Skocz do zawartości

[Koronawirus] Zakaz wychodzenia z domu a jazda na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co, obym się mylił, ale zaraz ogłoszą, że prawie nie można wyjść z domu. ( oczywiście do zakładów pracy np. sławny Amazon na tysiące osób na hali już tak, albo autobusy kghm nabite na 2/3 dzień w dzień ) W biedronkach itp.  będzie pewnie max 10 osób ( kolejki będą mega przed sklepem, niemal ramię w ramie ) ludzie znowu rzucą się do sklepów po zakupy i nie będzie niczego. Lekarzy to już nie będzie nawet w tych  przychodniach w  których jeszcze są.  Byle teraz nie zachorować na nic, ręki nie złamać, itp. itd. Zgromadzić żarcie na 2 tyg i sraj taśmę i czekać. Nie wychodzić. Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg nie no pewnie że to była ironia. Mój błąd powinien być cudzysłów.  Popatrz co sie dzieje w mediach i komentarzach. Wszędzie tylko ze pis kłamie... Że zaniżają, że szpitale absolutnie nie sa przygotowane, że na świecie się robi ze że że .....  a drugiej strony ze kłamie, że to zwykła grypa że że że że
Co do zasady z resztą sie zgadzam. A czy ściągnie go logika pisu? Nie wiem wydaje mi sie ze bardziej go ściągnie logika KO. W każdym razie zgadzam sie z Tobą że co by nie zrobił to go ktoś zgnoi. Jak nie społeczeństwo to koledzy chcący się pozbyć konkurencji a jak nie oni... To opozycja.  Ale to definicja ludzi wielkich Wszyscy ich chcą zniszczyć nikt nie próbuje dorównać.   

Zauważ, że nawet jak osiągnie sukces w walce to na pewno w społeczeństwie pójdzie fama, że przecież żadnego wirusa nie było a on tylko ograniczał wolność . 

@SoloTM a przypadkiem grypy nie wywołują ortomyksowirusy ?   Mylisz pojęcia zmień żrudła informacji.
Poza tym "zwykła grypa" parę razy dziesiątkowała ziemię.  Więc nawet jakprzyjmiemy, że to zwykła grypa to najwyraźniej postanowiła sobie troszkę bardziej w tym roku poszaleć...  I ubić trochę ludzi.  należy mieć nadzieję ze nie dorówna hiszpance.   Nie wiem jak ty ale ja  półtora roku temu pochowałem rodziców. Nie chciał, bym już  być najstarszym pokoleniem w rodzinie...  myślę, że wielu z nas tu by nie chciało a jest w podobnej sytuacji.   Włosi właśnie tego doświadcza i strasznie dużo na tym stracą jako społeczeństwo.
Zresztą umiera wielu naukowców...   Ale nie zrozumiesz... Wypierasz fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce po prostu będzie to bardziej spłaszczone. Czy liczba ofiar mniejsza - nie wiadomo. Może temperatury majowe to osłabią, może nie. 

@SoloTM wiesz, to takie pisanie na zasadzie jedna pani drugiej pani. Jednego jestem pewien. Gdybyś Ty był na miejscu Szumowskiego - robiłbyś to samo. Odwróciłoby Ci się w jakieś - szacuję - 15-20 sekund. U nas na Ursynowie koło Multikina jest zimą lodowisko, teraz go już nie ma. Ale zastanów się jakbyś odpowiedział na pytanie które lodowisko przeznaczyć na awaryjną kostnicę. Boris Johnson próbował iść zgodnie z twoim planem - daleko nie zaszedł - zmienił zdanie w kilka dni. Inaczej by go społeczeństwo zmiotło z planszy.  Oby go teraz nie zmiótł koronawirus którego złapał. 

Także może nie piszmy co by się powinno a co nie powinno, nie krytykujmy skoro szansa, że będziemy za to odpowiadać wynosi ZERO. 

A jakbym miał doradzać to doradziłbym: 

- zamknięcie Castoram, sklepów ogrodniczych i podobnych zakażalni,

- nakazanie odkażania sklepów, klatek chodowych, klamek przez gospodarzy domu (nie wiem,może to już jest), środków komunikacji publicznej + karteczka z godzinami czynności i podpisami,

zakaz krojenia wędlin w plasterki i rozmów telefonicznych w sklepach spożywczych. Wpienia mnie gdy dusząc się w namiastce maseczki czekam za jakąś pańcią która życzy sobie 5 plasterków łososiowej, 10 szynki bezglutenowej itd ... i jeszcze, żeby jej to białe z wołowinki powykrawać bo ona się zdrowo odżywia ... Dzień później to samo. W Warszawie tak się często zachowują przyjezdne biurewki z niewielkim stażem w stolicy. Te same które w barach mlecznych życzą sobie mielonego z bułką ale na pewno bezglutenową :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

zmienił zdanie w kilka dni.

