Skocz do zawartości

[Gravel] trzeci rower


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,

 

Zachciało mi się gravela, nie dlatego, że modny, bo to mam głęboko gdzieś, ale dlatego, ze uniwersalny.

Mam szosę - spec tarmac, mam MTB - merida big nine (w przyszłości kupię fulla)  i szukam trzeciego roweru, który poniekąd będzie uzupełnieniem pozostałych. 

Szukam gravela, który będzie bardziej szosą, której nie straszne są gorsze asfalty i ścieżki leśne. Nie szukam drugiego roweru MTB.

Startuje w maratonach typu Wisła1200, Pomorska500 czy Maraton Północ Południe. Nie chcę kupować carbonu, którym będę się przejmował, aluminium wg mnie więcej wybacza.

Po wstępnych poszukiwaniach:

1. Giant Revolt 1 

2. Canyon Grail Al 6 

Podrzućcie jakieś inne alternatywy, które są lub dostępne w najbliższych miesiącach. 

192 cm wzrostu, rozmiar XL, 59-61"

 

Z góry dzięki,

Bartek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podpowiem coś od siebie bo szedłem dokładnie tą samą drogą. Już miałem kupować revolta i wtedy w oko wpadł mi contend ar. Jest bardziej szosowy niż revolt,   opony z luzem 35c no i wyszła bardzo fajna szutrówka. 38c wg mnie wejdą. Jak chcesz grubiej  to revolt ale jest nieco bardziej ociężały niż contend ar. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Godzinę temu, djzwierzak napisał:

Polecal bym poszukac cos w stali. To prawdziwe wyprawowce.

Właśnie 

https://www.veloheld.de/veloheld-iconx

https://sour.bike/en/candy-shop/bikes/clueless/

że dam tak na szybko.

Do tego można dodać jeszcze Ribble 

https://www.ribblecycles.co.uk/bikes/gravel-bikes/

ale nie wiadomo jak z wysyłką po Brexit.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BartekMM napisał:

Szukam gravela, który będzie bardziej szosą, której nie straszne są gorsze asfalty i ścieżki leśne. Nie szukam drugiego roweru MTB.

Nie wiem, czy zauważyliście, że kolega szuka szosy na sterydach. Stal jest ciężka co jest zaprzeczeniem idei szosy.  Stalowe gravele potrafią ważyć tyle, co albo więcej niż lekki HT co robi z nich rowery lekko nonsensowne. No dobra przyjmijmy, że niszowe. Owszem jako wyprawowe szczególnie w trudy teren to może mieć sens...  Ale tak na co dzień to są niestety ciężary zrobione dla miłośników stali.  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2021 o 21:57, KrisK napisał:

Nie wiem, czy zauważyliście, że kolega szuka szosy na sterydach. Stal jest ciężka co jest zaprzeczeniem idei szosy.  Stalowe gravele potrafią ważyć tyle, co albo więcej niż lekki HT co robi z nich rowery lekko nonsensowne. No dobra przyjmijmy, że niszowe. Owszem jako wyprawowe szczególnie w trudy teren to może mieć sens...  Ale tak na co dzień to są niestety ciężary zrobione dla miłośników stali.  

Bezedura booooo odpowiedz na dole łącząca drugi cytat.

W dniu 7.01.2021 o 19:41, Mihau_ napisał:

Ultramaraton to wyścig a nie wyprawa. Te 2-3 kg masy roweru robi ogromną różnicę na długim dystansie

Racja lecz jeżeli chce się stal to kup dobrą stal. Np taki rower https://www.bikester.pl/bombtrack-hook-ext-matt-metallic-grey-1291675.html

Jezeli stać kogoś na dobrą stal to nie jest ona ciężka. I wiem co mówię. Mam tą ramę tylko w roku 2020 i cały rower waży 11,2 kg Jak chcesz lekki rower to kup karbonowy i tyle.

Rower do maratonów musi mieć coś po środku. Musi być pancerny ale i ergonomiczny i wygodny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 7.01.2021 o 21:57, KrisK napisał:

Stal jest ciężka co jest zaprzeczeniem idei szosy.

Ritchey Outback- waga ramy to ok.2.1 kg w rozmiarze L. Cinelli Nemo Gravel- 1.9 kg. Rowery na tych ramach ważą 10-11 kg, co przy wyprawowych rowerach nie jest ekstremalną wagą. Dla porównania Rondo Ruut AL waży ok 10.5 kg na aluminiowej ramie. Karbonowy GT Grade waży ok 10 kg.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te wszystkie stalowe cuda kosztują więcej niż budżetowy karbon na którym Radek Gołębiewski wygrał dwie ostatnie edycje Wisły (https://mrdp.pl/zawodnik/radoslaw-golebiewski).

Tamten model już nie jest dostępny, jest podobny https://www.planetx.co.uk/c/q/bikes/gravel-adventure-bikes/space-chicken. Nie, żeby kupno takiego samego roweru gwarantowało wygraną, patrząc na tabelę z wynikami, to konkurencja mogłaby jechać na rowerach lżejszych od powietrza, i tak by to nic nie zmieniło :)

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawił się na tapecie Ridley Kanzo A na GRX 600

Aluminiowa wersja Kanzo Speed. Zna ktoś może ten rower? 

Geometria w rozmiarze XL, który mnie interesuje raczej zrelaksowana.

Stack:633  Reach: 399 wartość STR: 1,59

 

22 godziny temu, seczuan napisał:

Dzięki,  za propozycję. Do końca stycznia nie wysyłają do Europy, po za tym chciałbym przymierzyć rower. 

Edytowane przez BartekMM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam 197cm wzrostu, 100kg wagi. Jeździłem na RC520 po lekkich modyfikacjach, teraz Trek Checkpoint AL3 w największym rozmiarze ale na 105tce, oponach 700x35-40 i jest BOMBA. Rower duży i wugodny, mógłbym pokusić się o rozmiar mniejszy gdybym nastawiał się na osiągi. Mocno ten rower polecam, bo jest naprawdę wygodny i trwały. 

IMG_4634.JPG

Edytowane przez musiallukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...