Skocz do zawartości

[Rower dla męża] Prośba o pomoc i poradę


Evi

Rekomendowane odpowiedzi

Mój mąż ma 170 cm wzrostu i waży 110 kg :(. Chciałabym, by wreszcie zaczął się ruszać, bo nic ze sobą nie robi. Po rozmowach przystał na jazdę na rowerze, jednak jego stary rower ze trzy lata temu trafił na śmietnik i chcę mu coś kupić. Sęk w tym, że nie mogę w obecnym czasie, w którym nie mamy pewności, że oboje zachowamy pracę, wydać większej kwoty, a poza tym nie mam pewności jak często uda mi się go wyciągnąć na przejażdżkę. Chciałabym kupić używany, przyzwoity rower do jazdy po ścieżkach rowerowych i drogach w lasach, generalnie poza miastem. Pomóżcie proszę coś znaleźć , bo jestem zielona w temacie, a chcę mu pomóc.

Czy ktoś mógłby mi coś doradzić jakich konkretnie rowerów szukać?

A może ma ktoś do sprzedania? 

Z góry dziękuję. Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Sam wazyłem 110kg kiedy kupiłem swój rower. Padło na Kands Avangarde 2017. 
Służy mi już 3 lata, zrobiłem nim ok. 3000km i nie mogę narzekać. 
Rower krossowy, polskiej marki. Jeżdżę nim szosami i lasam - uniwersalny. Nie interesowałem się kolejnymi wersjami wypuszczanymi przez Kands po 2017 ale przypuszczam, że to nadal idealny wspolczynnik jakosci do ceny. A, i nie jestem ich pracownikiem i nie reklamuję tej firmy, to subiektywna opinia :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś określiła +/- budżet łatwiej można by coś doradzić .  Skoro pod kolegą Kands wytrzymał to może to jest dobry trop . Niestety te rowery są dostępne ( chyba ) tylko w necie . Ja jestem fanatykiem przymiarki przed kupnem .

W tym temacie jest  kilka linków do tanich rowerów .

Można też wybrać się do Decathlonu ( jak będzie można ) tam są niedrogie rowery miejskie i rekreacyjne . Tyle że max obciążenie 100kg .

Z droższych rowerów Trek podaje dopuszczalną wagę całkowitą  ( rower + rowerzysta ) ponad 130 kg więc dał by radę . https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-crossowe/rowery-hybrydowe/dual-sport/dual-sport-2-equipped-z-niskim-przekrokiem/p/28901/?colorCode=black   

Celowo dałem link do damskiej wersji bo łatwiej się wsiada z brzuszkiem :)  . A tak naprawdę to tylko przykład . Przy chęci wydania podobnej kwoty warto przejrzeć inne rowery tej firmy .

Pamiętam że polski Unibike też kiedyś dopuszczał obciążenie 100  ( 110 ? ) kg ale teraz nie widzę tych danych . Np  http://www.unibike.pl/emotion275.html

Jeśli moje propozycje wydają się całkiem nie trafione przejrzyj oferty OLX czy allegro ze swojej okolicy i podeślij linki .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz mu rower dla dziadka ( treking, a nawet cross ) to będzie dziadkował dalej. Obudź w nim lwa. Męski spirit. MTB kup. Ten jest na 1 rzut oka bardzo ok. Najwyżej mu wymienić mostek na wyższy - żeby był bardziej wyprostowany.  Niech się bujnie na jakimś umiarkowanym zjeździe w lesie, jeżdżąc z Tobą nie schudnie, musi sam bakcyla złapać.

https://www.olx.pl/oferta/rower-mtb-simplon-deore-xt-santour-blokada-skoku-CID767-IDDT004.html#d8f6c9b6eb

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, WaGiant napisał:

Skoro pod kolegą Kands wytrzymał to może to jest dobry trop . Niestety te rowery są dostępne ( chyba ) tylko w necie . Ja jestem fanatykiem przymiarki przed kupnem .