A Szwecja, Japonia ? ( jak pogrzebac to wiele innych krajów również ) 

Teraz, KrisK napisał:

@SoloTM obejżałem i nawet się do tego ustosunkowałem. Gość mija się z faktami.

Pisz do niego.

Powiesz, że podzielisz się wiedzą i wynikami testów z ostatnich 15 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrisK napisał:

A czy ściągnie go logika pisu?

Oczywiście. Oni nienawidzą ludzi którzy mają własne zdanie, osobowość i zyskują popularność. Spójrz co się stało z Brudzińskim - wyciągnęli go jako sapera by ogarnął sprawę faszystowskich marszów w Dzień Niepodległości. Do którego to święta PIS i Duda przygotowywali się tak długo, że w końcu nazjeżdżały się naziołki z całej Europy. I coś o nim nie słychać. Zdaje się, że teraz jest szefem kampanii w wyborach w których nie ma kampanii której "nie ma" zamiast tej pani która pokąsała kogoś na ulicy. 

Swoją drogą dobrze, posłowie by zawracali Szumowskiego głowę zapytaniem typu: "czy można zarazić się wścieklizną przez pokąsanie przez człowieka" :D

Teraz, KrisK napisał:

nie no pewnie że to była ironia. Mój błąd powinien być cudzysłów.

Jasne, i tak chyba wszyscy zrozumieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/edit

a tymczasem ( na żywo ) - 5 kas w biedronce - 15 osób max w sklepie. Kolejki mega.

Każdy kto już wejdzie po pół h - godzinie stania w kolejce to już kupi cały wózek, a więc z pół h - godziny będzie czekał 2 h w kolejce zanim wejdzie. Perpetum mobile.

Sklepy i apteki w godz 10-12 tylko dla seniorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SoloTM napisał:

A Szwecja, Japonia ? ( jak pogrzebac to wiele innych krajów również ) 

Co Szwecja Japonia ? Dorzuć Koreę. To kraje o wiele bardziej od nas rozwinięte cywilizacyjnie, kulturowo, ludzie dbają o innych. O wiele bogatsze, z funkcjonująca od zawsze Służbą Zdrowia. Dodatkowo Szwecja z małym zaludnieniem, osobami starszymi mieszkającymi w domach opieki - izolowanymi i o wiele mniej bezpośrednimi kontaktami społecznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale histeryzujesz. W sklepach w których robię zakupy od dawna może przebywać max 4 klientów, na wejściu dezynfekcja, rękawiczki jednorazowe. Nigdy nie stałem dłużej niż 5-10 minut.  Kolejki znacznie mniejsze niż zwykle - ludzie kupują rzadziej a więcej. 

Problemem są apteki i osoby starsze które zwykle są wręcz narkotycznie uzależnione od "suplementów", środków przeciwbólowych i innych świństw które traktują jak smakołyki w megapackach. Tego i reklam tego świństwa non-stop w TV nigdy nie wybaczę kolejnym rządom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SoloTM napisał:

Czyli realnie po godzinie 16 wejście do marketu - nierealne.

To nie ma znaczenia. Mam "home office" trzeci tydzień, chodzę na zakupy w różnych godzinach i praktycznie ciągle jest takie same obłożenie, nieważne czy jestem o 8 rano czy 16. Żeby nie stać a zrobić większe zakupy trzeba przerzucić się na jakiegoś "większego lewiatana" poza miasto/centrum, wydasz troszkę więcej ale oszczędzisz masę czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak, przesłyszało Ci się, bo cały czas mówi o zaleceniach i prosi, żeby nie wykorzystywać tych przepisów za bardzo.

Obejrzyjcie do końca, poczekajcie na konkretne przepisy, temat się rozrasta. Na forum jest jeszcze czatbox i on się bardziej nadaje do komentowania takich rzeczy na żywo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wiosnę odstawiam auto,i 90% dojazdów do pracy śmigam rowerem.

Inna sprawa,wiele osób w tym momencie ,o ile będzie miała możliwość,na takie dojazdy wybierze np. rower niż komunikację,z powodów wiadomych.

Więc takiego pełnego zablokowania,być i tak nie może.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...