Skocz do zawartości
Ntkgzd

[Napęd] Kompatybilność zębatki jednobiegowej

Rekomendowane odpowiedzi

Roballinho
8 godzin temu, Ntkgzd napisał:

ten co podałeś współpracuje od zębatki 16T a u mnie będzie 15T, nie wiem na ile to jest ważne

Myślę, że niespecjalnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ntkgzd

Ten napinacz łańcucha https://www.bikester.pl/surly-1x1-napinacz-acucha-napinacz-czarny-279265.html wydaje się lepszy - można go idealnie zrównać z osią roweru, jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ntkgzd

No to wszystko jest, dzięki wielkie wszystkim za pomoc w zrobieniu listy zakupów i w wyborze produktów do przeróbki na single speed :).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
yapabaka

A ja mam jeszcze jedno pytanie - nie obawiasz się, że takie modyfikacje przyniosą więcej szkody niż pożytku? Czy jesteś pewien, że chcesz i możesz zrezygnować z komfortu, który daje posiadanie przerzutek? W Unibike Energy, o którym wspominasz, bynajmniej nie zastosowano napędu z jednym przełożeniem - są tam wielobiegowe piasty Shimano (Alfine bądź Nexus). Czy takie rozwiązanie nie miałoby więcej sensu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ntkgzd
28 minut temu, yapabaka napisał:

A ja mam jeszcze jedno pytanie - nie obawiasz się, że takie modyfikacje przyniosą więcej szkody niż pożytku?

Chodzi Tobie o moje kolana czy o co dokładnie? ;)

Czy jesteś pewien, że chcesz i możesz zrezygnować z komfortu, który daje posiadanie przerzutek?

Zacinające się przerzutki to żaden komfort (serwis regulował je kilkukrotnie - w tej klasie sprzętu ciężko oczekiwać rewelacji i przy mojej minimalnej trosce o napęd (brak czasu)) a odnalazłem frajdę z jeżdżenia na jednym biegu, aktualnie nie używam manetki i jeżdżę cały czas na 38T z przodu i 15T z tyłu, przy wspomaganiu jest idealnie, dodatkowo lubię minimalizm (nie mylić z kupowaniem nowego roweru za 500 zł na Allegro).

W Unibike Energy, o którym wspominasz, bynajmniej nie zastosowano napędu z jednym przełożeniem - są tam wielobiegowe piasty Shimano (Alfine bądź Nexus). Czy takie rozwiązanie nie miałoby więcej sensu?

Unibike Energy to prawie 11 tysięcy złotych, ja wtopiłem 8,5 w Kross'a - najpierw musiałbym zajechać ten stary rower i dać sobie czas na uzbieranie na nowy. Jeździłem już Unibike Energy - przerzutki w nim zastosowane niestety mają ten mankament, że przy automatycznej zmianie przełożenia strzelają a odgłos przypomina katowanie kasety podczas zmieniania biegu na podjeździe mocno naciskając na pedały (chyba nie tylko mnie boli ten odgłos? :P) - Shimano potwierdza, że tak się dzieje w każdym egzemplarzu i nie jest to usterka (ja testowałem dwa i w obu tak było) - kto co lubi - ja osobiście nie chcę aby sprzęt w tej cenie strzelał mi jak rower miejski :). Tematem Single Speed'a na pasku Gates'a zajmę się jak już kupię Unibike Energy a sam napęd zacznie sprawiać dodatkowe problemy nie tylko strzelając przy zmianie przełożenia :).

Edytowane przez Ntkgzd

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
yapabaka

Chodziło mi o to, czy chęć zaoszczędzenia na wymianie elementów napędu nie przysłoniła Ci ograniczeń, które zwykle wiążą się z przejściem na singla (np. ograniczona możliwość podjazdów pod górę czy rozpędzenia się) - ale skoro i tak używasz tylko jednego przełożenia, to jakieś pojęcie o tych ograniczeniach już masz.

Co do zacinających się przerzutek, to poszukałbym lepszego serwisanta. Owszem, po Shimano XT może i ciężko oczekiwać rewelacji, ale to jest sprzęt przetestowany i sprawdzony przez tysiące użytkowników, a nie jakiś tani chłam, którego regulacja nastręcza kłopotów i który miałby prawo nie działać. Z moich doświadczeń wynika, że w używanym rowerze przerzutki działąją dokładnie tak dobrze, jak starannie i umiejętnie przeprowadzono ich ostatni serwis i regulację.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta