Skocz do zawartości

[Siodełko] Jakie siodełko wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

No więc od naprawdę dłuższego czasu mam problem z drętwieniem pewnych części ciała po dłuższych wycieczkach  co po 100 km potrafi utrzymywać się nawet z pół tygodnia więc oczywistym rozwiązaniem jest wymiana siodełka z mojego dosyć twardego bardzo wąskiego siodełka na...no właśnie jakie? Według tego co ludzie mówili na forum na pewno musi to być siodełko z otworem by rozwiązać mój problem ale pytanie pozostaje czy na mój gruby szeroki tyłek powinienem szukać szerokiego grubszego siodełka czy niekoniecznie?

i jeszcze offtop by nie robić specjalnie drugiego wątku 

po myciu napędu nie nasmarowałem łańcucha i zaszedł mi lekko rdzą posmarowałem napęd odrdzewiaczem Cortanin F nie uszkodzi to w żaden sposób napędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

Zamiast strzelać na chybił trafił, to wybierz się lepiej na pomiar rozstawu kości kulszowych ( ewentualnie zmierz sam, ale lepiej to zlecić profesjonaliście ) - 4 litery będą Ci wdzięczne :yes:

To znaczy gdzie zrobią taki pomiar?
Ogólnie to w jakimkolwiek sklepie rowerowym w jakim patrzałem na siodełka wszystkie były powyżej stu złotych a na przykład przeglądając allegro siodełka zdające się być w miarę porządne potrafiły kosztować nawet z 70 złotych więc chyba zrezygnowałbym ze sklepu stacjonarnego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Np. na tzw. bike fittingu, choć widzę, że raczej próbujesz zaoszczędzić, co niekoniecznie jest dobrym pomysłem, tym bardziej skoro masz problem, a chcesz zrezygnować ze sklepów stacjonarnych ( oczywiście możesz kupić wysyłkowo, ale wcześniej powinieneś dany model przynajmniej przetestować, właśnie w sklepie stacjonarnym )...
Chcąc zminimalizować ryzyko wyboru niedopasowanego siodełka, nie powinieneś wybierać na oko, czy też sugerując się samą ceną :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, KrissDeValnor napisał:

Np. na tzw. bike fittingu, choć widzę, że raczej próbujesz zaoszczędzić, co niekoniecznie jest dobrym pomysłem, tym bardziej skoro masz problem, a chcesz zrezygnować ze sklepów stacjonarnych ( oczywiście możesz kupić wysyłkowo, ale wcześniej powinieneś dany model przynajmniej przetestować, właśnie w sklepie stacjonarnym )...
Chcąc zminimalizować ryzyko wyboru niedopasowanego siodełka, nie powinieneś wybierać na oko, czy też sugerując się samą ceną :no:

Cena była powodem dlaczego tyle zwlekałem i widzę że jeszcze trochę pozwlekam i przecierpię  skoro mnie tak straszycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Może warto porozmawiać z lekarzem? 

Poza tym dobór siodełka to bardzo indywidualna sprawa ( do tego kosztowna). Kupno siodełka "z dziurą" kierując się w głównej mierze ceną może przynieść więcej problemów niż pożytku.

Jesteś pewnien ,że masz prawidłowo ustawione siodełko? Bardzo często przyczyną problemów jest właśnie złe ustawienie siodełka.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Może masz źle ustawione, chodzi oczywiście o kąt nachylenia , sprawdź poziomicą poziom nachylenia, najlepiej połóż na siodełko jakąś sztywną książkę i wtedy pomiar, ja miałem za bardzo pochylone do przodu w tej chwili jest nawet ciut do tyłu ;)

Edytowane przez Ghost80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem dawno temu skórzanego Brooksa i po ułożeniu zapomniałem o siodełku.

Zalety:

Wygoda, komfort.

Wady:

-brudzi spodnie, warto założyć pokrowiec.

- ciężkie.

Raczej do trekkinga i jazdy miejskiej.

NIezbędna ochrona przed deszczem.

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Meliszipak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...