Skocz do zawartości

[Zębatki] Tarcza mechanizmu korbowego Shimano FC-M521


Bialy_Wilk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Masz obecnie korbę o stopniowaniu 48/36/26. Zmiana samego blatu nie da dobrego efektu - będzie za mała różnica pomiędzy blatem a środkową zębatką. Dodatkowo możliwe, że nie będziesz mógł wyregulować przedniej przerzutki do takich zębatek.

Masz dwa wyjścia, kupić pasujący blat i liczyć że zagra lub zmienić od razu dwie zębatki i przerzutkę dedykowaną do mniejszych zębatek i mieć pewność że będzie działało poprawnie.

Do twojej korby podejdzie każda zębatka pod BCD104 (środkowa i największa), czyli odstęp między otworami 104 mm. Najmniejsza zębatka za to BCD64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja to 44/32/22, ale przechodzę na dwu blat więc 22 odpada. Przerzutkę zmienię na dedykowaną do dwu blatu. Mój duży blat jest prosty a sporo blatów pod 104 jest profilowana pod mocowanie (tak to wygląda na foto). takie chyba nie będą kompatybilne... zmieni mi się rozstaw miedzy blatami.

Znalazłem taki blat M615 , będzie pasował?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Powinien pasować, ewentualnie lekko można podszlifować przy kominach. Blaty do przeróbki są problematyczne, bo albo drogie albo nie pasują.

Może zastanów się czy nie warto blat dać w miejsce środkowego a mały powiększyć. Wtedy powinieneś mieć lepszą linię łańcucha i tym samym uniknąć dużych przekosów.

Jakie warianty zębatek rozważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środkowa 32 wygląda jak nówka, szkoda jej wyrzucać. Z tyłu mam 11 11-46 pod przerzutką M-8000. Z przodu chcę zostawić 32 i dużą dać 40 lub 38. Ewentualnie 42 ale może być problem z długością łańcucha, nie wiem czy 116 ogniw wystarczy.  Na wymianę korby teraz mnie nie stać. Nie chcę dużo inwestować w tą korbę bo docelowo jest do wymiany na SLX/XT.

Ta powinna pasować M660-10 , wygląda na nieprofilowaną. Tyle że to 42z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pasować będzie, tylko różnica między 44 a 42 jest pomijalna. Przy 38 znowu różnica do zębatki 32 też jest w za mała. Optimum przy takim układzie wydaje się 40 ale ich praktycznie nie ma na rynku.

Ewentualnie 38 i to o czym już wspomniałem czyli zastąpienie 22 tarczą 26 lub 28. Wydaje się to rozsądniejsze. Mała zębatka wyniesie cię jakieś 20-30 zł a będzie lepiej moim zdaniem.

Znalazłem takie dwie zębatki po taniości:

https://www.sbike.pl/zebatka-shimano-acer-fc-m361-38t-104mm-czarna-o_11277.html

https://www.sbike.pl/zebatka-shimano-acer-fc-m361-28t-64mm-do-oslony-lancucha-o_11279.html

Może warto to rozważyć, zwłaszcza że ma to być rozwiązanie tymczasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...