Skocz do zawartości

[Pogaduchy]Dyskusja o forum SzajBajk


Accent_Szaj

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, wkg napisał:

Merida ! :D

Hahaha nie mogę xDxDxD

Tam do tego to zmierza.

Jak w 2005. Nie pytało się jaki masz telefon, albo idę kupić telefon, tylko od razu mówiło się o Nokii :D, to tam zmierza ku, jaką Meride kupię xDxDxD

Teraz, wkg napisał:

automatycznie wybierają "górala"

To prawda 80% ludzi nawet nie wie, że są różne rodzaje "górali"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

 

Niekoniecznie, ludzie automatycznie wybierają "górala" - taki mamy klimat. Z magicznym słowem "progresywna geometria" A często go nie potrzebują.

Merida ! :D

Stosunkowo jest łatwo pomóc gdy ktoś wie czego chce i tylko szuka odpowiedniego modelu. Gdy ktoś nie wie czego chce bo nie ma własnego doświadczenia to takie "pomaganie" zamienia się w seans spirytystyczny. Nie jesteśmy od tego by komuś wcisnąć dany rower, nie wyręczajmy sprzedawców w sklepie i pana S. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, komandosek napisał:

Nie jesteśmy od tego by komuś wcisnąć dany rower, nie wyręczajmy sprzedawców w sklepie

Domyślam się, że, ten fragment o sprzedawcach szczególnie, to żart? :)

 

6 minut temu, Accent_Szaj napisał:

Przydałoby się tu też zrobić tematy z przedziałem cenowym i rodzaj roweru

https://www.forumrowerowe.org/forum/118-zakup-roweru-z-przedziału-cenowego/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, komandosek napisał:

Stosunkowo jest łatwo pomóc gdy ktoś wie czego chce i tylko szuka odpowiedniego modelu.

Wtedy pomoc właściwie nie jest potrzebna.

Teraz, komandosek napisał:

Gdy ktoś nie wie czego chce bo nie ma własnego doświadczenia to takie "pomaganie" zamienia się w seans spirytystyczny. Nie jesteśmy od tego by komuś wcisnąć dany rower,

Może po prostu pozwólmy ludziom pytać a tym którzy chcą - odpowiadać. Chyba trochę przenosisz zwyczaje z innego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu w kwestii moderacji i działania w tej kwestii pomija jeden istotny czynnik. To jest skarżenie naprawdę wielu ludzi na innych użytkowników. Nie wiem jaka skala jest tutaj ale na wielu forach to jest też kłopot i presja wywierana na moderację. Warto ten czynnik brać pod uwagę. 

Czy tu jest fajnie? Cóż, ile to postów z mojej strony minęło aż dostałem aluzję o trollowanie i grożbę, że długo nie zabawię... "Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" jest takie powiedzenie. To forum obserwuję latami i zarejestrowałem się pisząc szczerze z nudów. Jednak pamiętam nagminne usuwanie tematów za słynne nawiasy. Wielu też odeszło albo zostało zbanowani i bynajmniej nie po miesiącu tylko latach. Wielu też po prostu przestało się udzielać co też jest formą ucieczki z forum. Jednak moim zdaniem się tutaj poprawiło więc zawitałem. Co będzie dalej się zobaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, komandosek napisał:

Tylko tłumaczyłem jak to było zorganizowane bo chyba byliście ciekawi. Czy lepiej czy gorzej nie mi oceniać 

Wiesz, bardzo wielu ludzi pragnie zacząć przygodę z rowerem i po prostu nie wie. Baranka się boją, naczytali się o góralach a tak w ogóle to chcą też jeździć z laptopem do pracy wracając wieczorem. Jak mają znaleźć właściwy dział ? 

Można takiego od razu sklepać, można wskazać podobny wątek, ale wymagać, by precyzyjnie określili typ roweru, klasę osprzętu to gruba przesada. A pokazać różnicę między powiedzmy Rockriderem XC500 a Gatem 70 jest łatwiej, wiadomo. Tylko ile można o tym osprzęcie ? :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

Wtedy pomoc właściwie nie jest potrzebna.

6 minut temu, komandosek napisał:

Właśnie nie.

Chodzi o to, że nie siedzimy w głowach innych, ani nie mamy kryształowej kuli żeby wiedzieć.

Jak ktoś choćby minimalnie się wysili i przejrzy Internet, pokaże ze 2-3 modele rowerów które mu się podobają i polecili mu sprzedawcy, to my wtedy wiemy czy poprzeć jego wybór, czy może polecić coś innego opierając się na tym co mu się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak Accent napisał. Rower zawsze można wypożyczyć, wybrać się na testy organizowane przez różne marki itp. Trzeba wykazać choć trochę inicjatywy. Anonimowe wypowiedzi z internernetu tego nie zastąpią, zwłaszcza że znajdziesz kompletnie wykluczające sie, bez żadnego problemu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, komandosek napisał:

Rower zawsze można wypożyczyć

Jak masz z grubsza sprecyzowane wymagania to tak. Rower, może dwa rowery. 

 

Teraz, komandosek napisał:

wybrać się na testy organizowane przez różne marki

Jak często są organizowane takie testy? Wszędzie? W ostatnich 9 miesiącach? Rowery budżetowe też tam są?

 

Teraz, komandosek napisał:

Anonimowe wypowiedzi z internernetu tego nie zastąpią

Ale rozjaśniają i nakierunkowują.

 

Teraz, komandosek napisał:

zwłaszcza że znajdziesz kompletnie wykluczające sie

Jak w każdej dziedzinie.

 

Po Waszych wypowiedziach odnoszę wrażenie, że to forum działa inaczej, lepiej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zbaczamy z tematu, ale ok. Rower, moze dwa rowery, zawsze mozesz wypożyczyć ze znajomym np. Decathlon organizuje testy swoich produktów właściwie cały czas, za jakieś śmieszne pieniądze. Zawsze mozesz pojechać na np Srebrną Górę i za stówę wypożyczysz rower na cały dzień, sam tak testowałem w 2020 rower z amortyzatorem Rockshox35 bo byłem ciekaw jak to działa. Jak zagadasz w sklepie też rower na testy dostaniesz bez żadnego problemu. Żaden elaborat na forum nie zastąpi empirycznego doświadczenia. 

I tak całkiem możliwe że to działa inaczej oraz lepiej. Jestem całkowicie ok z tym, serio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielone forum było bardziej uporządkowane i jego selekcja naturalna szybko eliminowała taki snowflake'owy i roszczeniowy plankton "jestem nouwy, nahlerzy mi sie pomoc1!!, nie czytauem regulaminu, ja kce wiedzieć od razu jaki rowur bendzie najlepshy!1".

Ludzie zapominają, że to jest prywatne przedsięwzięcie i regulamin może być kształtowany w dowolny sposób i jeżeli się komuś nie podoba to nie musi i nawet nie powinien korzystać z tego miejsca. Tak samo jak nikt nie musi skorzystać z przedziału wagonowego dla palących. Aż przypomniało mi się forum fotograficzne Nikona, gdzie rozmowy o polityce i religii, obrażanie i omijanie cenzury były całkowicie zabronione i jakoś dorośli ludzie potrafili się dostosować a przede wszystkim świadomie na to zgadzać rejestrując się a każda potencjalna Królewna Śnieżka plująca jadem była szybko i skutecznie pacyfikowana aby forum tematyczne pozostało forum tematycznym. Jeżeli się nie podoba to zawsze można iść na forum filipinki, onetu, grupy facebookowe "szlachta nie pracuje" lub podobne.

Średnia wieku użytkowników pewnie wyższa ale za to kultura i przyjemność korzystania z takiego forum na najwyższym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, komandosek napisał:

np. Decathlon organizuje testy swoich produktów właściwie cały czas, za jakieś śmieszne pieniądze.

Tak dla ścisłości to w kilku miastach mają wypożyczalnie czynne cały rok, ale powtarzam:

11 minut temu, chudzinki napisał:

Jak masz z grubsza sprecyzowane wymagania to tak.

I chyba tylko Decathlon jeżeli chodzi o tak szeroki wybór rowerów.

