Skocz do zawartości
misterbociek

[hamulce] tarcza Magura do zacisków Shimano

Rekomendowane odpowiedzi

misterbociek

Witam!
Posiadam rower CUBE ANALOG z podstawowymi hamulcami jedno tłoczkowymi SHIMANO BR-MT200. Mogę do nich założyć tarcze MAGURA STORM? Z tego co mniej więcej wiem to magura ma chyba trochę grubszą tarczę

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
durnykot

W teorii możesz ,ale może to ograniczyć skok klamki . Testowałem taki zestaw  ( Shimano XT+ Magura Storm ) - dział,ale średnio w porównaniu z zestaw XT+RT76.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kipcior

Miałem zacisk SLX z tarczą Magury ale też to działało marnie, po prostu jest za gruba i ciężko to ustawić. Wymieniłem na Shimano i wreszcie jest tak jak powinno.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Jednak do mt200 nie zakładaj tarcz deore i wyższych bo powierzchnia robocza w nich jest zbyt wąska do tych hamulców. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
abdesign

Opisywanie doświadczeń z zaciskami slx/xt nie do końca odzwierciedla akurat tą sytuację. Bo mt200 mają szerszą szczelinę. 

Storm ma grubość 2mm

Tanie Shimano 1,9mm

A deore+ mają 1,8mm

Co do powierzchni tarczy to jest to poważna różnica (na obu fotkach tarcze 180mm) i mieszanie mt200 z deore+ jest totalnie bez sensu.

received_503574350553391.jpeg

received_630103724234182.jpeg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TheJW

Zawsze jak widzę taki temat, pierwszym co myślę jest - "Ale po co?". Po co komplikować sobie życie? Tarcze Shimano są be, skończyły się globalne zapasy...czy co? Nie rozumiem...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Na tym zdjęciu widać MT200 co robi na zbyt wąskiej tarczy... 

20200308_105948.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sabarolus

Ale waskiej czy o zbyt malej powierzchni roboczej? Bo zdjecia @abdesign to nie wiem co potwierdzaja. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Wąskiej powierzchni roboczej nie grubości tarczy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Sabarolus

Ok, dzieki - zatem w praktyce jak mamy hamulce MT200-mt500 I chcemy/musimy wymienic tarcze to w sumie co mozna wybrac?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
abdesign
Napisano (edytowane)

Moje? Miały pokazać że różnica powierzchni roboczej tarczy (A co za tym idzie i szerokości klocków) jest duża. 

A co można wybrać, moim zdaniem akurat stormy będą ok, za to wyższe modele Shimano mogą sprawiać problem bo w za szerokich (przy tarczy deore+) klockach szybko wyrobi się rant.

Edytowane przez abdesign

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dokumosa

Jak spójrzcie na moje zdjęcie to zobaczycie, że klocki jadą z pół cm poza powierzchnią roboczą tarczy (do wewnątrz). Natomiast same klocki zużywają się nierównomiernie. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta