Skocz do zawartości
  • 0

Fitness do 2500


Gość Andrzej

Pytanie

Gość Andrzej

Cześć,

Wiem, że pytanie jakich wiele, ale biję się z myślami. Chcę kupić rower cross lub fitness. Byłem praktycznie zdecydowany na Giganta Roam 2/3, ale to się zmieniło po przejażdżce na Specialized Sirrus X 2.0. Trzy sklepy mi go proponowały jako fajną propozycję na moje potrzeby (5km po mieście do pracy plus weekendowe zrzucanie bębna 20-40km). Okazało się, że przyjemność z jazdy na tym rowerze jest bardzo duża, a i wizualnie w czerwonym wariancie rower prezentuje się fantastycznie, ale mam kilka wątpliwości. 

Wiem, że to nowy rower, a wiadomo że tam wszystko śmiga. Nie znam firmy Microshift, doczytałem co prawda, że w sumie jest spoko i nie jest to noname, ale chciałbym spytać, czy w cenie ok 2500 rower z takim napędem to dobry wybór? Wiem, że wszystko się psuje w końcu, ale wiadomo, że do Shimano części leżą w każdej serwisie i nie ma problemu. A jak jest tutaj?

Nie boje się o ramę i inne rzeczy, bo Specialized raczej szrotu nie daje. Obawiam się trochę sytuacji, że coś się zepsuje i w serwisie mi powiedzą, że części z Chin będą za miesiąc, a najlepiej to od razu na Shimano zmieniać (oczywiście sklepy mówią, żeby się nie bać). Jestem laikiem i rowerowym Januszem trochę więc chciałbym, żeby mój rower to było plug and play, a nie: "słuchaj chłopie, kup tribana i wymień totototoitamto i będzie super".

Druga kwestia to szukanie ewentualnej alternatywy. Wiem, że są gravele, ale ja chyba nie jestem gotów na baranka. Przejechałem się i nie czuję się pewnie w kwestii nagłych manewrów (w końcu będę jeździł głównie w mieście). Myślę o Cube SL Road, ale nie mam gdzie przetestować więc musiałbym brać z internetu. 

Może ktoś się wypowie w tej kwestii, a jak ten Sirrus będzie rzeczywiście nieopłacalny to może ciekawa alternatywa się znajdzie? 

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...