 

Ja wybrałem najbliższy sklep z listy dystrybutorów. Zadzwoniłem, umówiłem się na obejrzenie i jazdę próbną, przyjechałem, przejechałem się i kupiłem :)
Fakt, że oficjalny dystrybutor miał siedzibę w garażu swojego prywatnego domu, ael w niczym to nie przeszkadzało. Dostałem certyfikaty złożenia, gwarancje itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie przesadzałbym z tą "wytrzymałością". Sam ważyłem na starcie "ociupinkę" więcej i katowałem 50letniego dziadka z NRD - do tej pory żyje, chociaż zrobiłem tylko na nim 2,5tyś. Żadnego pęknięcia, a nawet ryski na ramie. Podobnie teraz z budżetowym używanym authorem - ujeżdżam go coraz bardziej po wybojach dołach i korzeniach. Nic nie trzeszczy, nic się nie wygina.

Jeśli nie kupimy super wycieniowanego roweru, podziesiętnie hydroformowanego albo na chińskim karbonie z kołami, które mają kilka szprych na krzyż - myślę, że spokojnie udźwignie nawet cięższego zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Danuel napisał:

Ogólnie nie przesadzałbym z tą "wytrzymałością". Sam ważyłem ....

Wytrzymałość jest podawana dla użytkownika który jeździ na rowerze aktywnie -  hopy, dropy i podobne. Człowiek który jeździ spokojnie po w miarę płaskim i nie wjżdża na krawężniki nic rowerowi nie zrobi. Najwyżej czasem będzie musiał oddać koła do centrowania ... 

Ten rower https://www.olx.pl/oferta/rower-mtb-simplon-deore-xt-santour-blokada-skoku-CID767-IDDT004.html#d8f6c9b6eb na pewno wytrzyma wiele ekscesów :)

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej stawiałbym na to, że limity wagowe podawane są dla bezpieczeństwa samej firmy. Rower ci się rozsunie pod tyłkiem, to mają jakąś podstawkę pod odrzucenie reklamacji albo pozwu sądowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Simplon z OLX dla jeźdźca 170 cm to dobra maszyna, żeby zainteresować się jazdą. Ma już tarcze, super. Tylko wyczyścić, przesmarować, ewentualnie wymienić napęd (kaseta i łańcuch, koszt około 100 pln). Raidon jest może ciężki, ale wytrzymały i dobrze pracuje, do tego jest łatwy w serwisowaniu. Koło 26" daje radę, zwłaszcza jeśli jest się niższego wzrostu. Sprzedający zaznacza, że odbiór tylko osobisty, ale może wyśle. Jeśli nie, można znaleźć coś podobnego z używanych.

@Evi goń faceta na rower, nie dopuść, żeby mu przeszło, trzeba kuć żelazo, póki gorące :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Jesteście niesamowici, nie spodziewałam się tylu odpowiedzi. Podziekowania i uklony!  

Nie mogę mu odpuścić, bo facet ma 45 lat, dwie fantastyczne córki w domu, a niedługo pewnie, od tej nadwagi to zacznie biegać, ale od lekarza do lekarza....  Staram się karmić rodzinkę zdrowo, ale to nie wystarczy z zerowym, zwłaszcza teraz, ruchem.

Czytałam coś tam o rowerach zanim tutaj napisałam, ale tego jest tyle, że ciężko mi się w tym odnaleźć.

Budżet. Hmm, za nowy, zwykły, przyzwoity pewnie trzeba dać 1500 minimum, więc za używkę do 1000 musiałabym być przygotowana. Pozostaje dylemat czy używany będzie pasował i czy będzie w przyzwoitym stanie technicznym. Jestem z Opola, tutaj pewnie wielkiego wyboru w używkach nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost 170 jest problematyczny, bo jest na granicy rozmiarów S i M, rama raczej 17.
W tej cenie niestety szalu nie będzie.


Opole, przyzwoity używany:
https://www.olx.pl/oferta/specialized-hardrock-pro-CID767-IDDATyA.html#b1159523bc

Nowe tanie coś co jeździ:
https://www.decathlon.pl/rower-mtb-st-520-275-id_8378535.html

Rower ma niestety potencjalnie poważną wadę. Jak się mu to spodoba to będzie chciał coś lepszego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...