Skocz do zawartości

[ok 6000] Gravel


chopmaz

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie jeżdżę na Anyroad 1 (rama 2019). Gdyby nie pewne ograniczenia ramy, nie zmieniałbym. W każdym razie szukam czegoś o podobnej geometrii/wygodzie do dłuższych dystansów plus: 

- sztywne osie 

- mufa BSA 

- więcej miejsca na oponę niż w Anyroadzie. Tam włożyłem ok 38mm i to na styk

- mocowanie na bagażnik i inne punkty montażowe np. do błotników

- osprzęt GRX, może być RX400

- materiał ramy, raczej aluminium plus karbonowy widelec

- koła obojętnie jakie, bo mam składane, więc i tak przerzucę

 

Chciałem kupić Revolta 2021, jednak po przymiarce okazało się, że ma dla mnie trochę zbyt sportowy charakter. Żałowałem bo bardzo mi się podobał.

Rower przede wszystkim do jazd wokół komina, wycieczki z sakwami lub bikepacking, czasem jakiś maraton albo długi dystans na lekko. 

Chcę coś kupić w cenie ok 6000k, ale jak będzie warto dopłacić np. tysiaka to też ok. Ważne, żebym mógł wcześniej do roweru się przymierzyć. Z kupnem mi się nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anyroad ma specyficzną geometrię i bliżej mu do crossa/trekinga niż gravela. To bardzo specyficzny rower więc większość graveli będzie miała bardziej sportową geometrię. Możesz spróbować meridy czy marina. Na takich revoltach, sootach będziesz się czuł zapewne inaczej niż na anyroadzie. Niestety trzeba się przymierzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przymiarki nie będę ryzykował. Chociaż taka jazda kilka kółek wokół sklepu też może być myląca. Mam trochę problemów z górnym odcinkiem pleców i przy bardziej pochylonej sylwetce to się nasilało. Teraz jest lepiej, ale ciągle się bujam po fizjoterapiach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...