Skocz do zawartości

[piasta] novatec 791 + luz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam novatec 791 z osią 15x100 z luzem bocznym. Trzeba chwycić mostek i koło i jak się porusza w bok koło to czuć luz. Nie widzę tam żadnych gwintów (w piascie). Po wyjęciu koła z widelca widać, że te dwa elementy, które są przed łożyskami lekko chodzą.  Macie jakiś pomysł? Czy też tak ma po prostu być?

Edytowane przez prezi
korekta
Odnośnik do odpowiedzi

na boki

ale znalazłem temat dot. dartmoor reel pro o tym samym problemie. wychodzi, że łożyska firmowe są za tanie albo, że konusy są niewymiarowe.

najpierw wymienię łożyska na skf i się zobaczy. co ciekawe ten dartmoor jest dwa razy droższy od d791.

Odnośnik do odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• james5
      Przez james5
      Witam,
      Piasta: GIANT Tracker Boost 12x148, łożyska maszynowe
      przy ostatniej jeździe zauważyłem, że coś z tyłu "puka", więc zdjąłem koło. Chcąc sprawdzić, czy mam jakieś luzy w piaście ruszyłem lekko tymi końcówkami i trochę mi się odkręciła ta srebrna nakrętka od strony kasety (palcami, żadnymi narzędziami) no i dokręciłem tak mocno jak umiałem ręką. Swoją drogą luzy tak jak myślałem lekkie (aczkolwiek wyczuwalne) są.
      I teraz moje pytanie: czy ma ktoś jakiś poradnik, pdf, albo jakiś filmik na yt gdzie ktoś skręca taką piastę? Są te dwie srebrne nakrętki na klucz płaski, jest od strony tarczy jeszcze jedno miejsce do złapania cienkim kluczem płaskim i od strony tarczy jest również miejsce na klucz ampulowy/imbusowy, więc są cztery miejsca, żeby coś gdzieś złapać.

• podtext
      Przez podtext
      witam,
      Czy ktoś wie czy model NOVATEC NT-D042SB wyszedł na 36 szprych?
      Jaka jest różnica między NOVATEC NT-D042SB a Novatec NT-D032SB?
      Dlaczego najczęściej te piasty są do zakupienia poprzez aliexpress, czy są to jakieś podróbki?
      Pozdrawiam
    • sCzun
      Przez sCzun
      Cześć czym różni się wciskana od wkręcanej beżni zapadek w piaście jest to wytrzymalsze czy przeciwnie - gorsze
      BARDZO PILNE!!
    • sCzun
      Przez sCzun
      Cześć. Jak wymienić wciskaną bieżnię zapadek w piaście Novatec? Mam model d032sb z wciskaną bieżnią i nie wiem w jaki sposób ją wyjąć :/ 
      Nigdzie na necie nie ma żadnego klucza, są tylko do wykręcania..
    • sCzun
      Przez sCzun
      Co to znaczy że piasta ma wciską bieżnie czy to lepsze/gorsze rozwiązanie bo chcę kupić piastę novatec d042sb ale jest d032sb - (następca d042sb) i nie wiem którą kupić i która będzie lepsza różnią się TYLKO I WYŁĄCZNIE osadzeniem bieżni 32 - wciskana 42 - CHYBA wkręcana
      PILNE!!
  • Dodaj nową pozycję...