie podałem. Nawiasem szacowałem o 23, a wyszło 4177 😉.
2h 20m z polara opierającego się na tętnie z pasa piersiowego to 2019 kcal. Reszta to aktywność poza treningiem + procesy życiowe (to już z pomiaru bezpośrednio z zegarka  - bez pasa).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkgwydaje mi sie ze to umie dopiero zegarek.  Bez tego raczej będzie kiepsko z dziennym zużyciem. 


@Zigfir z tym jedzeniem to jest swego rodzaju dramat.  Ja to ogarnę i mogę co 50km jeść jak jadę spokojnie jak przyciskam mocniej (jak na mnie) jak zjem co 20-30 mnie nie i odetnie.(w sumie to swoim tempem i 100km bez jedzenia potrafiłem przejechać)  Ale jedna z sierotek ostatnio pobiła wszelkie rekordy. Co 5km wołała o jeść. Tępo spacerowe. Wprawdzie w terenie, ale jednak mocno spacerowo.  Dodatkowo już wszelkie batony czy nawet chałwa, która w zimie ratowała system jest absolutnie odrzucana.  Ostatnio musiki owocowe królują, ale to śmieszne kalorycznie jest i musiałaby chyba jeden co 5min wciągać.Już się śmiałem ze camel back dostanie z musami :D Żele dziewczyno z zasady szkodzą źle się po nich czują.   teraz się kręcimy wkoło komina bardziej żeby nie zapomnieć jak się jeździ, ale plany sa i na góry i na dłuższe dystanse i mam poważny problem jak młode dokarmiać, żeby mi ich nie odcinało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA czekam na fenixa 7  :D On dopiero jest wszystko mający... 6 nie chce, bo mi żal tyłek ściśnie jak wyjdzie 7 która będzie jeszcze bardziej wszystko mająca niż 6 i będzie umiała się łączyć ze światem bez użycia telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sansei6 prościutki samsung activ sam wykrywał jak wsiadałem an rower i jechałam :D  tak samo inne aktywności.
Ja zegarek rozpatruję tylko dlatego że chciałbym wiedzieć czemu nagle czuję sie bez wyraźnej przyczyny jak zbity pies. Na robienie formy i trening chyba braknie mi weny.  Gdzieś tam z tyłu te średnie 30 kuszą, ale... No nie czuję tego w mojej nodze. raz zrobiłem 30/40km Te 28/50km  to jeszcze  25/100   więcej ciężko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, KrisK napisał:

 Ja to ogarnę i mogę co 50km jeść jak jadę spokojnie jak przyciskam mocniej (jak na mnie) jak zjem co 20-30 mnie nie i odetnie.(w sumie to swoim tempem i 100km bez jedzenia potrafiłem przejechać) ...

Zasadniczo w trakcie wysiłku nie masz pokryć pełnego zapotrzebowania, tylko dać to minimum niezbędne do spalania zapasów. Wczorajsza 80 tką poszła np tylko z 0,7 izotonika. Inna sprawa, że 5 minut przed poszła kolacja - jakieś 900 kcal 😉.
Ale setki o 2 batonach typu np raw i goon energy + banan po śniadanku w okolicach 1000 kcal (owsianka wzbogacona owocami i orzechami) + nieśmiertelny izotonik, jak najbardziej się trafiają. Czasem jakieś piwo po drodze, ale też nie zawsze.
Ogólnie mogę sobie pozwolić na 2-3 tysiaków "długu" bez problemu przy tych minimalnych dawkach w trakcie samego wysiłku. Na grubsze tematy muszę się trochę wcześniej przygotować "ładowaniem" węgli.

15 minut temu, KrisK napisał:

  Gdzieś tam z tyłu te średnie 30 kuszą, ale... No nie czuję tego w mojej nodze. raz zrobiłem 30/40km Te 28/50km  to jeszcze  25/100   więcej ciężko...

Szosą czy góralem?

8 minut temu, wkg napisał:

To ja wątpię, żeby Ci zegarek pomógł. Prędzej Training Peaks czy Garmin Connect z jego "stanem wytrenowania"

Akurat zegarek Polara pozwala, bo podaje poziom zmęczenia i to nie tylko tego treningowego co jest cecha typowych platform do treningów. Ładnie pokazuje to w formie wykresów z rozbiciem na godziny i nawet się sprawdza. Jako zegarek z bajerami może i średni, ale jako urządzenie treningowe całkiem przyzwoity, a mam dość stary model, bo raptem  M430.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zigfir gravelem Marin gestald2..  opona 30c  (one speed)   Wiec na rower raczej nie ma co zwalać :( mogę na szpej, który worzę pod siodłem, ale to chyba żeby sobie samopoczucie poprawić.  170 km ze średnią 25 jestem w stanie samotnie zrobić.  Najlepsze 20min, jakie kojarzę to 32km/h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo też torebkę wożę pod siodłem - dobre pół kilo dobra wszetecznego. Zdjęcie niewiele pomaga.
Tak samotnie rekordowo to chyba u mnie będzie  61.58km, 1:40:56, 269m ze średnią 36,6km/h
Był tam też fajny odcinek (kolega wiaterek trochę pomagał) - takie 22 minutki ze średnią 41,4 km/h
BTW: Jakoś brakuje mi sensownej, darmowej platformy do statystyk. Endomondo fajnie odcinki podawało, ale odeszło w niebyt niestety... Strava jak to strava....

   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...