 

Teraz, komandosek napisał:

Zawsze mozesz pojechać na np Srebrną Górę i za stówę wypożyczysz rower na cały dzień, sam tak testowałem w 2020 rower z amortyzatorem Rockshox35

12 minut temu, chudzinki napisał:

Wszędzie? W ostatnich 9 miesiącach? Rowery budżetowe też tam są?

Crossy tam np. mają? Fitnessy? Jakieś inne powiedzmy do 2500 zł? 

Pojechałeś tylko ok. 80 km

 

Teraz, komandosek napisał:

Jak zagadasz w sklepie też rower na testy dostaniesz bez żadnego problemu

Może w duuużych sklepach i raczej nie z tej niższej półki (bo takie też istnieją) - tak przypuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mniej niż 80km, info w stopce od kilku lat nieaktualne, mam teraz bliżej góry :) Z olkusza też miałbyś raczej niedaleko do tych większych sklepów, tylko na 94kę wskoczyć. Dla chcącego nic trudnego. Przez forum nie znajdziesz odpowiedzi czy cross czy fitness lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wkg napisał:

Chyba trochę przenosisz zwyczaje z innego forum.

Też to zauważyłem, nie tylko tutaj, ale i w wątkach, które zaczynają się pojawiać, a które do tej pory się tu nie ukazywały (bo nie były potrzebne).

Jak ktoś ma problem - pyta. Jak ktoś chce znaleźć rower - pyta. Potrzebuje porównania - pyta. Po co komu wątek "Czy warto kupić rower Indiana z Media Expert"? Jeśli ktoś będzie się nad tym zastanawiał, to i tak założy wątek pod tytułem - cóż za zaskoczenie! - "Czy warto kupić rower Indiana z Media Expert?".

Doceniam inicjatywę, ale uważam, że "imigranci" trochę nadgorliwie podchodzą do tematu.

I nie piszę tego dlatego, że uważam Was za "gorszych" czy "świeżaków" - niejeden z Was ma pewnie więcej do powiedzenia niż tutejsi emeryci. Chodzi po prostu o to, że próbujecie wjeżdżać z buta drzwiami, które są otwarte na oścież i od razu robić przemeblowanie.
Wyluzujcie, poznajcie "nasze" forum, dostosujcie się. Wam będzie łatwiej się zaaklimatyzować, a nam przyjąć sporą rzeszę nowych, aktywnie udzielających się użytkowników. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie pytania masz na myśli. Może sie po prostu nie dogadamy i tyle, tak samo jak nie umiałbym raczej zaproponować rozwiązania komuś kto "pyta o XC vs trail a naprawdę potrzebuje gravela albo mieszczucha" i myślę tez że tak zawiłe zapytanie by zatonęło w morzu innych. Albo może Ty byś odpowiedział, kto wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, JackFrost napisał:

Ludzie zapominają, że to jest prywatne przedsięwzięcie i regulamin może być kształtowany w dowolny sposób i jeżeli się komuś nie podoba to nie musi i nawet nie powinien korzystać z tego miejsca. Tak samo jak nikt nie musi skorzystać z przedziału wagonowego dla palących.

Hmm a miało by być państwowe? Prawie wszystko jest prywatne więc argument z czapy. Z kolei można napisać w regulaminie; "Jeśli na forum pojawi się moja nadmierna krytyka a nawet nie związana z tymże forum a innymi moimi działalnościami biznesowymi to roszczę sobie prawo do jego zamknięcia i usunięcia użytkowników. Jak wstanę lewą nogą również może się to zdarzyć". Ktoś miał by ochotę na rejestrację na czymś takim? Zanim napiszesz kolejne bzdury poparte jeszcze forami tematycznymi i bardziej dojrzałymi osobami to się przez chwilę zastanów. Zamkniecie na przykład w taki sposób forum narciarskiego wiązało by się ze wstydem na stoku bo wielu się zna o ile oczywiście właściciel bywa na stoku. Mało tego na takich forach jest sporo powiązanych biznesów, lekarzy, prawników i tak dalej. Siara by była jakich mało. Każdą firmę można spalić i zaorać wiec co to za argumenty?  Niestety wielu tak robi (nie dosłownie ) i nie myśli o pozostawionych pracownikach klientach. Jednak na wskazanie palcem i konkretny epitet ktoś taki nie ma najmniejszego prawa się obrażać. Złodziej, krętacz, oszust,... do wyboru do koloru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, komandosek napisał:

Nie wiem jakie pytania masz na myśli.

