Skocz do zawartości

[podobieństwo ram] ogólnie zauważyłem, że ramy niektórych producentów są bardzo podobne jeśli nie takie same


Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca wiedziałem w jakim to zamieścić wątku, bo w ramach/rowerach nie ma czegoś takiego, więc uznałem, że tutaj. Ogólnie zauważyłem, że firmy orbea, specialized, kreidler, plus jeszcze jakiś rower z aliexpress miały taką samą lub bardzo podobną ramę. Z czego to wynika? Czy to oznacza, że ta rama jest jakaś gorsza czy gorszej jakość albo coś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Artwro napisał:

Pewnie,różnią się tylko malowaniem.Tak z innej beczki,popatrz na MB Sprinter a VW Crafter,Fiat Ducato i Peugeot Boxter,buda ta sama tylko znaczek inny.

Crafter i Sprinter to modele bliźniacze więc dlaczego mają inaczej wyglądać?

Tak samo Boxter, Jumper i Ducato.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jakieś marki-krzaki kupują ramy od producentów i brandują swoim logo. Duże koncerny, gigant, merida itd mają własne fabryki na wschodzie. Głowy nie dam ale taki Kross robi chyba w Polsce karbonowe ramy mtb a resztę zleca (może i nawet meridzie). 

I tak naprawdę nie bardzo rozumiem o co chodzi w temacie bo jest to normalne dla każdej gałęzi rynku. 

Dlaczego w ogóle ramy nie miałyby być "podobne"? Optymalna pozycja na rowerze jest taka sama, aerodynamika dla każdego konstruktora jest taka sama, ograniczenia dla typów materiałów są takie same Nie da się wymyślić nic innowacyjnego, totalnie odbiegajacego od reszty. Cervelo zrobiło sobie p5x, wygląda ”innaczej”, tylko co z tego jeśli rama nie spełnia wymogów uci co kieruje rower do bardzo wąskiego grona odbiorców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mihau_ napisał:

Optymalna pozycja na rowerze jest taka sama, aerodynamika dla każdego konstruktora jest taka sama, ograniczenia dla typów materiałów są takie same Nie da się wymyślić nic innowacyjnego, totalnie odbiegajacego od reszty.

Powiedziałbym, że ostatnie kilkanaście lat temu przeczą. Geometria ram się ciągle zmienia i nie ma czegoś takiego jak optymalna pozycja, zwłaszcza że każdy ma trochę inne proporcje ciała, inny styl jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...