Skocz do zawartości

[do 2500/3000] Komfortowa szosa dla zawodnika wagi ciężkiej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rowerem jeżdzę od paru lat dość regularnie, trasy 30-50km dwa/trzy razy w tygodniu. Poszukuje komfortowego roweru szosowego który byłby także wytrzymamy.
Moje parametry: wzrost 185cm, waga: 125kg. Do tej pory używałem roweru trekkingowego.
Rozglądnąłem się trochę tu i tam i w oko wpadła mi szosa z decatholnu triban rc500. Po za tym jeszcze kross vento 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie każda rama powinna wytrzymać (w sumie na styk;p) takie obciążenie, gorzej z kołami. Możesz się psychicznie przygotować na to, że prędzej czy później każde fabryczne koła się poddadzą i trzeba będzie coś poskładać na zamówienie. Stawiałbym na tribana ze względu na hamulce tarczowe a w sumie nie stricte hamulce a ilość miejsca na zastosowanie szerszej opony, która na pewno się przyda. Do vento i w sumie każdego roweru na szczękach wejdzie 25, max 28c - to trochę za wąski kapeć kiedy masa rowerzysta+rower będzie podchodzić pod 140kg, najlepiej spisałyby się jakieś 32c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup tribana i jak koła zdechną kupisz nowe obręcze i fachowiec zaplecie na szprychach 2.0. Będzie śmigać jak ta lala.

A możesz też od razu dać do fachowca, żeby zapleść od nowa koła na grubych szprychach i nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jeszcze o ramę, czy przy 185cm rama xl będzie dla mnie za dużo ? A drugie pytanie czy czym większa ram to wygodniejsza pozycja bo kąt między siodełkiem a kierownicą jest mniejszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...