Pytania masz trochę wyżej, nie chce mi się trzeci raz powtarzać.

 

Teraz, komandosek napisał:

Może sie po prostu nie dogadamy i tyle, tak samo jak nie umiałbym raczej zaproponować rozwiązania komuś kto "pyta o XC vs trail a naprawdę potrzebuje gravela albo mieszczucha" i myślę tez że tak zawiłe zapytanie by zatonęło w morzu innych. Albo może Ty byś odpowiedział, kto wie

Poczytasz trochę tematów na tym forum to może zrozumiesz co próbuję (próbujemy) Ci przekazać tylko nie czytaj tylko tematów od osób, które zastanawiają się jak 1 stopień kąta główki ramy wpłynie na jazdę, ale też tych co szukają swojego pierwszego roweru i to jeszcze nie wiedzą dokładnie jakiego...

 A wypowiedź @wkg była z przymrużeniem oka, bo widzę, że się tego uczepiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tyfon79 napisał:

Hmm a miało by być państwowe? Prawie wszystko jest prywatne więc argument z czapy. Z kolei można napisać w regulaminie; "Jeśli na forum pojawi się moja nadmierna krytyka a nawet nie związana z tymże forum a innymi moimi działalnościami biznesowymi to roszczę sobie prawo do jego zamknięcia i usunięcia użytkowników. Jak wstanę lewą nogą również może się to zdarzyć". Ktoś miał by ochotę na rejestrację na czymś takim? Zanim napiszesz kolejne bzdury poparte jeszcze forami tematycznymi i bardziej dojrzałymi osobami to się przez chwilę zastanów. Zamkniecie na przykład w taki sposób forum narciarskiego wiązało by się ze wstydem na stoku bo wielu się zna o ile oczywiście właściciel bywa na stoku. Mało tego na takich forach jest sporo powiązanych biznesów, lekarzy, prawników i tak dalej. Siara by była jakich mało. Każdą firmę można spalić i zaorać wiec co to za argumenty?  Niestety wielu tak robi (nie dosłownie ) i nie myśli o pozostawionych pracownikach klientach. Jednak na wskazanie palcem i konkretny epitet ktoś taki nie ma najmniejszego prawa się obrażać. Złodziej, krętacz, oszust,... do wyboru do koloru. 

Nie kompromituj się, podobne zapisy są na forumrowerowe.org. Aż wkleję fragment regulaminu, na który się zgodziłeś, skoro się tu udzielasz:

Cytat

4.3 Administrator Główny może wyłączyć Serwis w dowolnym momencie bez powiadamiania Użytkowników i podmiotów trzecich.
4.4 Użytkownik korzysta z Serwisu na własny koszt i ryzyko.

Piszesz jakieś odklejone rzeczy o wstydzie i stokach narciarskich. Mogę to podsumować tylko w taki sposób: pies szczeka a karawana już dawno odjechała. Dla ciebie wstyd, dla innych zwykła decyzja biznesowa, którą próbujesz zaczarować jakimś "wstydem i siarą". Ile ty masz lat, 12?

A ludzie się rejestrowali, rejestrują i będą rejestrować. Czy to na forum filipinki, rowerowym czy na bardzo tematycznym i hermetycznym forum zrzeszających doświadczonych kardiochirurgów. A hejterzy płaczący, że coś jest wstydem albo siarą dalej to będą robić swoje.
Coś jak afera parówkowa z Sokołowem i kochamgotować a potem smutna weryfikacja internetowych szczekaczy w zderzeniu z biznesem, raportami sprzedaży i "wielkiej" na całe 10 osób "aferze" w internecie.

Umówmy się, że zaczniesz ignorować moje posty bo nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy pisząc takie odklejone od rzeczywistości posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...